Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adresSpor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres


Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres 23 17.02.2019, 13:37

Spor Sarayı "Moskvich": tarih, açıklama, adres

Moskova Spor Sarayı "Moskvich" büyük kompleksin ayrılmaz bir parçasıdır. 1969 yılında açıldı. Saray büyük bir spor kompleksine aittir.

Tarihsel Arka Plan

Çoğu insan, büyüklerin çoğunu bilirMoskova'daki spor tesisleri, ünlü 1980 Olimpiyatlarının arifesinde inşa edildi. Ama burada bir istisnadan bahsediyoruz. Spor Sarayı AZLK "Moskvich" bu olaydan çok önce - 1960'larda yeniden inşa etmeye başladı. Ünlü otomobil fabrikasının işçilerine yönelikti.

Moskvich Spor SarayıŞimdi çok az insan bunu ilk başta biliyorMZMA olarak adlandırıldı. Bu kısaltma, küçük otomobillerin Moskova fabrikasını temsil ediyor. Altmışlı yılların sonuna kadar AZLK (Lenin Komsomol'den sonra adlandırılan Otomobil Fabrikası) olarak yeniden adlandırıldı.

isim

İnsanların Spor "Moskvich" SarayıGenellikle AZLK denir, bu isim genellikle maraton ve diğer profil forumlarında yer alır. Ancak, 2019 yılında otomobil fabrikası iflas sonucu tasfiye edildi.

Moskvich Spor SarayıBuna rağmen, spor kompleksiBir zamanlar AZLK ile işçilerin duvarlarında bir araya getirilmiş, hala başarılı ve başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Şimdi, çocuklara ve gençlere yönelik, Olimpiyat rezervinin tam teşekküllü bir eğitim okulu.

Kompleksin bileşenleri

Genellikle bu merkezin faaliyetleri hakkında bilgi arayışında olan insanlar, spor sarayı "Moskvich" in içinde ne tür bir meslek olduğunu merak ediyorlar. Burada birçok bölüm var:

 • sporcular için bir arena;
 • buz sarayı;
 • bir egzersiz odası;
 • yüzme havuzu
 • güreş bölgesi;
 • aerobik;
 • voleybol ve basketbol salonları.

Hem çocuklar hem de yetişkinler bu tür sporlara kayıt olabilirler:

 • artistik patinaj;
 • çekim;
 • kıvırma;
 • tenis;
 • beysbol;
 • dans sporu ve daha fazlası.

Spor tekstil işçileri Moskvich SarayıVerilere göre, öğrenci sayısı yedi bin kişiyi aşıyor.

İletişim Bilgileri

Eğer başkentin güneydoğusundaki bir yerde yaşıyorsanız, o zaman spor "Moskvich" sarayına kolayca ulaşabilirsiniz. Spor kompleksinin adresi: Lublinskaya sokağı, ev 15, bina 7. En yakın metro istasyonu "Tekstilshchiki" dir.

Telefonla öğrenebileceğiniz sınıflarla ilgili tüm bilgiler 8-499-179-31-23. Kompleks, her gün 07:00 ile 22:00 arasında açıktır. Ayın son günü sıhhi, bu gün saray kapalı.

"Moskvich" merkezinde sınıfların farklı maliyeti. Spor Sarayı çeşitli bölümler sunuyor, ziyaretin fiyatı seans başına 200 ruble arasında değişiyor. Abonelik uzun süre daha fazla mal olacak.

Moskvich'e (spor sarayı) nasıl gidilir?

"Tekstilshchiki" bir metro istasyonuSpor kompleksinin hemen yakınında yer almaktadır. Profesyonel sporcular aralarındaki mesafenin sadece 86 adım olduğunu hesapladılar. Ve başkentin başka bir bölgesinden arabayla seyahat etmeyi planlıyorsanız, o zaman Volgogradsky Prospekt boyunca "Tekstilshchiki" metro istasyonuna gitmeniz gerekir. Spor kompleksinin yanında büyük bir otopark bulunmaktadır.

Kantitatif kompozisyon

Bu spor okuluna yaklaşık 600 öğrenci katılıyor. Bunlar arasında temel personelin üyeleri vardır, bazıları spor ustalarının unvanına sahiptir.

Spor Sarayı Azkl MoskvichRus milli takımları için yaklaşık 100 kişi yarışıyorFarklı spor türleri, 60'tan fazla sporcu yedekte listelenmiştir. Moscomsport sırasına göre, "Muskovit" deney gruplarında uygun bir üs ve profesyonel eğitmenler-eğitmenlerin varlığı dikkate alınarak, artistik patinaj, futbol, ​​atletizm atletizm, mermi çekimleri ve diğer sporlar kazanmıştır.

Ünlü mezunları

Farklı yıllarda, "Moskvich" (Spor Sarayı) yayınlandıBuraya yolculuğa başlayan gerçek yıldızlar: Irina Slutskaya, Ilya Averbukh, Irina Lobachev ve diğer şampiyonların yanı sıra dünyaca ünlü yarışmaların katılımcıları.

