Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu

Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu


Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu 41 02.03.2019, 12:08

Tatyana Peltzer'in biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu.

En ünlü ve tartışmalı aktrislerden biriEski Sovyet sineması Tatiana Peltzer idi. Onun ilgisini çeken biyografi, çeşitli sahnelerdeki çalışmaları ile tamamen aynı. Yeteneğe ek olarak, çok sayıda nadirlik vardı.Tatyana Peltzer biyografisi

Peltzer, yönetmenlere ve yönetmenlere güçlü bir Rus tabanı verebilirdi. Ancak, aktrisin yeteneği hemen hemen önce hayran olmadan önce ve dolayısıyla filmdeki rolü oynamayı bırakmadı.

Tatiana Peltzer'ın biyografisi

Neredeyse başında Moskova'da doğdu.yirminci yüzyıl - 1904'te. Tatyana Peltzer'in annesi Yahudi idi. Babası Ivan Romanovich ünlü Rus aktör olarak bilinir. Ama aslında o saf bir Alman. Doğumda adı Johann Robertovich'tir.

Aslında oyuncu Tatyana Peltzerbabasının çocukluğunu izlemeye karar verdi. Yetkisi onun mesleği hakkında çok şey söyledi. Bu yüzden erken yaşlardan bir kız bir aktrisin hayatını hayal ediyordu.

tatiana peltzer biyografisi

İvan Romanovich'in yönetmen-yönetmen;Moskova tiyatrolarından biridir. Peltzer'in ilk rolünü oynadığı yerde değil, "Kamo Grjadeshi" adlı ciddi bir oyundu. Sonra, meraktan dolayı sıradan bir girişimdi. Ve bundan sonra Peltzer bu konuyu daha ciddiye almaya başladı. Dolayısıyla, Turgenev'in Noble Nest adlı romanının yapımındaki rolü için zaten bir ücret aldı - gerçek bir oyuncu gibi.

Tatyana Peltzer'in biyografisi çok ilginç. Sonuçta, 9-11 yaşlarında ilk roller oynuyordu. Böylece, izleyiciyi başka bir performansla bastırmayı başardı - "Anna Karenina". Bu yaşta bir oğlan rolünde inandırıcı olabileceğinden meraklanır.

Gerçek profesyonel aktris yolundaPeltzer 16 yaşındayken kalktı. Daha sonra 1920'de mobil tiyatro topluluğunun bir parçası oldu. Bundan sonra, üç yıldır farklı şehirlerde birçok tiyatroyu değiştirdi.

oyuncu Tatiana Peltzer1923'te adını alan tiyatroya gitmeyi başardı.Moskova Kent Konseyi. Ancak çok geçmeden, Tatiana Peltzer'ın biyografisi bize söylediği gibi, onun yeteneksizliğinden dolayı kovuldu. Ve bir zamanlar kız sıradan bir tipçi olarak çalışmak zorunda kalsa da, bir aktrisin kariyeri hakkında hayal kurmayı bırakmadı.

23 yaşındayken bir Almanla evlendi.Hans Taybler'in adıyla. O zamanlar belli çevrelerde bir filozof ve komünist ideolojinin bağlılığı olarak oldukça iyi biliniyordu. Üç yıl sonra çift Almanya'nın kalbine taşındı - Berlin. Orada iyi ve rahat yaşadılar. Peltzer'in daha önce tiyatroda oynadığını öğrenen ünlü Alman yönetmen Piscator, yapımlarından birinde ona bir rol teklif etti. Ancak, açık bir şans, iyi oluşmuş bir hayat ve Alman kökenli olmasına rağmen, Tatyana kendini bir yabancı hisseder. Kocasını boşama kararı aldı ve Rusya'ya döndü.

Bundan sonra tekrar birçok yer değiştirdi.çalışması. Ve sadece 1940'da, Tatyana Peltzer'in rapor ettiği gibi, Moskova'daki Minyatürler Tiyatrosu'nda aktris oldu. Yeteneğinin farkına vardı. İlk rolü 1944'te ("Düğün" filminde) oynadı. Gençliğinin çoktan geçmesine rağmen, çok talep edilen bir oyuncu oldu ve 85 yaşına kadar vurulmaya devam etti, SSCB Halk Sanatçısı ünvanı verildi.

Tatyana Peltzer 1992 yılında öldü.

Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu

Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu

Related news

 • Çiller kurtulmak için çeşitli yollar
 • Artık ensefalopati
 • Lavaştan Gözleme Tarifi
 • ESKİ TİŞORTLARDAN KASNAKTA PASPAS ÖRME
 • Kan Lekesi Pantolondan Nasıl Çıkar

 • Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu 27

  Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu


  Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu 29

  Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu 2

  Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu 39

  Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu 41

  Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu 21

  Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu 19

  Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu 48

  Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu 80

  Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu 47

  Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu 88

  Tatyana Peltzerin biyografisi, büyük bir Sovyet oyuncu 93