Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldiSomun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi

22.05.2019

Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi 23

Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi

Fındık Kaplıcaları denilen bu tatil,Ortodoks inananlar 29 Ağustos'ta kutlanıyor. Gelenek, Dünyanın Kurtarıcısı İsa Mesih'in yüzünü bir havlu ile sildiğini ve böylece İlahi yüzünün üzerinde durduğunu bildiriyor. Kurtarıcının imgesine adanmış Kurtarıcı simgesi, Rusya'da özel saygıya adanmıştır. Bu gelenek, Edessa hükümdarı, mucizevi şifa ve kurtuluş alan Avgar adında büyük çılgınca hastalıklardan bahsediyor.

Edessa, antik bir şehirdir.Eski Suriye'de erken Hıristiyanlığın önemli bir merkezi. Bugün Şanlıurfa - Türkiye. Cüzzamlı cüzamlılar İsa Mesih'in yerine getirdiği iyileşme mucizeleri hakkında söylenti gelmeden önce. Bir mektup yazıp onun adıyla Ananias'ı Kurtarıcı'ya gönderdi. Mektup ciddi bir hastalığın iyileşmesi için bir istek içeriyordu. Sonra İsa yüzünü yıkadı ve havluyla kendini sildiğinde, tuvali yüzüyle Avgar'ın elçisine uzattı. İsa ayrıca öğrencisini Edessa hükümdarı'na göndermek için söz verdi.

Rab sonra çarmıha gerildiler, gömüldüler veÜçüncü gün yeniden dirildi, Havari Thomas İsa'nın öğrencilerinden birini Suriye'ye gönderdi. Bu elçinin ismi Thaddeus'du. Avgar'a gelen bu adam, İsa Mesih'in müjdesini kendisine ve Şehrin tüm sakinlerine, Rab'e inanan ve vaftiz olunan hükümdarla birlikte vaaz etti. Avgarya için de, iyileştirici bir mucize daha önce bahsedilen Kurtarıcı İsa Elleri tarafından Yapılmayan Made in yardımı ile ortaya çıkmıştır. Cüzzam iyileşti ve iman ettikten sonra, Edessa yöneticisi şehir kapısının üstünde İsa imgesi ile bir tuval kurdu.

Daha sonra Müslümanlar tarafından kaçırıldı ancak daha sonra dokuz kişi tarafından kaçırıldıYüzyıllar sonra görüntü Bizans İmparatoru Michael tarafından satın alındı ​​ve 944 yılında İstanbul'a nakledildi. Bu gün, açıklanan olayın kutlamasının başlangıcı sayılıyor - Mesih'in Resminin İletilmesi. Eski geleneğin olayları, Edessa arşivinin bulunduğu bir belgeyi temel alır. Orada, Caesarea Eusebius tarafından 5. yüzyılda keşfedildi. İsa'nın yarattığı mucizeler hakkındaki söylentilerin Suriye'ye yayılmış olması da Matthew İncili'nde konuşuluyor.

Fındıklı Kurtarıcı, bittiği gün olurDini bayramların döngüsü: İlk Kurtarıcı - Tatlım, inananlar 14 Ağustos'ta kutluyorlar. İkincisi - elma şurubu - 19 Ağustos'ta. Eski zamanlarda, bu döngüden son tatil "Ekmek Kurtarıcısı" olarak da adlandırıldı. En Kutsal Theotokos'un Varsayım Günü arifesinde, tahıl hasatının sonu ilişkilidir ve Rus'da Hızlı olan Varsayım'ın en keyifli ve en hafif olanının sonu bugünlere gelmektedir. Bu dönemde bol miktarda meyve için onu seviyorum.

Nut Kurtarıcıya nedeni için denir.bu zamanda fındığın olgunlaşması ve koleksiyonun başlangıcı. Belli bir günde ormanda halılar yayılıyordu. Ardından fındık avlu, hizmetçi kız ve kadınlar tarafından toplandı. Çerezlerin toplanmasının o kadar çok olacağı düşünülmektedir. Şehir sakinleri, bu tatili fuarlar düzenlenen "zarif" şenliklerle kutladı. Ve zamanımızda Üçüncü Kurtarıcı, yeni ürünün ununun kullanıldığı turta, ekmek pişirilerek işaretlenir.

Ceviz Kaplıcaları'nın başında köylüler yapıldıekim kış çavdar, sözde "yüzey". Ritüel genel bir aile dua ile başladı ve sonra eşleri eşliğinde, kocalar sahaya gitti. Arabada geleneksel olarak çardak koymak gerekiyordu, üstelik çuvalın çavdar ekimi ile koydukları. Ekmekçiler alanında, evde tanıştığı karabuğday lapası için bekliyorlardı. Mahsul bittikten sonra bütün aileler, turta ile püresi yedi. Bu gün ayrıca fıstığı olan akrabalarını ve arkadaşlarını tedavi etmeleri önerilen çeşitli yemekler hazırlıyoruz. Örneğin, hemen fındık, elma ve bal içeren basit bir salata hazırlayabilirsiniz:

 • İki elma soyulmuş, öğütülmüş bir rendeye sürülmüştü.
 • Ortaya çıkan elma maddesi üç çorba kaşığı bal ile karıştırılır.
 • Üç çorba kaşığı ezilmiş fındık ekleyin.
 • Bir havuç da ovulmalı ve bir salata eklenmelidir.

Sadece limonun tüm suyunu dökmek için kalır, serpiştirilmiş fındıklarla iyice karıştırın. Salata hazır.

Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldiSomun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi

Related news

 • Saçları Hızlı Uzatma Yöntemleri
 • Milyonların Ezbere Bildiği Sözlere İmza Atmıştı: Ali Tekintüreyi Kaybettik
 • Estetik Ferahlatıcı Gün İçin Altı İpuçları
 • Gönül İşleri Dizisi Tibet’ Kimdir
 • Şişle Bebek Yeleği Ajurlu Yaprak Modeli Yapımı Videolu

 • Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi 57

  Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi


  Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi 25

  Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi 79

  Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi 34

  Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi 66

  Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi 99

  Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi 40

  Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi 29

  Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi 45

  Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi 3

  Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi 23

  Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi 4

  Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi 69

  Somun kaydedildi - fıstık hasat zamanı geldi 59