Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat 2019

Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat 2019

Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat 57 27.02.2019, 13:50

Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat

Kır evlerinin tesislerini bitirmek veyaDaireler oldukça karmaşık bir inşaat sürecidir. Özel bir yaklaşım ve usta için özel yeteneklerin kullanılabilirliğine ihtiyaç duyulmasını sağlar. Ekonomi uğruna, insanlar yakın zamanda onarım yapmayı deniyorlar, başka şeylerin yanı sıra, yeni bir deneyim kazanmanızı sağlıyor. Bu, yaşam alanlarının boyanmasını planlayan ev sahipleri için de geçerlidir.

Yüzeyleri boyaırken, su bazlı boya sıklıkla kullanılır. Uygun fiyata sahiptir ve kalitesi tüketiciler arasında popüler ürünler haline getirmiştir.

Su emülsiyonu hakkında yorumlar

Su bazlı boya ile tavanın badanalanması

Su bazlı boya ile tavan badanalıEv ustası dediği gibi eller hemen hemen her kişi tarafından yapılabilir. Bununla birlikte, öncelikle bu ürünün nitel özelliklerine aşina olmak gereklidir. İnsan sağlığı ve çevre için zararsızlık ve güvenlik gibi, kısa bir kurutma aşamasının yanı sıra birçok avantajı vardır.

İş sırasında usta içeride kalabilirİstenildiği sürece odalar, bileşimin özel bir kokusu yoktur, bu da alternatif çözümler kullanılarak işin tamamlanmasından birkaç hafta sonra devam eder. Kullanıcıların vurguladığı gibi, tarif edilen kompozisyona özel pigmentler kullanılarak hemen hemen her renk verilebilir. Mağazayı ziyaret ederek, geniş bir renk yelpazesi sunan renksiz bir kompozisyon bulabilirsiniz. Su bazlı boya ile tavanın kendi elleriyle beyaz badanması, özel zorluklarla birlikte değil, uygulamadan sonra boyama işlemini bitirdikten sonra aletlerin temizlenmesi oldukça kolaydır.

Referans için

tavan boyama su bazlı

Su bazlı bileşiklerin dezavantajları çok daha azdır. Örneğin, boyama sadece 5 ° 'nin üzerinde yükselen pozitif bir sıcaklıkta gerçekleştirilebilir.

Su bazlı boya seçimi

tavana su emülsiyonu

Bugüne kadar, en yaygınBir çeşit su bazlı bileşikler akriliktir. Malzemedeki ana bileşen akrilik reçineler olduğundan, diğer şeylerin yanı sıra, terkip maddelerine lateks eklenir. Böyle bir bileşik, boyaların nemin etkilerine aktif olarak direnmesine izin verir. Kuruduktan sonra yüzey tabakanın zarar görmesinden korkmadan su ile yıkanabilir. Üreticiler, tavanın yüzey yıkayarak 5000 manipülasyona kadar taşıyabileceğini vurguladı. Çift kat uygulanırsa, kalınlığı 1 mm'ye ulaşan çatlakları maskelemek mümkün olacaktır.

Silikon veya silikat boya

Su bazlı boya ile tavanın badanalanması

Su bazlı boya ile tavan badanalıeller silikon kullanımı ile gerçekleştirilebilir. Silikon reçineleri içerir. Üretim maliyeti biraz yüksektir, ancak karışımlar mineral kaplamalar için uygundur ve 2 mm'ye kadar çatlakları maskeleyebilir. Silikon boyalar yardımıyla buhar geçirgen bir kaplama oluşturmak mümkün olabileceğinden, boyayı ıslak yüzeylerde ve neme maruz kalan bazlarda kullanmak mümkündür. Kompozisyonu uyguladıktan sonra, mantarın görünümünü uzun süre boyunca unutabilirsiniz.

Silikat boyası oluşan bir çözümdürsu bileşimi, renk pigmentleri ve sıvı cam. Kurutulduktan sonraki tavan, buhar geçirgenliği ve dış etkilere karşı direnç kazanacaktır. Bu kaplamalar 20 yıl hizmet vermeye hazırdır.

Su bazlı bir boya ne zaman seçilir

tavan için boya seçimi

Su bazlı boya ile tavan badanalıeller mineral bileşimi yardımı ile gerçekleştirilebilir. Bu tür karışımlarda çimento veya hidratlı kireç vardır. Boya her yüzeyde olabilir, ancak ana hedef tuğla veya beton zemin üzerine boyama işi olabilir. Bu boyaların bir eksi kısa bir operasyon süresidir. Ancak, aralarında suyun sulandırılması ve kapalı alanlardaki çalışma önerilerinin yanı sıra insan emeği koşullarına uygun koşulların korunabileceği birçok avantaj var.

Tavan hazırlığı

su emülsiyonu ile tavan boya nasıl

Tavanı güncellemeniz gerekiyorsa, boyamaSu bazlı karışım kendi başınıza yapılabilir. Bununla birlikte, çalışmaya başlamadan önce, yüzeyin hazırlanması gerekir. Taban eski boya veya badana katmanlarından serbest bırakılır, bunun için tavan bir boya silindiri kullanılarak su ile ıslatılır. Bu kireçli ve kireçli badana için geçerlidir. Malzeme ıslandığında, çelik bir spatula veya keski kullanılarak kazınabilir. Son aşamada, tavan bir süngerle temizlenmelidir.

