Taşyünü mineral yünü: teknik özellikler, amaç, referanslar. Taşyünü Isıtıcı 2019

Taşyünü mineral yünü: teknik özellikler, amaç, referanslar. Taşyünü Isıtıcı 2019

Taşyünü mineral yünü: teknik özellikler, amaç, referanslar. Taşyünü Isıtıcı 28 23.01.2019, 22:32

Taşyünü mineral yünü: teknik özellikler, amaç, referanslar. Taşyünü Isıtıcı

Eğer huzur ve rahatlık içinde yaşamak istiyorsan, o zaman,Diğerleri gibi, evinizi aşırı gürültülerden korumayı denemelisiniz. Buradaki görevler, binanın yalıtımını ve yaz sıcağından korunmasını sağlayacaktır. Sıklıkla, mineral yün bazlı malzemeler yakın zamanda yalıtım olarak kullanılmıştır. Yukarıda açıklanan görevleri çözmeyi sağlarlar. Genel olarak, "mineral yünü" kategorisine göre, devlet standartlarına göre aralarında birkaç çeşit olarak sınıflandırılan ürünler bulunmaktadır: cam yünü, taş yünü ve cüruf yünü.

Referans olarak

taşyünü

Mineral yün farklı bir yoğunluğa sahip olabilir,Termal iletkenlik seviyesini etkiler. Bu yalıtımın bu özelliği ihmal edilebilir. Ancak, işlem sürecinde termal iletkenlik artar, çünkü yapı neme nüfuz eder. Isı yalıtım sistemini daha verimli hale getirmek için katman korunmalıdır. Diğerlerinin yanı sıra, Rockwool mineral yünü piyasada. Aşağıda tartışılacaktır.

Maddenin tanımı

taşyünü ısıtıcı

Üretici Rockwool gelen Mineral yünDoğal bazalt temelinde yapılır, herhangi bir yapı ve yapıların ses yalıtımı ve ısınması için malzemenin kullanılmasına izin verir. Bu hastaneler ve çocuk kurumlarını içerir. imalat işleminde hammadde oluşan lifler, bir ipliği çekilerek getirilir, bu sayede yüksek sıcaklıklara maruz bırakılmıştır. şekil stabilitesi ve izolasyon belli bir miktarda bağlayıcı madde ilave edilir hidrofilisiteye için, bu üstün performans özellikleri ile karakterize edilen lif levhalarının, almasını sağlar.

randevu

taşyünü mineral yün fiyatı

Rockwool mineral yünü genişliğini bulduyayıldı. Üretici, tamir ve inşaat için çeşitli görevleri çözmenize izin veren satış malzemesi sunmaktadır. Isı yalıtımı, aşağıdaki alanlarda akustik ve termal bariyer oluşturulmasına yardımcı olur:

 • tavanlar;
 • duvarları;
 • tavanlar;
 • cephe;
  çatı yapıları;
 • bölümleri.

Mineral yün yardımıyla, buhar ısıtabilir,saunalar ve banyolar. Materyal, ticari, konut ve endüstriyel tesislerin izolasyonunda uygulamayı bulmuştur. Yardımı ile yalıtım ekipmanlarını, şömineleri, sobaları, depoları ve boru sistemlerini ısıtmak mümkündür. Taşyünü mineral yünü, yapılar ve kablo penetrasyonları için etkili bir yangın geciktirici olabilir.

yorumlar

taşyünü taşyünü hafif yarasalar

Açıklanan ürünler tüketicilere göre oldukça rekabetçi, aralarında birçok olumlu özellik var:

 • yangın güvenliği;
 • akustik konfor;
 • ekolojik uyumluluk;
 • dayanıklılık;
 • ısıyı muhafaza etme yeteneği.

Yangın etkisi altında mineral pamuk yünüyayılmasını önlemek. Bu bazen insanları kurtarmak için uygun koşullar oluşturmanızı sağlar. Lifler 1000 ° C'ye kadar ısınabilir. Yangın durumunda, mineral yün kaplı yapılar koruyucu hale gelebilir.

Aşırı ısınmada, pamuk yünü tabakası sigara içmez, fakatayrıca erimiş damlacıkların kaynağı haline gelmez. Rockwool mineral yünü, alıcılara göre akustik konfor sağlar. Plakalar yapısal, titreşimsel ve diğer sesleri emebilir. Koruyucu tabaka, benzer görevlerle karşılaştırıldığında bu görevlerle daha etkin bir şekilde baş eder. Bu özellik, aralarında hava boşluklarının oluşturulduğu, birbirleriyle iletişim kuran liflerin kaotik iç içe geçmesi sayesinde başarılmıştır.

Neden Rockwool tercih?

mineral yün silindirleri

Mineral yün bir işareti verildiÇevreye duyarlılıktan bahseden güvenlik EcoMaterialGreen. Isı yalıtım kullanımı, çocuk odalarının ısınması için bile, herhangi bir amaca yönelik binalarda olabilir. Ürünler pozitif bir enerji dengesine sahiptir. Bu, tasarruf edilen enerjinin, üretimin enerji maliyetlerini aştığını gösterir.

