Ticari teklifler nelerdir Ticari bir teklif nasıl yapılır

Ticari teklifler nelerdir? Ticari bir teklif nasıl yapılır

İyi yazılmış ticari teklifler -Bir girişimci için işlem yapmak için bir aboneliktir. Büyük iş dünyasında bile kullanılıyorlar. Zamanlarının değerli temsilcileri, saygıdeğer firmaların temsilcilerinin, yeni başlayanlara vakit ayırmak için acelesi yoktur. Bu durumda, kutsal ifadeyi kullanıyorlar: "Ticari teklifinizi gönderin, biz de bunu dikkate alacağız." Bunu kibar veda formaliteleri takip ediyor. Ve eğer ziyaretçi için ticari teklifin yazılması bir Çin mektubu ise, bunun için kapı kapalıdır.

Teklifin örneği

Ancak, farklı bir girişimci kategorisi içinBöyle bir talep hala bir şans demektir. Bildiğiniz gibi, sunacak bir şeyleri olan ve ticari bir teklifin müşterileri için çekici olduğunu bilen işadamlarını motive ediyorlar.

ticari teklifler

Aşağıda, aynı pazarda faaliyet gösteren kozmetik dükkanlarının ve girişimcilerin yöneticilerine gönderilen böyle bir mektubun örneği.

Örnek 1

İşbirliği önerisi

İyi günler!

Yazışmalarımıza e-posta ile ek olarak, marka ve şirket hakkında bilgi gönderiyoruz.

Alman popüler markası olan LLL, kadın kozmetik ürünlerinin Rusya pazarında bir hit oldu.

LLL bugün yaklaşık 1000 tür sunuyorOldukça demokratik fiyatlarla kaliteli profesyonel kozmetik. Tüm ürünler, ileri teknolojilerin yardımıyla doğal hammaddelerden ve malzemelerden üretilmektedir. Tanınan eşsiz ambalaj tasarımı, LLL ürünlerini mükemmel hediyelik eşyalara dönüştürür.

LLL ürünlerinin münhasır distribütörü olan LLC "Elsa +", aşağıdakiler için güvenilir bir ortaktır:

 • özel çok markalı mağazalar;
 • butikler.

Başlangıç ​​girişimcileri için LLL marka butiklerin açılmasına da yardımcı oluyoruz.

HBÖ:

 • Doğal profesyonel kozmetikler, demokratik fiyatlarla satılmaktadır.
 • Moskova'daki bir depodan hızlı teslimat.
 • Uygun tedarik koşulları: Minimum sipariş tutarı 500 $ 'dır.
 • Esnek fiyat politikası: 1000 $ 'lık bir sipariş% 5'lik iskontoda karşılık gelir; 5000 $ -% 10; 10 000'den fazla - 15%.
 • Ek servis olanakları: depo hizmetleri, ücretsiz örnekleyiciler.

LLL'nin tüm ürünleri sertifikalı ve Russified çıkartmaları ile tedarik edilmektedir.

Web sitemiz: www.elza_plus.net

Pdf formatında ürünlerin kataloğu, www.elza_plus.netprilogenia adresinden indirilebilir.

İyi günler!

Grigory Ivnin, Satış Müdürü.

Telefonlarımız: 0 (489) 777 22 99, 0 (925) 321 32 21.

Adres: 119331 Moskova, Prospekt Ivan Kalitin, 37-210.

Mallar için benzer ticari teklifevrensel. Bu durumda, çok markalı bir ticari mağazanın yönetimine hitap edilmektedir. Bununla birlikte, bir butikle iletişim kurarken ve bir başlangıç ​​girişimcisi göndermek için yararlı olabilir. Ön telefon görüşmesinden sonra adreslere gönderilmek üzere tasarlanmıştır. Çoğu distribütör kozmetik şirketi için bu ticari teklif tipiktir. Toptan gönderiler söz konusu olduğunda malların teslimi (örnek - yukarıdaki iş mektubu) indirimleri içerir.

ticari teklif örneği

Örnekteki yakın bir inceleme, bizzat teklif formunun yapısal yapısının ve formülasyonunun belirli düzenliliklere uygunluğunun bizi ikna eder.

Tabii ki, herhangi bir ticari teklifte varişadamı ve onun iş belirleyici detayları içeren bağlayıcı bir parçası. artistik patinaj benzerliği ile, zorunlu programla karşılaştırın. Ancak onun iş çıkarları entrika ile karışık betonla tehlikeli bir karışım iş olarak tanımlanır başka bir tarafı vardır. Bu artistik patinaj serbest programını andırmaktadır. Sonuçta, patenciler kendi bireyselliklerini ortaya ve taraftarların kalbini kazanmak ve tıpkı parlak bir işadamı karşıtarafın başkalarının gözüyle kendine bakmak zorunda ticari bir teklif yapar. Böyle ticari teklifler - birçok kapı açabilir tuşları ...

Bu makalede bazı nüanslarını ele alacağız.

