Silikon Organik Emayeler: Özellikler, Kapsam ve Maliyet 2019

Silikon Organik Emayeler: Özellikler, Kapsam ve Maliyet 2019

Silikon Organik Emayeler: Özellikler, Kapsam ve Maliyet 21 20.01.2019, 07:27

Silikon Organik Emayeler: Özellikler, Kapsam ve Maliyet

Çok çeşitli boya ve vernikler arasındaMalzeme organosilikon boyalar ve vernikler, özel özellikleri bir dizi tahsis edilmiştir. Nedeniyle yüksek ve düşük sıcaklıklara karşı mükemmel dayanım, onlar yapımında değil, aynı zamanda yerli sanayinin çeşitli sektörlerde sadece büyük popülerlik kazanmıştır. veri kapsama sahip teknik özellikler nelerdir, bunlar eksiklikleri var ne kadar geniş onların uygulama kapsamı ve olsun, bu makalede bakacağız.

Ana bileşenleri

Bu gibi formülasyonların üretimi içinorganik reçinelerin birçok çeşidini kullanın. Hızlı kuruyan ve aşınmaya maruz kalmayan en yoğun kaplama oluştururlar. Karbomidler ve etil selüloz formundaki katkı maddeleri koruyucu tabakayı gerekli sertliği (kuruduktan sonra) verir.

Film oluşturan bir madde olarak, poliorganosiloksanlar kullanılır. Uzun süre devam eden yüksek sıcaklıklara kaplama direncini verir.

silikon emayeler

Organosilikon vernikler, emayeler ve boyalarBelli bir tonu satın, çeşitli pigment ve dolgu maddelerinin ekleyin. Günümüz piyasasında en açık ve koyu tonlar gibi ürünleri bulabilirsiniz. Özel bir sertleştirici varlığı boyalı yüzeylerin işleminde renk uzun vadeli koruma teşvik eder.

Malzemenin olumlu ve olumsuz özellikleri

Organosilikon emayenin olumlu özellikleri şunları içerir:

 • yüksek ve düşük sıcaklıklara karşı yüksek derecede direnç;
 • atmosferik etkilere karşı direnç;
 • mükemmel sızdırmazlık;
 • uzun servis ömrü (15 yıldan fazla);
 • neme karşı dayanıklılık;
 • Düşük tüketim;
 • renk çeşitliliği;
 • yüksek anti-korozyon özellikleri;
 • ultraviyole ışınlarına direnç;
 • Düşük maliyet;
 • Düşük ve yüksek sıcaklıklarda (-20 ila +40 derece arası) ve yüksek nemde uygulama imkanı.

Vernikler olan dezavantajlardan bahsedersek,emaye silikon (ısıya dayanıklı), bazı türlerin yüksek toksisitesinden bahsetmeye değer. Bu nedenle, çalışma sadece havalandırılan alanlarda, bir solunum aygıtı kullanılarak yapılmalıdır.

Kapsam ve malzeme çeşitleri

Silikon-organik emayeler iki gruba ayrılır:

 • orta derecede ısıya dayanıklı;
 • ısıya dayanıklı.

İlk grup herhangi bir renklendirme için kullanılırgüçlü ısıya maruz olmayan dış yüzeyler (tuğla, beton, taş, sıva ve metal). Bu kısıtlama, renklendirici pigmentleri içeren renkli emayelerle daha çok ilgilidir. Bu, bu dolgu maddelerinin çoğunun 100 dereceye kadar ısınmayı tolere etmemesinden kaynaklanmaktadır.

silikon emaye fiyatı

Yine de, bu çeşitlilikSilikon kaplamalar, cephe dekorasyonunda aktif olarak kullanıldığından, metal ürünlerin ve diğer harici işlerin koruyucu işlemden geçirilmesinden dolayı elverişsiz hava koşullarına mükemmel bir şekilde karşı koyar.

Isıya dayanıklı organosilikon emayeler ve verniklerYüksek nem güçlü (500 dereceye kadar) ısıtılması ve maruz kaldıkları yüzeyler için bir aşınmaya dirençli kaplama olarak kullanılır. Çoğu zaman onlar fırınları, bacalar, kazanlar, motorlar ve şömine boyanmasında kullanılır. Kaplamalar, hidrofobik özelliklere sahip olan yapılar ve barut temellerin koruyucu tedavisi için kullanılabilir.

