Sosyal Medyada Reklam Nasıl Yapılır 2019

Sosyal Medyada Reklam Nasıl Yapılır 2019
Sosyal Medyada Reklam Nasıl Yapılır


Sosyal Medyada Reklam Nasıl Yapılır?

Tayfun Kara Sosyal Medyada Reklam Nasıl Yapılır?

Facebook,Twitter, Google+, LinkedIn, Youtube ve diğerleri gibi bir sürü seçeneğiniz varken sosyal medya reklamı yapmak size başta zor gelebilir. Ayrıca bir reklam yöntemi olarak bir blogu gözden geçirebilirsiniz. Her biri sizin bilgi paylaşmanıza ayrıca ne biliyor ve ne satıyorsanız onu sunmanıza olanak sağlar.

Temel Atma
Tüm reklam kampanyaları gibi siz de ilk baştan neyin reklamını yapacağınıza ve müşterilerinizin kim olduğuna karar verin. Bu internet reklamcılığı için ayrıca önemlidir çünkü internet reklamcılığı sizin Dünya piyasasına açılmanızı sağlar. Hedef kitlenize odaklanmak sizin hem arkadaşınız hem de müşteriniz olacak bir çok takipçiden oluşan çevrenizi kurmanıza yardımcı olacaktır. Odaklanmanız gereken şey satış yapmadan önce müşteri ilişkileri kurmanız gerektiğidir.  İşlem sırası kademelidir. Direk olarak  internet pazarlamasına giremezsiniz çünkü bu sefer takipçilerinizi kaybedersiniz. Diğer insanlara destek çıkmak karışıklığa davetiye yaratır.

Takipçilerin Dikkatini Çekmek
Takipçilerin dikkatini çekmek bir sosyal medya reklam kampanyası için anahtardır. Eğer bir sosyal medya hesabınız yoksa bir tane açması çok basittir. Facebook, Twitter, Google+ ve LinkedIn sitelerine birkaç adım ile kolayca üye olablmenizi  sağlamaktadır. Arkadaş ekliyor, bağlanıyor ya da diğer insanların gönderilerine yorum yapıyorsanız takipçi yapmak çok zor değildir. Tüm bu dört platformda da aynı şeylerle ilgilenen insanların olduğu gruplara girebilir ve işinizin  ve ilginizin olduğu konularda kendi grubunuzu kurabilirsiniz.

Farkındalık Oluşturun
Tüm sitelerde hesabınızı açtığınız gibi satış yapmaya başlamayın. Kimse sizin kim olduğunuzu bilmiyor ve ilk izleniminiz bu yüzden soğuk olacaktır. Bunun yerine takipçilerinize yararlı bilgiler vermeye çalışın. Her tweet için 140 karakter limiti olan Twitter ile küçük ve basit bilgiler ipuçları verebilirsiniz. Ürün incelemeleri, ürün tanıtımları ve diğer yararlı bilgileri sunmak için Youtube’u kullanın.  Kendi Youtube kanalınızı bile kurabilirsiniz. Sosyal medya başarılı olmak için iki taraflı iletişim gerektirmektedir. İnsanların sorularına cevap verip, onları Facebook üzerinde beğenin ve  yorumlarını Twitterda retweet edin. Anket düzenlemek takipçi toplamanın bir başka yoludur. Takipçileriniz ile etkileşim içinde olmak bir  topluluk hissi yaratacaktır.

Kâr Etmek İçin Blog Yazın
Blog yapmak online görünüşünüzü yaratmak ve bilginizi insanlarla paylaşmak için birebirdir. Wordpress ve Blogger bu işi yapabileceğinzi iki büyük platformdur. Her biri size sitenizi özelleştirme şansı sunar. Fotoğraf ekleme, Youtube videolarını sitede oynatma ve Twitter akışını siteye ekleme gibi özelleştirme şanslarına sahipsiniz.  Tüm sosyal medya çıkışlarınız ile beraber iki taraflı iletişim çok önemlidir. Eğer okuyucularınız yorum yaparsa onlara cevap verin. Blogunuzu diğer medyalarda okuyucu çekmek için referans olarak verin. Misafir olarak diğer blog yazarlarını sitenize dahil edebilirsiniz. Onlar kullanıcılarınız ile bilgilerini paylaşırken siz de onlarla arkadaş olduğunuz için kullanıcılarınızdan saygı görürsünüz.

Takipte Kalın
Birçok sosyal medya hesabını yönetirken bunalmış hissedebilirisiniz ve işinizi yönetmekte ile arasındaki dengeyi kurmakta zorlanıyor olabilirisiniz. Neyse ki internette bunun için yardım mevcut. Hootsute ve Ping.fm gibi sosyal medya yönetimi siteleri ile tüm hesaplarınızı tek yerden kontrol edebilirsiniz. Eğer belirli aralıklarla tweet atmak istiyorsanız zamanlayıcıyı ayarlayın ve otomatik olarak tweet yollanmasını sağlayın. Yönetici sayesinde tek komutla tüm hesaplarınızdan benzer mesajı yollayabilirsiniz.  Bu hizmeti çok fazla kullanırsanız takipçileriniz otomatik mesaj yollandığını sezebilir ve takipten çıkabilirler. Ayrıca bir sosyal medya yöneticisi kullanarak şirketiniz veya endüstriniz hakkındaki söylentileri ya da istediğiniz herhangi bir arama terimini toplayabilirsiniz.


Sosyal Medyada Reklam Nasıl Yapılır 2019

Sosyal Medyada Reklam Nasıl Yapılır 2019

Related news

 • Kilin saça faydaları nelerdir
 • Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır
 • Bu ürünlerin neyden yapıldığına şaşıracaksınız
 • Yüzü Canlı Gösteren Maske
 • Sütlü Bulgur Pilavı Tarifi

 • Sosyal Medyada Reklam Nasıl Yapılır


  Sosyal Medyada Reklam Nasıl Yapılır


  Sosyal Medyada Reklam Nasıl Yapılır


  Sosyal Medyada Reklam Nasıl Yapılır


  Sosyal Medyada Reklam Nasıl Yapılır


  Sosyal Medyada Reklam Nasıl Yapılır


  Sosyal Medyada Reklam Nasıl Yapılır


  Sosyal Medyada Reklam Nasıl Yapılır