Bizim yöntemsel malzeme onun yönelimliçoğunlukla yeni başlayanlar üzerinde dosyalama. Bu nedenle, mecazi anlamda, "zorunlu program" a değineceğiz. Gerekli koşulların, ticari teklifin yazılı olarak yazılmasının - bu kadar az bir şey olmadığını unutmayın. En azından, tüm zorunlu unsurlarla yaratılan ticari teklif, bir işadamının ekonomik ve sosyal olarak yetkin bir kişi olarak somut bir özelliğidir. İş tarzını ve ticari menfaatin akıl yürütmesinin mantığı, girişimciler arasında saygınlığa neden oldu.

Ayrıca, karşılık gelen yokluğun da bulunduğuna dikkat çekiyoruz.Beceri bir çıkmaz anlamına gelmez. Sonuçta, becerikli bir işadamı bir ticari teklifin yazılmasını bir profesyonele devredebilir. Böyle bir hizmetin fiyatı genellikle üç ila on beş bin ruble arasındadır.

Bazı ticari tekliflerin özelliklerine genel bakış

Göz önüne alınan iş belgesinin hazırlanmasıçoğu şirketin satış departmanları için normal çalışmadır. Bu derlemede örneklerini tam olarak vermeyeceğiz, sadece ana kısımda yer alan "lezzet" hakkında yazacağız.

iş teklifi şablonu

Özellikle bankanın ticari teklifiHem fiziksel hem de tüzel kişiler - piyasadaki tanıtımında önemli bir araçtır. Banka tarafından yapılan teklif sıralamasında belirli bir model var. Öncelikle müşteriye kendi fonlarını daha rahat yönetebilmek için bir kart teklif edilir. Sonra - bankanın karlılığını artıran bir kredi. Bankacılık müşterilerinin bir kısmı, fonların rasyonel depolanması önerilerini takiben açık banka mevduatlarıdır. Periyodik olarak yeni müşteriler hissedarlar tarafından çekilir ve en önemli yatırımcılar karlı tarifeler ve daha gelişmiş hizmettir.

Bir inşaat şirketinin ticari teklifi, yapım aşamasında bir bina satın alan ve onlara çeşitli inşaat işleri sunan alıcılar sunmaktadır:

 • konut, iş, sanayi binaları inşaatı;
 • binaların ve yapıların yeniden inşası ve bunların yeniden yapılandırılması;
 • peyzaj tasarımı;
 • iletişimin inşası.

Böyle bir iş mektubu oluşturacaksanız, diğer uzmanların yazım tarzlarına dikkat edin. Böylece yeni fikirler öğrenebilir ve işiniz için.

Yazıdan önceki analitik çalışma

Ticari yazmaya başlamanın sırrı yokişadamı önerisi onun mal veya hizmet taleplerini karşılamak üzere tasarlanmıştır hedef kitlenin, net bir anlayış izler. Ne yazık ki, girişimciler genellikle zor monosyllables ve belirsiz içinde cevap ürünün hedef kitlesini tanımlamaya yönelik bulmak: "Tümü" iş faaliyetleri başladıktan sonra ilk yıl içinde iflas biten start-up% 90 katılmayı risk altında, böyle bir konumda tutun işadamlarını başlar.

Bir ürün (hizmet) için ticari bir teklif yapmak için asla acele etme! Birincisi, bunun için etkili talebi değerlendirmeniz gerekir.

Örneğin ayrı bir alTicari bir işlem - binaların tasarımına adanmış basılı kitapçıkların üretimi. Analiz ediyoruz. Dolaşım, uygun mimari büro sayısı ile şehirde gerçekleştirilmelidir, çünkü kitapçık için talep eninde sonunda mimarlar ve tasarımcılar tarafından belirlenecektir. Akran değerlendirmesi yoluyla talep taşıyıcılarının sayısı belirlenmelidir.

teklif talebi

Dizinleri kullanarak pazar değerleme yanlıştır,çünkü çok sayıda "ölü ruhun" varlığıyla günah işlemişti. Daha sonra, yukarıda bahsedilen mesleklerin temsilcilerinin sayısı hakkındaki gerçek bilgileri öğrendikten sonra, bunları% 15-20'ye sınırlandırmalısınız. Satın alma ile ilgilenen böyle bir pay uzmanlar isteyecektir. Bu kadar çok sayıda alıcı için kitapçık dolaşımının hesaplanması gerekir.

Analitik ikinci ön yönüticari teklifleri bile yerine getirmemesi gereken bir iş adamı, ürününün rekabet avantajları ve rasyonel açıklama stratejisinin kullanıcı için faydaları perspektifinden derin bir farkındalıktır.

Ve şimdi üretim maliyetini beklenen gelirle ölçün. Karı çıkıyor mu? O zaman işine yat!

İş mektubunun bazı nüansları

Bir teklif oluştururken, iletişim kurmaktan çekinmeyinDoğrudan ve fark edilebilir bir şekilde hedef kitlesine mesaj. Çok kolay, sadece ifadesini birkaç kelime ekleyin. Örneğin, eğer potansiyel müşteriler - "çalışanlar sekiz saat, haftada çalışma" çalışanlar, başka, özel olarak ele kullanılması tercih yerine genel ifadeler, "sekiz saat, haftada çalışma"

Olumlu bir pazar durumunun yakalanması önemlidir.Ürününüz veya hizmetiniz için talebi arttırmak. Örneğin mevsimsellik. Eğer malların satışının nişinde iyimser bir talep seviyesi kalırsa, girişimci derhal bir mektup yazmalıdır.