Tüketiciler ayrıca uzun ömürlüdür. Şekil stabilitesini ve sertliği garanti eden özel bir yapıyla sağlanır. Tüm hizmet ömrü boyunca küçülmeyen plakaların deformasyonundan korkmayın. Alıcılar özellikle mineral yünün ısı korunumu ile iyi bir şekilde örtüştüğünü vurgular.

Düşük bir katsayıya sahiptirtermal iletkenlik. Malzeme bir çubuğun duvarı ile karşılaştırılabilir. Aynı miktardaki ısı 100 mm'lik bir yalıtım tabakasından ve 440 mm'lik bir ahşap tabakasından geçecektir. Bu parametreler, kalınlığı 1960 mm'ye ulaşan tuğla duvarlarla karşılaştırılabilir.

Teknik özellikler

Taşyünü mineral yün 50 mm

Taşyünü mineral yünü bir ısıtıcıdırüstün teknik özelliklere sahiptir. Örneğin, termal iletkenlik katsayısı, 0.036 ila 0.038 W / mK sınırına eşittir. Bu parametreler, tanımlanan sınıfın ısıtıcılar arasında en iyiler arasındadır. En çok kullanılan kalınlık 50 mm'dir. Uzun süreli kullanımda bile büzülme meydana gelmez.

Yapısı benzersizdirliflerin kaotik bir düzenini varsayar. Bu fark, mineral yünü fiberglas ile karşılaştırarak ayırt edilebilir - son filament neredeyse uzunlamasınadır. Bu kalitenin sertlik ve yırtılma direnci üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Fiberler birbiriyle etkileşime girer, böylece ısıtıcı dikey bir kurulumla bile kendi ağırlığı altında toplanmaz.

Rockwool mineral yünün yoğunluğu etkilertermal iletkenlik. Kitle ve hacim arasındaki ilişki tersidir. Yoğunluk ne kadar düşük olursa, termal iletkenlik de o kadar yüksek olur. Bu özellik 35-37 kg / m'ye eşittir.3. Üretim sürecinde, malzeme işlenirsu itici yağlar, emmemesi, ancak nemi püskürtmeme yeteneğinde ifade edilen hidrofobiklik sağlar. Bu özellik benzersiz olarak adlandırılabilir, çünkü nemli bir ortamda malzeme çökmez. Bu nedenle rutubetli bölgelerde bile kullanılabilir.

"Taşyünü" izolasyonu oldukça yüksekbuhar geçirgenliği, 0.25 mg / (m · s · Pa). Isı yalıtımı sayesinde hava ve buhar geçebilir. Bu, kondensin çalışma sırasında birikmemesi ve duvarların serbestçe nefes alması nedeniyle olumlu bir etki sağlar. Bir ısıtıcı ayrıca ses geçirmez fonksiyonlar da gerçekleştirebilir. İzolasyon tabakasından geçen dalga, söner, sesin emilmesi söz konusudur.

Sıkıştırılabilirlik ve biyoinertlik

taşyünü mineral yününün ısı iletkenliği

Yalıtımın yapısı benzersizdir veHava gözeneklerinin bir sürü, bu nedenle malzeme kolayca sıkıştırılır - orijinal hacminden, boyutu% 30 değiştirebilir. Elyafın belirli bir erime noktası vardır, bu nedenle tutuşma koşullarındaki malzeme yapıları yangından koruyacak ve gözenek yıkımı sürecini engelleyecektir. Yalıtım 1000 ° C'de erimeye başlar. İzolasyon "Taşyünü" de iyidir çünkü canlı organizmaların yaşamı için uygun bir ortam haline gelemez. Bu sadece bakteriler için değil, aynı zamanda küçük kemirgenler için de geçerlidir.

50mm yalıtım

Rockwool'un 50 mm mineral yünü vardırbileşenler güçlü bir bağlayıcı bileşenidir. Boruların, çatıların ve duvarların ısı yalıtımı için kullanılan malzeme kullanılır. İnşaat ve mühendislik sanayi binaları, ofis binaları ve konut binalarının bir parçası olabilir. İzolasyon iç çakışmalar için kullanılabilir.

Gerçekten özel bir ürün tabaklarÖzel konut inşaatı için özel olarak üretilen "Sandik". Son aşamada, çarşaflar sıkıştırmaya maruz kalır, bu da nakliye sırasında yerden tasarruf sağlar. Malzeme% 60 oranında sıkıştırılmıştır.

Taşyünü mineral yününün ısı iletkenliğioldukça düşük. Bu tür ürünlerin kenarları yaylanabilir, bu nedenle kurulum hızlı ve basittir. Hacmen su emilimi% 1,5'tir. Malzemenin nakliyesi bir vakum paketinde gerçekleştirilir, böylece tüketicinin daha fazla hava taşıması gerekmeyecektir. Taşımak için sadece maddi olacaktır.