ısıya dayanıklı silikon emayeler

Sıhhi ve gıda ile buluşan ürünlergereksinimleri, yemek pişirmek için kullanılan boya nesneleri için başarıyla uygulanır. Bu tür bileşikler ayrıca hastaneler, anaokulları ve diğer kamu binaları içinde işlenebilir ve yüzeyler de olabilir.

Organosilikon bileşikleri ile çalışma özellikleri

Silikon organik emayeler, diğerleri gibiboya, resim teknolojisini gözlemlemek, uygulamak için gereklidir. Bu, uygulamadan önce, tabanı dikkatli bir şekilde hazırlamanız gerektiği anlamına gelir.

organo-silikon vernikler

Metal iseürünler, kir, eski kaplama kalıntıları ve yağlı lekeler temizlenir. Solventlerle yüzey temizliği yapın, ardından iki kat astar ile kaplayın.

Beton, tuğla ve sıva basitçe toz ve tozlardan arındırılmıştır.

Silikon bazlı bileşiklerin uygulanması

Silikon emayeler, vernikler ve boyalar aşağıdaki yollardan biriyle uygulanır:

 • elle, fırçalar ve merdane kullanarak;
 • bir püskürtme tabancası;
 • bir airbrush kullanarak;
 • Nesneyi tamamen boyama bileşimine daldırmak suretiyle.

Bu materyallerle çalışırken hatırlanması gereken ana kural, tedavi edilecek yüzeyin tamamen kuru olması gerektiğidir.

emaye vernikleri, silikon, ısıya dayanıklı

Metal ürünler, kural olarak iki kat halinde boyanır ve tuğla, beton taş ve alçı tabanlarının işlenmesi üç kez gerçekleştirilir. Boya çapraz yönde uygulanır.

Yüzeylerin yeniden işlenmesi gerçekleştirilirsadece önceki tabaka tamamen kuruduktan sonra. Bazı organosilikon bileşiklerini kurutmak için özel ısıtıcılar veya üfleme kullanılması önerilir. Tamamen kuruma süresi iki saattir.

Organosilikon bileşiklerinin tüketimi ve fiyatı

Sonuç olarak, silikon organik emaye maliyetini dikkate alacağız. Bu tür formülasyonların fiyatı, uygulama alanına ve üreticinin güvenilirliğine bağlıdır.

Yerli markaların üretimidış mekan çalışmaları için, 1 kg başına 170 ruble maliyeti. Yüksek sıcaklıklı emaye (aynı üretici) aynı hacme sahip alıcıya 360 rubleden mal olacak.

Dış duvarların çift tedavisi için, genellikle 170 ila 250 gram boya gereklidir. Bu endeks, çıkarılacak malzemenin gözenekliliğine bağlı olarak değişir.

Isıya dayanıklı emaye önemli ölçüde tüketilirdaha azdır, çünkü boyayı emmeyen bir metal tabana uygulanır. Bu durumda, her bir metrekare için (çift muamele ile) 150 gram koruyucu bileşim alacaktır.

Silikon Organik Emayeler: Özellikler, Kapsam ve Maliyet 2019

Silikon Organik Emayeler: Özellikler, Kapsam ve Maliyet 2019

Related news

 • Zümrüt Taş: Özellikleri ve Önemi
 • Bir kedi nasıl eğitilir. Eğitimin ana noktaları
 • Şapkaları kendi ellerimizle dikiyoruz
 • Karakter isminin anlamı ve anlamı

 • Silikon Organik Emayeler: Özellikler, Kapsam ve Maliyet 77

  Silikon Organik Emayeler: Özellikler, Kapsam ve Maliyet


  Silikon Organik Emayeler: Özellikler, Kapsam ve Maliyet 22

  Silikon Organik Emayeler: Özellikler, Kapsam ve Maliyet 54

  Silikon Organik Emayeler: Özellikler, Kapsam ve Maliyet 5

  Silikon Organik Emayeler: Özellikler, Kapsam ve Maliyet 41

  Silikon Organik Emayeler: Özellikler, Kapsam ve Maliyet 30

  Silikon Organik Emayeler: Özellikler, Kapsam ve Maliyet 54

  Silikon Organik Emayeler: Özellikler, Kapsam ve Maliyet 32