Spatifillum: Yaprakların uçları kuru. Bitki nasıl yardımcı olurSpatifillum: Yaprakların uçları kuru. Bitki nasıl yardımcı olur


Spatifillum: Yaprakların uçları kuru. Bitki nasıl yardımcı olur 2 22.02.2019, 05:07

Spatifillum: Yaprakların uçları kuru. Bitki nasıl yardımcı olur?

Sulu parlak yeşillikler, büyümenin güçlü enerjisi ve küçük beyaz yelkenlere benzer şaşırtıcı çiçek salkımları, spathiphyllum'u favori iç mekan bitkilerinden biri yapar.

Popüler rivor bu çiçek için harika bir özellik atıyor - kadınları mutlu etmek ve sevmek için. Evde bu sihirli çiçeği nasıl yetiştirilir, ve spathiphyllum'un neye ihtiyacı vardır?

spathiphyllum evde bakımEvde bakım sulamadırİlaçlama, yıllık transplantasyon ve zamanında üst pansuman. Kışın bitki parlak bir ışığa ihtiyaç duyar, yazın güneşin doğrudan ışınlarından gölgelenmelidir. Limon veya açelya için yere tavsiye, bitki orta kesir bir çam kabuğu ekleyerek. Üst giysi, mart ayından ağustos ayına kadar iki ayda bir gerçekleşir. Mineral ve organik gübrelerin yerini almak istenir.

Spathiphyllums genellikle oda için kullanılır veofis bahçeciliği. Çok dekoratif, erken çiçeklenme ve iyi gelişmeye başlarlar. Toplamda bu bitkinin 40'tan fazla türü vardır ve her biri kendi yolunda güzeldir. Ancak çoğu zaman, spathiphyllum'a bağlı bir sorun vardır.

Yaprak uçları neden kurudu?

Bu çiçek sarı ile kaplı, yumuşak bir şekilde kaplıbeyaz-yeşil peçe, kaprisli veya büyümesi zor olarak adlandırılamaz. Bir yıl boyunca çiçeklerin tadını çıkarabilir, ancak spathiphyllum'un doğada büyüdüğü koşulları yeniden yaratması gerekir. Yaprakların uçları, her şeyden önce, yetersiz nemden kurur. Bitki, araids ailesine ait, anavatanı Güney Amerika'dır. Yağmur ormanlarından gelen bu torunlar nemi severler: biri çiçek ve yaprakları serpiştirmeli, zaman zaman ılık suyla yıkamalı veya duş yapmalıdır.

İlkbahardan sonbahara, bitkinin bolca ihtiyacı varsık sulama, kışın su miktarı azaltılmalıdır. Sıvı fazlalığından, spathiphyllum gibi nemli bir sevgili bile acı çekebilir. Bitkinin yaprak uçları sadece kuraklıktan değil, taşmadan da kurur. Eğer bu olursa, çiçeği pottan dikkatlice çıkarmalı ve bir topakla kurutmalısınız. Dikim yaparken, iyi drenaj ve hava geçirgen toprağa ihtiyaç duyar, köklerin yakınında su durgunluğu olmamalıdır.spatifillum neden kuru ipuçları bırakır

Spathiphyllum'a başka ne baskı yapabilir? Düşük sıcaklıkta veya çekmede, akışkanın içeriği nedeniyle yaprakların uçları kurudu. Sadece sıcak bir odada tamamen gelişebilir, içeriğin optimum sıcaklığı +22 +26'dır.0C. Ancak, bol çiçekli spathiphyllum için kısa bir dinlenme süresi gerekir. Sulamayı keserseniz ve bitkiyi +11 +16 sıcaklıkta iki hafta sürdürdüğünüzde0C, daha sonra yemyeşil bir çiçeklenme ile sahipleri ödüllendirecek.

spathiphyllum kuru yaprak ipuçlarıhaşarat

Çiçek uzun süre güzelce yetişir vegelişmiş ve sonra aniden solmaya başladı, biz zararlı böceklerin varlığı için incelemek gerekir. Bitki üzerinde korumalı yaprak biti ve örümcek akarlarına saldırabilir. Böceğen köklere yerleşir ve spatipilumu süzerek hücre özünü içerir. Yaprakların uçları kuru, bitkide bal çiyleri görülür - bu parazitin neden olduğu şekerli izolatlar.

Haşere kontrolü için, yararlanmak için gereklidirkök sistemine nüfuz insektisitler. Bitkinin etkilenen kısımları kesilmeli, periyodik olarak kontrol edilmeli ve tekrarlayan koruyucu tedavi uygulanmalıdır.

Spatifillum: Yaprakların uçları kuru. Bitki nasıl yardımcı olurSpatifillum: Yaprakların uçları kuru. Bitki nasıl yardımcı olur

Related news

 • Cennet ve Cehennem nedir
 • Fatih Altaylıdan Ses Kaydı Açıklaması
 • Snowmobile Dingo T125: test sürüşü, özellikler
 • Akne Aşısı Ne Zaman Çıkacak

 • Spatifillum: Yaprakların uçları kuru. Bitki nasıl yardımcı olur 70

  Spatifillum: Yaprakların uçları kuru. Bitki nasıl yardımcı olur


  Spatifillum: Yaprakların uçları kuru. Bitki nasıl yardımcı olur 62

  Spatifillum: Yaprakların uçları kuru. Bitki nasıl yardımcı olur 39

  Spatifillum: Yaprakların uçları kuru. Bitki nasıl yardımcı olur 12

  Spatifillum: Yaprakların uçları kuru. Bitki nasıl yardımcı olur 68

  Spatifillum: Yaprakların uçları kuru. Bitki nasıl yardımcı olur 14

  Spatifillum: Yaprakların uçları kuru. Bitki nasıl yardımcı olur 71