Tandem bisiklet nedir 2019

Tandem bisiklet nedir 2019 Tandem bisiklet nedir

Tandem bisiklet nedir?

Bisiklet-tandems - oldukça sıradışıev enlemleri için ulaşım araçları. Bu tür modeller için en büyük talep gelişmiş Avrupa ülkelerinde kullanılmaktadır ve öncelikli olarak ülke aile yürüyüşleri için kullanılmaktadır.

Bisiklet tandemleri iki tekerlekli bir monolitik çerçeve içerir. Ancak, burada her sürücü ayrı bir direksiyon simidi, pedallar ve bir bisiklete sahiptir.

bisiklet tandemleri

Tarihe kısa bir giriş

Kendim tarafından yapılan ilk bisiklet tandem19. yüzyılın sonlarında Danimarkalı mucit Michael Pedersen. Fikrin yazarı, 1894'te İngiltere'ye taşındıktan sonra geliştirme için patent aldı ve burada iki tekerlekli taşıtların sıra dışı bir seri üretimine başladı.

İngilizlerde sunulan bir deneme modeliPiyasa, yaklaşık 10 kg olan yaklaşık 24 kilo ağırlığındaydı. Daha sonra, bu tür tandem bisikletleri, İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz askeri tarafından hareketli, kolay ulaşım araçları olarak aktif olarak kullanılmıştır.

Tandemlerin tam ölçekli sürümüGenel tüketici kitlesi, geçen yüzyılın sonunda Fransız şirketi Lejeune ve Gitane tarafından düzenlendi. 1976'dan bu yana, Santana Cycles tarafından geliştirilen gelişmiş modeller ABD pazarında görünmeye başladı.

bisiklet tandem yorumlar

çerçeve

Son yüzyılın 80'lerinde ortak olan tandemin aksine, modern modeller artan kararlılık, yüksek mukavemet ve düşünceli tasarım ile karakterize edilir.

Bugün böyle araçların alıcılarıÇerçevenin tasarım özellikleri hakkında düşünmek zorunda değilsiniz, çünkü piyasada sunulan tüm çözümler kesinlikle amacına uygun.

Uygun çerçeveyi belirlemek için buna değer.Hangi rotaların hareket edeceğini düşünün. Bu nedenle, en rahat çözümde kalmasına izin verecek birkaç ayrı modelde küçük bir test çalışması yapılması önerilir.

bisiklet tandem moskova

tekerlekler

Satın alırken en önemli parametrelerden biriÖzel dikkat verilmesi gereken tandem, tekerleklerin boyutudur. En konforlu kentsel modeller standart 26 inç çaplı jantlarla donatılmıştır. Karayolu bisikletlerinde daha sık olarak 28 inç boyutunda tekerlekler kurulmuştur.

Standart jantlar için, mevcuten geniş lastik seçenekleri. Kalın 26 inçlik kauçuk, tandemle seyahat ederken son derece önemli bir kalite olan titreşimi mükemmel bir şekilde azaltır. Diğer şeylerin yanı sıra, bu tür lastikler delmek daha zordur.

Tandem'in kullanılması planlanıyorsaYüksek hızda sürüş veya uzun mesafe yolculukları, ilk ve en önemlisi 28 inç ölçülerindeki tekerleklere bakmalısınız. Profesyonel yarışçılar arasında talep gören bu çaplı lastiklerdir.çocuk bisiklet tandem

hız

Tandem bisiklet ne kadar hızlı? Bu tür araçların son derece hantal olduğu anlaşılıyor. Ancak, pratikte de görüldüğü gibi, iki koltuklu modelde eş zamanlı olarak çekiş yapan birkaç profesyonel olmayan bisikletçi, hem yolun düz kısımlarında hem de yokuşta eğitimli bir biniciyi aşabiliyor.

Hatta bir çocuk bisiklet tandemi bile baypas edebiliryokuş aşağı spor yol bisikleti. Binicilerin artan ağırlığı ve hava akımına karşı tek direncin etkisi, ikili aracın tüm çiftlerde tepeden fırlatılmasını mümkün kılar.

Soru fiyatı

Tandemler münhasırlık örneğidir. Bu nedenle, bu tür modeller nadir, özgün çözümler peşinde koşan tüketiciler arasında talep vardır.

Bisiklet tandemi ne kadar tutacak? İç piyasada, birkaç binici için tasarlanan bisikletlerin maliyeti yaklaşık 300 yıldan başlıyor. e) Parkta sıradan yürüyüşler için bir tandem gerekiyorsa, istenirse daha ucuz bir bütçe modeli bulabilirsiniz. Ciddi işlerin gerçekleştirilmesi için tasarlanmış yüksek mukavemetli ve hafif spor modellerine gelince, fiyatı 1000 y'den fazladır. e.

bisiklet tandem

avantajları

Bir bisiklet tandeminin avantajları nelerdir? Bu tür araçların sahiplerinden gelen geri bildirimler, aşağıdakileri ayırt etmemizi sağlar:

 • bireysel bisikletler üzerinde ortak geziler düzenlerken ana dezavantajlardan biri olan binicilerin gecikmesiyle ilgili bir problem yok;
 • bisikletin yüksek stabilitesini koruyarak hem düz hem de inişlerde etkileyici hızın geliştirilmesi;
 • tekerlekleri kırma ve disklere zarar verme riski azaldı;
 • iletişim bisikletleri için bağırmak zorunda değilsiniz;
 • istenirse, bisikletçilerden biri rahat bir yolculukta gezintiye çıkabilir;
 • Tandem üzerinde seyahat sırasında, daha zayıf bir binici öne çekilebilir;
 • Aynı hava direncinin sıradan bir bisiklet üzerindeki etkisi;
 • Gerekirse, pilot ve arkada oturan binici, daha deneyimli bisikletçinin bisikletin rotanın zor kısımlarında güvenli bir şekilde yönetmesine izin verecek şekilde koltuk değiştirebilir.

Tandemlerin eksiklikleri hakkında konuşursak, buna değer.çerçevenin artan uzunluğu ile açıklanan manevra kabiliyetini azalt. Keskin bir duruşla, bu modeller tek kişilik modellere kıyasla daha uzun bir fren mesafesinden geçer. Diğer şeylerin yanı sıra, sürücüler zorlu arazilerde seyahat ederken bazı zorluklarla karşılaşabilirler.

Tandem bisiklet nedir 2019

Tandem bisiklet nedir 2019

Related news

 • 2019: doğu takviminde hayvanın yılı
 • Dikey freze makinesi, cihaz ve amacı
 • Kurutulmuş Meyvelerin Faydaları Zararları Kalorisi
 • Metal çatı boyutları: uzunluk, kalınlık
 • Farklı Burç Yöntemleri İle Sevgilinizin Değişmesini Sağlayın

 • Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir


  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir

  Tandem bisiklet nedir