Yatay olarak yerleştirilmeli ve kullanılmalıdır.ulaşım için kapalı araba tavsiye edilir. Tarif edilen malzeme 800x600 mm'ye eşit olan standart bir boyutta yapılmıştır. 50 mm'lik bir döşeme örneği olarak, hafif çatı ve hafif yapılar için özel olarak tasarlanmış Işık Batlarını da düşünebilirsiniz.

Pamuk Yünü Yorumları "Taş Yünü Işık Yarasaları"

Satılık bugün hidrofobik bulabilirsinizBazalt kayaları temelinde yapılan hafif ısı yalıtım levhaları. Bu ürün benzersizdir ve özel konut yapımı için tasarlanmıştır. Ana özelliğin rolü, sıkıştırma plakalarını% 70'e maruz bırakmamıza izin veren, liflerin devrim niteliğindeki kalitesidir.

Mühendisler bunu yaratmak için çok çalıştılarMateryal, nihayetinde tüm göstergelerdeki üstün özellikleri koruyabilen bir yapı elde etmeyi başardılar. Ek olarak, malzeme mükemmel bir şekilde yeniden üretilebilirliğe sahiptir. Mineral Yünü "Taşyünü Işığı Battları", tüketicilerin görüşüne göre, diğer birçok avantajın yanı sıra, sıkıştırılabilirlik yeteneğini de vurgulamalıdır.

Bu kurulum nedeniyle malzeme yaylıMetal veya ahşap bir çerçeve ile bağlantılı olarak doğrudur. Kullanıcılara göre yaylı kenar, uzun kenarda bulunurken kenarın genişliği 50 mm'dir. Levhanın sonuna dikkat edin, işaretlenmiş olan bükülmüş kenarı görebilirsiniz.

Mineral pamuk silindirlerinin randevu ve randevuları

Tüketicilerle oldukça popülerRockwool mineral yününden ısı izolasyonlu silindirler. Teknik şartlara uygun olarak üretilmekte ve soğuk ve sıcak su temini sistemlerinin korunmasında kullanılmakta olan en etkili yalıtımı temsil etmektedir.

Üretim için ana hammadde olarakBazalt kayalar harekete geçer. Silindirler, bir ısı yalıtım malzemesi ve alüminyum folyo birleştirilerek elde edilir. Tüketiciler, ısı yalıtımının geniş bir kullanım alanıyla karakterize olduğunu vurgulamaktadır. Gıda dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerde proses tesislerini izole etmek için kullanılabilir.

Kullanıcılara göre, malzeme varYağlara karşı kimyasal direnç, etkili ısı yalıtım özelliklerine, dayanıklılığa ve montaj kolaylığına sahiptir. Bu malzemeyi satın almaya karar verirseniz, o zaman Rockwool mineral yününün fiyatı ilginizi çekecektir. Metrekare başına kalınlığı 30 mm olan bir silindir satın alırken 68.1 ruble ödersiniz. Kalınlık 40 mm'ye çıkarsa, aynı miktarda malzeme için 74 ruble ödemeniz gerekecektir. Boru çapı 18 mm ise bu doğrudur.

Sonuç

Plakalar boşaltılmış olarak kullanılırısı yalıtım tabakası, bölmelerde, mansard odalarında, hafif kaplama konstrüksiyonlarında, alçak katlı bina duvarlarında, eğimli ve düşey duvarlar dahil, interfloor kaplamalar. Malzeme, çalışma sırasında önemli yüklere maruz kalmayacak yüzeyler için tasarlanmıştır.

Izolasyon yardımı ile, bunu sağlayabilirsinizhiçbir çatlak oluşmadan yüzeye yoğun dayanak. Taslaklar hariç, malzemenin yardımıyla rahat bir sıcaklık sağlayabileceksiniz.

Taşyünü mineral yünü: teknik özellikler, amaç, referanslar. Taşyünü Isıtıcı 2019

Taşyünü mineral yünü: teknik özellikler, amaç, referanslar. Taşyünü Isıtıcı 2019

Related news

 • Sadece Bir Kaç Adımda Örgü Bebek Yeleği Yapabilirsiniz
 • Batıklar için doğal çözümler
 • Oyuncu Necati Şaşmaz biyografisi, özgeçmişi, yer aldığı diziler, sosyal ağ hesapları

 • Taşyünü mineral yünü: teknik özellikler, amaç, referanslar. Taşyünü Isıtıcı 88

  Taşyünü mineral yünü: teknik özellikler, amaç, referanslar. Taşyünü Isıtıcı


  Taşyünü mineral yünü: teknik özellikler, amaç, referanslar. Taşyünü Isıtıcı 66

  Taşyünü mineral yünü: teknik özellikler, amaç, referanslar. Taşyünü Isıtıcı 39

  Taşyünü mineral yünü: teknik özellikler, amaç, referanslar. Taşyünü Isıtıcı 40

  Taşyünü mineral yünü: teknik özellikler, amaç, referanslar. Taşyünü Isıtıcı 1

  Taşyünü mineral yünü: teknik özellikler, amaç, referanslar. Taşyünü Isıtıcı 23

  Taşyünü mineral yünü: teknik özellikler, amaç, referanslar. Taşyünü Isıtıcı 95