Bir eski boya tabakasının çıkarılması

su bazlı boya ile tavan badana

Tavanda su emülsiyonu uygulanabilirsadece temiz bir temelde. Tavanın temizlenmesini kolaylaştırmak için, eski kaplama köpük kauçuk bir rulo veya bir püskürtücü kullanılarak büyük miktarda su ile nemlendirilmelidir. Bu prosedür iki kez tekrarlanır, yaklaşımlar arasındaki aralık yaklaşık 20 dakika olabilir. Nem iyice doyduğunda, tüm pencereleri ve kapıları açarak bir taslak oluşturmalısınız. Bu, çok fazla zorluk çekmeden bir spatula ile çıkan bir şişme yaratacaktır.

Çalışmayı olabildiğince başarabilmek içinYüzey tamamen kuruyana kadar çabuk eski kapağı kazınmalı. pas lekeleri sonra ve bakır sülfat çözeltisi ile muamele edilir. Tavan lekeleri çıkarmak için zor olmaya devam ettiğini, üç yüzde konsantrasyonunda hazırlanır hidroklorik asit çözeltisi için kullanılabilir, böylece olur. Onun derisini vurmak dışlamak için önemlidir. Bu çözelti noktalar sildi.

Alternatif bir çözüm, dövülmüş bir çözüm olacakketen tohumu yağı içinde yetiştirilen kireç. Bileşenlerin oranı 20 ila l'dir. Bazen, denatüre alkolün eklendiği bir kireç ve su çözeltisi kullanılır. Yaklaşık 50 ml'ye ihtiyaç duyacaktır. Son iki karışım ayrı olarak kullanılmalı, bunlardan biri kirlenmeye 15 dakika bırakılmalıdır. Sorun bölgeleri tamamen kaldırılmadan önce bu manipülasyonları tekrarlayın.

hizalama gerçekleştirilmesi

Son zamanlarda, giderek daha popüler hale geldielleri ile tavan lateks boya badana, işin adım adım talimatları makalesinde sundu. İşi hangi teknolojiyi gerçekleştireceğini anlamanıza izin verecektir. Böylece, bir sonraki adım hizalamadır. Bunu yapmak için, yapışma yüksek düzeyde sahip ince katmanlı dolgu, yüzeyinde koymak gerekir. Kuruduktan sonra yüzey ince taneli bir zımpara ile öğütülür. daha sonra, uygulama öncesinde Hizalama vodoemulsionku yağ yapışkanlı bir taban içeren bir macun-badana, bir tabaka oluşturarak gerçekleştirilebilir. Bir spatula, fırça veya rulo ile yüzeyi üzerine yayılmalıdır. Daha önce tavandaki çatlaklar ve yarıklar tüm mühürlü, ancak bundan önce biraz genişletmek ortamdan uzaklaştırılması gerekir. vodoemulsionkoy tavan boyası önce, mürekkep mümkün olduğunca ince Bu katmana uygulanır, hazırlanmış ve daha sonra kurutma için bırakılmalıdır.

Araçların hazırlanması

Tavanın renklendirmesini yapmak için, bazı araçları hazırlamalısınız:

 • boya fırçası;
 • kürk silindiri;
 • boya dağılımı için yivli yüzey;
 • dar bir fırça;
 • boyalar altında bir tepsi.

Boya fırçası, boya birleştirmek için kullanışlıdırduvarlar ve tavan. onun yardımı ile, köşeleri boyayabilirsiniz. Dar fırça koymak tabaka düzeltmek için yararlıdır. Ana yüzey uzun bir şekerleme olmalıdır kürk silindir, boyanacak.

Renklendirme özellikleri

Tavan için boya seçimi yapıldığında amaYüzey hazırlığı tamamlandı, boyamaya başlayabilirsiniz. Işık akısının yönünü dikkate almak önemlidir. Bu fırça veya rulo şerit oluşumunu önler. Boyama tavan ve duvar arasındaki köşelerde ve eklem ile başlamak gerekir. Ön kapıya ilk renkli uzun bir açı oluşturabilirler. Geniş fırça yarıya boya nemlendirmek için gereklidir ve sıkmak biraz sonra aşırı kaldırmak için. Tavan çevre boyunca 3 ila 5 cm arasında bir bant genişliği oluşturma, işlenecek. Bir başka boyama ile bu silindirin, kullanım sırasında bandın hasarını yok olur.

Bir uzman tavsiyesi

Su bazlı boya ile tavan badanalıEller, sadece en olumlu olan incelemeler, ana meydanda bir silindir tarafından gerçekleştirilir. İlk tabaka, pencereden düşen ışık ışınları yönünde uygulanmalıdır. İkinci tabakanın yönü dik olacaktır. Son katman, pencere açıklığına doğru yönlendirilmiştir. Katmanların uygulanması arasındaki aralıklarda, boya 8 ila 12 saat süren iyi kurumalıdır.

Sonuç

Su bazlı boya ile tavan badanalıKuvvetler çoğunlukla birkaç kat halinde gerçekleştirilir, bunların ikincisi için, üniform bir yüzey oluşturmaya izin verecek olan yeni bir silindirin kullanılması tavsiye edilir.

Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat 2019

Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat 2019

Related news

 • Özofajit: semptomlar, bir hastalığın tedavisi
 • Büyümüşte Küçülmüş
 • Facebook müşteri hizmetleri yardım destek mail adresleri ve telefon numarası
 • 12 Mayıs 2019 Çarşamba
 • Turkuaz ile halka - sevgi, şans ve tanıma sembolü
 • Dünya Çocuklarının Durumu

 • Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat 1

  Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat


  Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat 87

  Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat 50

  Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat 62

  Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat 73

  Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat 12

  Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat 82

  Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat 46

  Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat 6

  Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat 29

  Su bazlı boya ile tavanın tavanı: adım adım talimat 64