TAXI Forum 2013teki yasal konular 2019

TAXI Forum 2013teki yasal konular 2019

TAXI Forum 2013teki yasal konular 51 28.01.2019, 14:59

TAXI Forum 2013'teki yasal konular

Uluslararası Avrasya Forumu "Taksi"St. Petersburg 8 ve 9 Ağustos 2013'te. Çalışma oturumlarında konuşmacılar, modern taksi endüstrisinin en acil sorunlarını gündeme getirdi, yasal düzenlemenin özelliklerini ve modern teknolojilerin olumlu yönlerini tartıştı.

Yakın zamandan beri, milletvekilleri ciddi olarak davrandılartaksilerin faaliyetlerinin reformu için. Sorun, kabul edilen kanun ve değişikliklerin taksi topluluğunda belirsiz bir reaksiyon yaratmasıdır. İnternette yapılan birçok inceleme, halk arasında "taksi yasası" olarak adlandırılan 69 sayılı Federal Yasayı eleştirdi. Yasanın bir kısmı 2012 yazında yürürlüğe girdi, ancak şimdi tam güç kazandı.

"Taksi Kanunu" nun sonuçları ve özellikleri üzerinePetersburg kentinde taksi sektörünün yasal düzenlemesi Forum'da St Petersburg Ulaştırma Komitesi Başkanı Stanislav Popov'a verildi. Birkaç önemli mevzuat konusuna dikkat çekti ve çok sayıda istatistik verdi. Stanislav Vladimirovich tarafından sunulan diyagramda, 69 numaralı Federal Yasanın ilk başlamasıyla birlikte, taksi dolaşımı için resmi izinlerin elde edilmesinin en küçük yüzdesinin 2012 yılında hesaplandığı gösterildi.

Ancak daha da önemlisi, karşılaştırmalıtaksi yasasının "taksi yasasının" kabul edilmesinden önce ve sonra avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi. Dezavantajlardan daha fazla avantajın olduğu ortaya çıktı. Örneğin, yasalara dezavantajlarına anlaşma sağlanamamasından ve renk araba renklendirme kurmak güçlerin yokluğunda için idari sorumluluk taşıyıcıları çekmek yeteneği eksikliği sayılabilir. Ve eğer ilk kusur ciddi kabul edilebilirse, ikinci kimse tarafından önemli kabul edilmez. 2011 Yasa'yı benimsenmesiyle №69 sütununda eksileri taşımak başardı artı ama eksiklikleri listesini genişletmiştir: sevk hizmetlerin düzenlenmesi ile ilgili hükümlerin olmaması, güçlerin olmaması organize taksi çalışma duruyor ve daha düzenlemektir. Bütün bu maliyeti ne kadara tek bir renkle çekme fırsatı tanımak zaten bir anlam ifade etmiyor.

Birinin yalnızca bunun daha fazla olduğunu söylemesi gerekiyor.bir taksinin yalnızca sarı olabileceği Avrupa ve Amerika'yı taklit etme isteği. Unutma ki, bu ülkeler üniforma rengi uyguluyorlar zaten bir gelenek ve onlarca yıldır devam ediyor. ABD'de, bu muhtemelen Yellow Cab Co olarak bilinen ilk resmi taksi hizmetlerinden biridir. (dolayısıyla sarı renk). Eyaletlerde taksi şoförleri bilinçli olarak otomobilin sarı renkte boyanmasına neden olurlar, çünkü bu müşterilere güven verir ve taksilerin otomobil şehir trafiğinde tanınmasını teşvik eder. Şu an için Rusya'da böyle köklü gelenekler yok.

Taksi alanında modern mevzuatla olan durum temsilciyi yorumladı. - Uluslararası Avrasya Forumu "Taksi" nin Ortağı:

- Gerçekten de, yasa çok aşık oldu.herşey. İstatistiklere bakmak bile, biz bir lisans almak isteyen sürücülerin sayısını azalttı yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte olduğu sonucuna varabiliriz. Tabii ki, 2012'ye kıyasla, bu gösteri arttı. Ancak bunun nedeni, ülkedeki taksi hizmetlerinin pazarının büyümesidir. MADIV ve benzeri diğer şirketler faaliyetlerine başladığından, taksi hizmetleri hem büyük hem de küçük şehirlerde daha da büyüyor. Forum, taksi toplu taşımacılığını tanımak için zaten öneriler duydu. Ve bu doğru. MADIV, teknik çözümler geliştirirken taksi pazarının genel gelişimini izledi. Ve o Batılı türe yaklaşırken daha iyi gelişti. Böyle hızlandırmak, daha çok ilerleme yavaşlatmayacağı renk bütünlüğü gibi gereksiz düzenlemeler getirilmesi yapay uyarılması.

Yeni yasa tam güçte çalışırken daha azyarım yıl ve erken dönemlerde uzun vadeli tahminler yapın. Ancak, Avrasya Forumu 2013'te bir başka yasal reform sürecine duyulan ihtiyacın vardığı sonuçlar burada.

TAXI Forum 2013teki yasal konular 2019

TAXI Forum 2013teki yasal konular 2019

Related news

 • Yazlık bahçıvan amatör sonbaharda bitki ne: yararlı ipuçları
 • Reflüyü tetikleyen yiyecekler
 • Kırmızı pelerin çayı neyden yapılır ile Etiketlenen Konular

 • TAXI Forum 2013teki yasal konular 48

  TAXI Forum 2013teki yasal konular


  TAXI Forum 2013teki yasal konular 76

  TAXI Forum 2013teki yasal konular 48

  TAXI Forum 2013teki yasal konular 48

  TAXI Forum 2013teki yasal konular 46

  TAXI Forum 2013teki yasal konular 4

  TAXI Forum 2013teki yasal konular 17