Sucuk Moskovskaya: ürün özellikleri 2019

Sucuk Moskovskaya: ürün özellikleri 2019

Sucuk Moskovskaya: ürün özellikleri 25 22.01.2019, 10:17

Sucuk "Moskovskaya": ürün özellikleri

Sosis "Moskova" ... Muhtemelen bulunamadıonu tanımayan bir kişi. Sosis "Moskova" sadece kıt gıda ile ilişkilendirildi. Bugüne kadar çoğu alıcı için oldukça uygun fiyatlı hale geldi. Lezzetli, kokulu ama en az pahalı değil, baharatlı keskin aroma, yoğun tutarlılık, hoş tuzlu tadı diğer sosislerden farklı. Kabuk altındaki açıkça görülebilen yağ dilimleri ile kırışıklıkları ifade edin - tüm bunlar bu ünlü ürünün karakteristik özellikleridir. Daha ayrıntılı olarak düşünelim

Sosis "Moskova" - "şenlikli" ürün

Peki nereden başlayalım Sosis "Moskovskaya" daima şenlikli bir üründür. Bugüne kadar, satın alındı ​​ve onsuz ve olmadan satın alındı. Bu arada, bazı yeniliklere şaşırmayın. Farklı bir adla tanıdık bir ürün görürseniz endişelenmeyin. Örneğin, Ivano-Frankivsk bölgesi, sosisin adını değiştirmeye karar verdi. Bu, Ukrayna'nın doğusunda meydana gelen durum yüzünden oldu. Sosis "Moskova" nı nasıl ararsın? "Bandera"! Tek kelimeyle, ayrışma süreci daha da ileri gitti.

Ama esas şeye geri dönelim. Bir kişi "Moskova" sosis hakkında konuştuğunda, tabii ki, et "kuru" bir ürün demektir. Bununla birlikte, pratikte bu oldukça değil. "Moskovskaya" etiketi altında bugün sadece füme değil, aynı zamanda haşlanmış ve füme sosis üretiliyor. Bu üründe farklı teknolojiler kullanılarak üretilmiş ve farklı aroma özellikleri olan DSTU tarafından düzenlenmiştir.

Bu ne anlama geliyor? Üretim döngüsü süresince, haşlanmış füme sosis, mutlaka füme edilir, pişirilir, sonra tekrar füme edilir ve kurutulur. Füme-füme başlangıçta füme edilir ve kurutulduktan sonra. Bu kaynar değil. Çiğ sosis üretimi daha pahalı ve pahalı kabul edilir. Bu yüzden ürünler haşlanmış ve füme edilmiş ürünlerden daha pahalı.

Sosis Moskova

görünüm

Sosis kalitesinin temel kriteriprezentabl. Bir satın alma işlemi yaparken, çubuğun bölümünü kontrol ettiğinizden emin olun. Gri tonlu ve friabilse - böyle bir satın almayı reddetme. Sözde çizime dikkat edin - çok net olmalı, pastırma dilimleri ile et eşit şekilde karıştırılmalıdır. Hiçbir durumda yağ veya kıyılmış et akını olmamalıdır. Kabukla ilgili olarak - parlak olamaz, haşlanmış bir sosis gibi parlatın. Gerçek "Moskova" kabuğu kuru ve hafif kırıştı.

Satın almadan önce, elinizle çubuğa da dokunun. Kaygan ise, dışarıda ıslak mola ve daldırma ile - büyük ihtimalle üretim teknolojisi kırılmışsa. Bir başka sebep olabilir - ürünün saklama koşullarına uyulmaması. Peki, dokunacak sosis yumuşak ise - o zaman kurutulmadı.sucuk Moskova Bandera

yapı

Bir sonraki an. Daha önce de belirtildiği gibi, "Moskovskaya" sosisinin, uygun olması gereken belirli bir normatif dokümanı vardır. Doğru, biraz genelleştirilmiş. Bütün tütsülenmiş sosislerin üretimini düzenler. Yani, ayrı olarak, "Moskova" dikkate alınmaz. Böylece, DSTU'ya göre, bu ürünler için içerik aralığı sınırlıdır. Kural olarak, sığır eti, yağ veya domuz eti ve baharatlar (hindistan cevizi, biber).

Genellikle bileşimde bakteri varTüketici bazen kimi zaman utandırdığı kültürdür. Her ne kadar pahasına olursa olsun, zararlı mikropların gelişmesi çiğ sosislerde gecikmektedir, bunun nedeni "doğru" mikroorganizmaların ve et enzimlerinin katılımıyla çeşitli biyokimyasal değişikliklerle ilişkilidir. Mikroorganizmalar arasında laktokültürler (laktik asit bakterileri) bulunur. Sürecin kendisi bir şekilde küflü peynir üretimi gibidir.Moskova tütsülenmiş sosis

Bir hata yapmayın

"Moskova" - tütsülenmiş sosis, hangiNe yazık ki, giderek bir tahrifat nesnesi. Buna ek olarak, üreticiler de kalitelerini çok fazla "rahatsız etmemekte" - eskiyen et veya ucuz çeşitleri kullanamazlar. Bu nedenle, bir sosis seçerken, uyanık olmayı unutma.

Sucuk Moskovskaya: ürün özellikleri 2019

Sucuk Moskovskaya: ürün özellikleri 2019

Related news

 • Genç Kız El Örgüsü Modelleri
 • Tüp bebekte üç deneme yapılabiliyor
 • Los angelas

 • Sucuk Moskovskaya: ürün özellikleri 26

  Sucuk Moskovskaya: ürün özellikleri


  Sucuk Moskovskaya: ürün özellikleri 93

  Sucuk Moskovskaya: ürün özellikleri 81

  Sucuk Moskovskaya: ürün özellikleri 57

  Sucuk Moskovskaya: ürün özellikleri 97

  Sucuk Moskovskaya: ürün özellikleri 29

  Sucuk Moskovskaya: ürün özellikleri 6

  Sucuk Moskovskaya: ürün özellikleri 97