Tanrıça Calypso gizleyen 2019

Tanrıça Calypso gizleyen 2019 Tanrıça Calypso gizleyen

Tanrıça Calypso "gizleyen"

Eski Yunan mitolojisi olanHellenlerin felsefesinin atası, birçok tanrıya ve efsanevi yaratıklara neden oldu. Bazıları sevmeyi severdi, bazıları korku için tapardı ve sadece inisiyelerin bildiği şeyler vardı. Birçok yönden Homer'in şiirleri sayesinde, eski Yunan efsanelerinin ve mitlerinin çeşitliliği hakkında bilgi neredeyse değişmemiş bir halde günümüze ulaşmıştır. En iyi ışıkta, Tanrıça Calypso'nun öykülerinde hiçbir şey görünmese de, aslında Yunan mitolojisindeki rolü, antik şairin gösterdiğinden daha önemli ve önemliydi.

Tanrıça Calypso

Majestic Calypso: kim o?

Yunanlılar mitlerinde özel bir dünya yaratmayı biliyorlardı,hepsi birbiriyle çok yakından ilişkiliydi. Onlar tanrılarına olağanüstü yetenekler kazandırdı, ama aynı zamanda daha yüksek varlıklar sadece insan zaaflarını ortaya çıkarabilirdi. Bu yüzden, Yunanistan'ın ana tanrıları, ölümlü kadınlardan ve tanrıçalardan çok fazla çocuğa sahipler.

Calypso'nun ebeveynliği birkaç tanrıya atfediliyor. Versiyonlardan birine göre, Atlanta ve Oceanides'in kızı, diğer yandan babası Ocean olarak kabul edilebilir. Fakat her halükarda, denizlerin pagan tanrıçası Calypso, Olympus tanrıları arasında özel bir yer aldı. Calypso'nun aynı zamanda bir nimf olduğu düşünüldüğünde, Yunanlılara oldukça doğal görünen, birbirinden çok özel niteliklere sahipti. Perileri Yunan mitolojisinde, insan ruhunun büyüsünü ve savunmasızlığını birleştirebilen en şaşırtıcı yaratıklardı.

Calypso pagan tanrıçası

Yunan Mitolojisinde Calypso'nun Anlamı

Calypso'nun Hellenlerin yaşamındaki önemi hakkında, bilim adamlarıhala tartışıyor. Bazı uzmanlar ona, tenha bir adada yaşayan sıradan bir perisi rolünü verir. Ancak diğerleri, bu konunun ele alınmasının daha derin olduğunu savunuyorlar.

Tanrıça Kalipso'nun aldığı isimDoğum, kendi içinde çok derin bir sakral anlamı gizler. Yunanca, "gizleyen olan" anlamına gelir. Hellenlerin mitolojisinin tüm özelliklerini analiz ederseniz, denizlerin tanrıçası Calypso'nun aynı anda ölümleri kontrol eden bir tanrı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu, hayatının, nimf ve dryadlar için bile olağan dışı olan, uzak ve kayıp bir adadaki bazı izolasyonunu açıklar.

Calypso birçok olumlu özellik ile donatılmış:

 • çarpıcı derecede güzeldi;
 • ölümlü bir kadına dönüşebilir;
 • birçok müzik aleti mükemmel bir şekilde yönetilmiştir;
 • Çarpıcı güzelliğin dokunuşları;
 • deniz akıntılarını ve rüzgarlarını kontrol etti;
 • Bütün deniz sakinleri ve karadaki pek çok hayvan ona itaat etti.

Şaşırtıcı bir şekilde, benzer niteliklere sahipAynı zamanda Olympus'un ana tanrıları bile sahip değildi. Denizlerin tanrıçası Calypso'ya neden olan antik Yunanlıların bu sevgisi ve saygısızlığı, Zeus ve Poseidon'u bile kıskandırabilirdi. Güzel kadını, Olympus'dan uzak bir yere sürdüler.

Calypso: efsanevi bir tanrıça ve inanılmaz bir perisi

Antik Yunan mitolojisi açıkça ana ayrıldıTanrısal köklere sahip olan alt yaratıklardan Olympus tanrıları. Ama periler olağanüstü bir şeydi. Tanrıça Calypso, onun olağanüstü yeteneklerini ve yeteneklerini açıklayan yarı zamanlı perisi oldu.

Yunanca "nimf" kelimesi "kızlık" olarak çevrilir. Bu nedenle, nimflerin çeşitli doğal güçleri kişileştiren genç ve güzel bakireler olduğunu hayal etmek kolaydır. Onlar tüm canlıların ayrılmaz bir parçasıydı, çiçekler ve ağaçlar nimfler olmadan büyüyemezler, nehirler akmazdı. Onun perileri adaları, vadileri, dağları ve ormanları vardı. Bunların en önemlisi ve antik su perileri idi. Tanrıça Calypso'nun ait olduğu onlar için.