Öğrencilerin kabulü dört yıldan beri yürütülür ve Ağustos ayında geçirilir. Ancak, sınıfların bir spor kariyerine ciddi olarak dahil olmayı planlayanlar için tasarlandığını göz önünde bulundurmalısınız.

Gelişen koreografi grubu, 4 yaşından büyük çocukları kabul eder. Dansa ek olarak, germe, ortak cimnastik ve diğer disiplinlerle uğraşırlar.

Nerede koşabilirim?

Spor "Moskvich" Sarayı mükemmel birProfesyonel koşucular için altyapı. Atletizm atletizm sahası, kompleksin dördüncü katında yer almaktadır, salon çok geniştir, pencereler yüksek. Tüm koşu bantları sentetik bir kaplama ile donatılmıştır, bazıları standart boyuttadır, diğerleri düzdür, uzunlukları 110 metredir. İçinde ızgaralar tarafından ayrılmış bir oyun alanı var.

Moskvich Spor Sarayı adresiSpor Sarayı ile ilgili profesyonellerin yorumlarıbelirsiz, çoğu sıkıcı koşullar ve Sovyet tarzı hakkında şikayet, diğerleri parçaların sert kapak sevmiyorum. Sıklıkla antrenman yapıldıktan sonra eklemler acıyor. Bunu önlemek için atletik ayakkabıları dikkatli bir şekilde seçmenizi öneririz.

Özel bir arenada koşmanın kuralları şöyledir:

 • Hareket parkurları saat yönünün tersinde ve ısınma koşuları dışında yapılmalıdır - dışarıda;
 • İşaretli parçaları geçemez ve onları önemli ölçüde değiştiremezsiniz;
 • Genel harekete karşı koşmayın;
 • Eğitime gitmeden önce sol tarafa bakmalısın, böylece kimse ile çarpışmamak için.

Havuz ve özellikleri

Spor "Moskvich" Sarayı da büyük bir yüzme havuzuna sahiptir. Onun uzunluğu 50 metredir. Ayrıca 8 parça içerir. Havzanın derinliği 1,2 ila 3,5 metredir. Elektronik bir çetele var.

Bunu havuzda ya da koçla yapabilirsin. Ayrıca burada aqua aerobiklere gidebilir, çocuklar için yüzme için özel gruplar oluşturuldu. Giriş yaşı 7 yaşında ve daha büyüktür.

Eksiler dışında, ziyaretçiler saat sınırlarını, kulübün Temmuz ve Ağustos'ta kapanmasının yanı sıra soyunma odalarındaki sıkılığı da not ediyorlar. Havuza kayıt yaptırmak için doktora bir sertifikaya ihtiyacınız var.

Konaklama koşulları

Çoğu ziyaretçi bu şartlardan şikayetçi değilspor merkezinde kalın. Soyunma odaları ve duşlar nispeten yakın zamanda yenilenmiştir ve normal durumdadır. Dolaplar bir anahtarla kapatılabilir ve soğuk mevsimde dış giyim gardıropta sunulur. Odada temizlik dikkati çekiyor.

Moskvich spor sarayında hangi meslek vardırArenada genellikle çocuklar için sınıflar düzenlenir, bu yüzden özel pistlerde koşmak isterseniz, boş bir yer seçin veya grup eğitimi programına bakın.

Spor bölümlerine ek olarak, bir solaryum, güzellik salonu, masaj ve güzellik bakımları için odalar bulunmaktadır.

Nerede öğle yemeği yiyebilirim?

Doğal olarak, kuvvet kullanımından sonra, birçokkendilerini istemek ve yenilemek. "Moskvich" topraklarında öğle yemeği yiyebileceğiniz ya da sadece atıştırmalıklarınız olan bir kafe var. Alkollü içecek servisi yoktur. Ayrıca komplekste özel bir mağazada eğitim için gerekli tüm spor ekipmanlarını satın alabilirsiniz.

Spor Sarayı "Moskvich" - bunlar iki stadyum,havuz, buz arena, tenis kortları ve daha fazlası. Her zaman sağlıklı olmak ve aktif bir yaşam tarzı sürdürmek istiyorsanız, bu spor kompleksini ziyaret edebilirsiniz.

Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adresSpor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres

Related news

 • Dolandırıcı Haberleri, Güncel Dolandırıcı haberleri ve Dolandırıcı gelişmeleri
 • BFM TV
 • Yedim Attım Kabuğunu Çekirdeğini Ne Yapacağım Deme
 • Video Evde Pizza Nasıl Yapılır Videosu
 • Dolgulu kurabiye tarifi
 • ÖLÇÜLERİ OLAN KARE KUTU ŞEKLİNDE HEDİYE KÜPÜ

 • Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres 95

  Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres


  Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres 74

  Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres 32

  Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres 47

  Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres 46

  Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres 11

  Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres 82

  Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres 6

  Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres 35

  Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres 3

  Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres 63

  Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres 29

  Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres 3

  Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres 49

  Spor Sarayı Moskvich: tarih, açıklama, adres 81