Sivil hakların korunması 2019

Sivil hakların korunması 2019 Sivil hakların korunması

Sivil hakların korunması

Sivil hakların savunulması,mülkiyet veya kişisel hakları (kendi, diğerleri veya devletleri) korumayı amaçlayan eylemler. Bu önlemler yasalar tarafından yasaklanmamalıdır; onlar mevzuat normları ile sınırlıdır. Bunlara, mülkün korunması için alınan eylemlerin yanısıra aşırı savunma için gerekli olanlar ve aşırı derecede zorunlu tutulmalar da dahildir. Bu önlemler, başkalarının hak ve menfaatlerini ihlal etmemelidir; aksi takdirde, kullanımlarından kaynaklanan zararları telafi etmek zorunda kalacaklardır. Öte yandan, mülkiyet, yaşam, sağlık, suçlunun zarar neden olan herhangi bir eyleme tehlike açısından savunucusu, bu haklı olup olmadığını. Bu durumda acil durumlarda alınan tedbirlerden söz ediyoruz.

Sivil hakların korunmasıSuçu sona erdirmeyi amaçlayan eylemler. Onların meşruiyeti ve meşruiyeti, Rusya Federasyonu Medeni Kanununun on ikinci ve on dördüncü maddeleri de dahil Medeni Kanunla belirlenir.

Medeni hakların kendine savunması,kavramı, gerekli bir öz savunma olarak. Bu durumda saldırganın (failin) ​​zarar görmesi durumunda, bu kişinin geri ödenmemesi gerekir. Ancak sadece gerekli savunma sınırlarının aşılması durumunda. Bu husus hukuki uyuşmazlıkları tekrar tekrar tahrik etmektedir. Bunun veya bu savunma yönteminin uygunluğunu tanımlamak için neye ihtiyaç duyuluyor? Savunucunun eylemleri meşru kabul edilebilmesi için saldırının gerçek ve yasadışı olduğunu ispatlamak gerekiyor. Bu davadaki sivil hakların korunması sınırları aşılmadığı takdirde kabul edilecektir. Korumanın zamanında kullanılmaması savunanların lehine değildir. Yasal olmayan davranışların hepsi savunma amaçlı savunma eylemleri gerektirmez. Sokakta Kendini savunma saldırı ile orantılı olmalıdır - diğer bir deyişle, suçlunun cezalandırılması yönelik gibi, kendi akrabaları olan ve olmayan diğer insanların mülkiyet, yaşam ve sağlık, saldırıyı defetmek korumak için, sadece yöneliktir. Ancak bu durumda bile, mağdurun savunmacının herhangi bir meşru menfaatine tecavüz edilmesi, hafifletici bir ortam olarak dikkate alınmalıdır. Öz savunmanın hukuki sonucu, saldırgana verilen zarar için tazminat eksikliği olmalıdır.

Öz savunma hakkı, eylemleri,Acil durumlarda işi. Bu tedbirler, herhangi bir üçüncü tarafı ve hatta zararlıyı tehdit eden tehlikeyi ortadan kaldırmayı amaçlayabilir. Bu tür eylemlere duyulan ihtiyaç, sorun önlemek için başka yolların olmaması ile haklı görülmelidir. Bu durumda, sebep olunan zararlar önlenen hasarın üstünde olmamalıdır. Bununla birlikte, kendini savunma amaçlı eylemlerde bulunan bir kişi gerekli öz-savunma sınırlarını aştıysa, hasarın telafi edilmesi gerekir.

Öz savunma için silah bulundurmak için polis departmanında satın almak için bir lisans edinmelisiniz.

Ayrıca, belirli korumak için gerekli önlemlerMülkiyet de dahil olmak üzere, haklar yasama kurallarıyla çelişmemelidir. . Örneğin, güvenlik cihazları birçok türde kullanmak yerindedir - Kilitler, alarm, vb Ancak, tuzaklar veya çitler, hırsızlara karşı koruma için bir elektrik voltajı çevrelediği dikenli tel, vakaları yaşandı. onlar mülkiyetin korunması için sadece yönlendirilir, aynı zamanda sağlık ve olası suçlunun hayatını ve sadece suçlu, ancak zarar nedeniyle bu tür araçların kullanımının Apaçık hukuksuzluğa, ayrıca yasalara saygılı, dikkatsizce hareket edebilir kişiler, bu tür fonların kullanımı muzdarip. Böyle yöntemlerin kullanılmasının birine herhangi bir zarar vermesi durumunda o zaman bir miktar tazminat ödemelidir. Bu durumda da, sivil hakların kendi kendini koruma sorunu aşılmamalıdır.

Sivil hakların korunması 2019

Sivil hakların korunması 2019

Related news

 • Sonbahar-Kış Kot Trendleri
 • Rahim histeroskopi - nedir bu Rahim histeroskopisi: tipleri, endikasyonları, prosedürün maliyeti
 • En Güzel Tunus İşi Örgüler
 • Sodalı Bayatlamayan Poğaça
 • Çok yiyip ince kalan modellerin sırrı

 • Sivil hakların korunması

  Sivil hakların korunması


  Sivil hakların korunması

  Sivil hakların korunması

  Sivil hakların korunması

  Sivil hakların korunması

  Sivil hakların korunması

  Sivil hakların korunması

  Sivil hakların korunması

  Sivil hakların korunması

  Sivil hakların korunması

  Sivil hakların korunması

  Sivil hakların korunması

  Sivil hakların korunması

  Sivil hakların korunması