Calypso efsanevi tanrıçası

Onun kökeni tanımlanır ve daha fazla yaşam perileri - o kardinal noktalarını simgeleyen en temiz su ile dört kaynakları hakkında gizemli mağara adada yaşamak zorunda kaldı.

Calypso - su tanrıçası olan deniz tanrıçası

Daha önce de belirtildiği gibi, perileri çokgüçlü büyücüler, güçleri birçok doğal olguya maruz kaldı. Sudaki nimflerin çoğu, dünyanın altından dökülen her türlü kaynak tarafından korunuyordu. Bu tür kaynakların çoğunun iyileştirici gücü vardı, bu yüzden nimfler şanıyı şifacılara atfetmeye başladı. Hayatın ve ölümün sırlarına sahiptiler ve onları çok beğenen insanları diriltebilirlerdi.

Tanrıça Calypso

Perileri kaderi tahmin edebildiler, ve bu değilŞaşırtıcı bir şekilde - antik çağda, nehirler ve yaylar kehanet için bir yardım olarak kullanılmıştır. Genç kızlar, damadın hayalini, sık sık dağlara çıkıp sevgilinin iddia edilen isimlerinin kaynağına attılar. Eğer isminde bir parça kağıt sessizce yüzer ve yuvarlanmadıysa, kız erkenden evleneceği tahmin edildi. Aynı sıklıkla, nehrin, şüphelinin fırtınalı sulara atıldığı durumlarda, yargı anlaşmazlıklarında son argüman oldu. Ölümü durumunda, tanrıların adaleti yürüttüğü ve adamın suçlu olduğu iddia edilebilir.

Perileri kırılgan ve hassas, ama öfke içindeAntik çağda en acımasız ceza olarak kabul edilen bir insanı mahrum edebilir. Her ne kadar tapudan tövbe etse de, onlar değişime uğruyorlardı ki, deli bir şeylerin doğası hakkında gizli bir bilgi verdiler. Bu yüzden yordayıcılar ve hainler vardı.

Şaşırtıcı bir şekilde, nimfler ölümsüz kabul edilmedi.yaratıklar. Hayatları, parçası oldukları doğa gibi, sonluydu. Bu nedenle, nimfler her gün neşeyle ve neşeyle yaşamak için uğraştılar ve sıradan erkeklerle kendilerine bir aşk meselesini inkar etmediler.

Calypso ve Odysseus - Homer şiirinin bir parçası

Homer denizlerin tanrıçasına tüm dünyaya"Odyssey." Odysseus'u batıktan sonra kurtarıp onu Oggi adasındaki evine götüren Calypso'yu seslendirdi. Orada, büyülü mağarada, ona tüm görkemiyle çıktı ve Odysseus'u bir eş olarak teklif etti. Navigator reddetti, ama adada yedi yıl geçirdi. Tanrıça Calypso, evinin hatıralarını tutmayı ümit ederek, dansa ve ilahilerle her akşam eğlenmesine izin vermedi.

Yedi yıl sonra kahramanın ortadan kaybolması, Athena veZeus hakkında her şeyi anlattı. Hızlı bir şekilde Odysseus'u buldu ve cesur yolcunun eve gitmesi için bir emir vererek Calypso'ya bir elçi yolladı. Bu zamana kadar, deniz tanrıçası Odysseus'tan bir kaç çocuğu doğurdu ve ona çok aşık oldu, ama Zeus'un iradesini, kahramanı kendi doğal kıyılarına bıraktı.

Calypso ile ilgili mitlerin yorumları

Homer sadece hikayelerin küçük bir kısmına değindiCalypso. Ama tanrıçanın gelecekteki kaderi ya şiirlerde ya da başka kaynaklarda izlenmez. Calypso hakkında taslak bilgiler çeşitli mitler ve hikayelerde bulunur. Örneğin, bazı antik Yunan mitleri bize, Tanrıça Calypso'nun Odysseus'un ayrılmasından ve birkaç yıl sonra intihar ettikten sonra çok üzüldüğünü söyler.

Denizin Calypso tanrıçası

Diğer hikayeler bize Odysseus'un sadece olduğunu söyledi.Ogigi adasına, tanrıların ve titansların savaşında bir zamanlar çok doğru olmayan bir pozisyonda bulunan itaatkar tanrıça için ceza olarak gelen kahramanlardan sadece biri. Binlerce yılda bir kez güzel Calypso kahramanı kurtarır ve ona aşık olur, ama tanrıçayı reddeder ve kalbi bin yıl boyunca bozulur.

Tanrıça Calypso gizleyen 2019

Tanrıça Calypso gizleyen 2019

Related news

 • Programlama dili c (s)
 • Pitsunda tapınağı, Abhazya: açıklama, tarih, program ve ilginç gerçekler
 • Üzüm sirkesinin dişlere faydaları nelerdir
 • İçerik ve Çeviri Editör Hesabı
 • Perçem Modelleri 2019

 • Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen


  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen

  Tanrıça Calypso gizleyen