Sohaty ... Neden geyik Elk denir 2019

Sohaty ... Neden geyik Elk denir 2019

Sohaty ... Neden geyik Elk denir 70 29.01.2019, 04:48

Sohaty ... Neden geyik Elk denir?

Hangi canavarın elk olduğunu biliyor musun? Katılıyorum, ilginç bir soru. Ne de olsa, eğer düşünürseniz, herkes böyle bir anlaşılmaz tarifin özünden bahsetmek yerine, “elk” kelimesini tanımlayamayacaktır. Bu yüzden, gizlilik perdesini ortadan kaldırmalı ve arkasında ne tür bir canavar olduğunu görelim.

elk et

Elk ...

Bugün bu kelimenin pratikte olduğu gerçeğiyle başlayalımDolaşımda kullanılmaz, çünkü uzun süredir kendini aşmıştır. Yine de, bazen, özellikle sanat eserleri ve filmlerde kayıyor. Bu nedenle, cevabı çekmeyeceğiz ve geyiğin geyik olduğunu söyleyemeyiz. Evet, evet, doğru. Anlaşılmaz bir takma adı taşıyan büyük boynuzlu bu büyük canavar.

Ama neden? Bu takma ad nereden geldi - "sukhaty": bu bir mecaz mı yoksa lanet kelimesi mi? Ya da arkasındaki gizemli bir hikaye olabilir mi? Ama aslında, her şey çok daha basit ve şimdi bu fenomenin gerçek sebebini biliyor olacaksınız.

hangi canavar elk

Eski emek enstrümanı ile benzerlik

Eski günlerde, aletler doğaçlamadan yapıldıDemirci hizmetlerinin maliyeti çok pahalıya mal olur. Örneğin, bir pulluk olarak genellikle dallı bir ucu olan bir çubuk kullanılır. Bu tasarım toprağın hızlı bir şekilde sürtünmesine izin verdi, çünkü birçok dal toprağı iyi bir şekilde gevşetiyordu.

Ama bir gün bir adam bir boynuzun geyiğini fark etti.bir pulluğun ucu gibi. Ve şimdi, çok zaman geçmedi, o bölgedeki tüm insanlar bu hayvanlara elk demeye başladı. Yakında bu takma komşu köylerin sakinleri tarafından kabul edildi ve onlardan sonra diğerleri. Sonuç olarak, şimdi Rusça konuşan halkların hepsi moose elk diyor. Ve eğer ilk başta böyle bir takma ad sadece erkeklere uygulanmışsa, o zaman yıllar boyunca bütün türlere bir bütün olarak eklenmiş olur.

Peki, özetleyelim: Elk - bu geyik. Bu epitet ona uygulanmıştır çünkü boynuzları eski bir emek aracı gibidir - pulluk. Ve bugün bu cihaz sadece müzelerde görülebilse de, eski takma ad hala emilmiş bir yaratığa işaret ediyor.

Sohaty ... Neden geyik Elk denir 2019

Sohaty ... Neden geyik Elk denir 2019

Related news

 • 1.sınıf çocuğunda dikkat Bu belirtiler
 • Robinho: 3 puan için her şeyi yapacağız
 • Mahlepli Açma
 • Sebze ve Meyveler Nasıl Temizlenir Enfes Yemek Tarifleri

 • Sohaty ... Neden geyik Elk denir 70

  Sohaty ... Neden geyik Elk denir


  Sohaty ... Neden geyik Elk denir 18

  Sohaty ... Neden geyik Elk denir 95

  Sohaty ... Neden geyik Elk denir 37

  Sohaty ... Neden geyik Elk denir 26

  Sohaty ... Neden geyik Elk denir 6

  Sohaty ... Neden geyik Elk denir 71