Ticari teklif, özel bir tür epistolary türdür. Bu tür iş belgeleri iki kategoriye ayrılabilir: kişiselleştirilmiş ve bilgi reklamcılığı.

Bilgilendirme ve reklam ilanları

İkinci grup ticari teklifler ilesık sık çarpışıyoruz. E-posta kutularına toplu postayla gönderilen istenmeyen postaları ve hedefli reklam postalarını içerir. Bu tür KP'nin amacı, ilginin ana cazibesi, ilginin uyanışıdır.

hizmetler için ticari teklif örneği

İçlerindeki her şey tek bir hedefe tabidir: ortalama okuyucunun dikkatini çekmek. Tüm çeşitlilikleri için, aynı türden bir yapı bu tür ticari teklifleri karakterize eder. Desen tanınabilir generic özelliklerle karakterize edilir:

 • akılda kalan bir başlık: okuyucunun dikkatini kesmelidir;
 • Entrikaya giren ilk cümleMektubun daha fazla okunması: türün kurallarına göre, yeterince kısa olmalı ve 10-11 kelimeden fazla olmamalıdır; İlk cümle ayrı bir paragrafta düzenlenmiştir.

Sizce arkasındaki temel fikir nedir?ikinci cümle? Onun asıl görevi sadece bir tanesi: ilgisiz okuyucuyu üçüncü cümle okumak için. Üçüncü cümlenin görevi benzerdir.

Bir mesajın her paragrafında 7'den fazla satır olmamalıdır. Metin, 1000 karakterden fazlaysa altyazılı alt bölümlere ayrılır.

Reklam ve bilgi iş mektupları yazma kuralları

Çekicilik, ana şeydirreklam ve bilgi ticari teklifini karakterize eder. Böyle bir mektubun örneği, mallarına veya hizmetlerine aşık olan kişiler tarafından yazılır. Okurları, potansiyel müşterileri gibi, "siz" e atıfta bulunarak saygılı bir şekilde davranırlar. Bu arada, belli bir “zamirlerin” oranını korumak önemlidir: profesyoneller “sizin” ve “siz” kelimelerini “bizim” ve “biz” den dört kat daha fazla kullanmanızı tavsiye eder.

Böyle bir mektubun metnindeabartmanın yanı sıra. Metaforlar, tam tersine, hoş karşılanır. Müşteri, malların parlak bir görüntüsünü satın almak istemelidir. Psikologlar, mektubun ilk ifadesinin tırnak içine alındığını, okuyucu kitlesini% 30 oranında artırdığını ileri sürüyorlar. Ayrıca, bir harfle temsil edilen metnin ilk harfi, okuyucuların% 13'ünün dikkatini çekmektedir. Hikâyenin tarzı gizli ve konuşkan olmalıdır, bu nedenle, içinde mesleki kelime hazinesi kullanılmamalıdır. Özel şartlar istisnai, ilkeli durumlarda kullanılabilir.

Hemen, mümkün olduğunca yazarlara dikkat edeceğizçabalarınızı olumsuz etkileyen hatalar. Reklamın ve bilgi doğasının ticari bir teklifi (satışa sunulan ticari satış), alıcının faydalarını belirtmeksizin iyi yapılandırılmış, yapılandırılmamışsa, misyonunu yerine getirmez. Yazarın aşırı derecede özel olduğu ve ana şeyi nasıl ayırt edeceğini bilemediği durumlarda etkinliği de azalır.

Özelleştirilmiş teklifler

Bazen müşteri böyle bir yazı yazmaya başlar.Ticari teklif için bir talep göndererek. Bu durumda satış departmanı iş için kabul edilir. Ön bilgi, şirket hakkında veya doğrudan mektuba hitap eden kişi hakkında toplanır. Onların acil, acil ihtiyaçları ortaya çıkıyor. Bunun için bir ön toplantı planlandı, uzmanlarla sohbet edildi. Daha sonra belirlenen ihtiyaçlar, malların (hizmetler) rekabet avantajları ile karşılaştırılır.

ticari teklif

Mektup gelecekle ilgilenecekseİlk kez muadili, daha sonra ilk kişiye hitap edilir. Ortakla işbirliğinin önceden yapılmış olması halinde, tedarikçilerle çalışmayı doğrudan denetleyen milletvekiline hitap etmesine izin verilir.

Ancak, güçlü bir işi olan şirketlerBölgedeki itibar, hizmetlerin sunulması veya malların temini için kişisel olmayan bir biçimde yapılan ticari bir teklifi karşılayabilir. Ancak, bu, bir istisnadır. Aşağıdaki örnekte bir iş mektubu bu duruma karşılık gelir.

Örnek 2

İş binalarının modern tarzı sadece işlevsel, şık bir mimari değildir. Başarılı çalışmalarını belirleyen ana gösterge güvenliktir.

Önceden tasarım yapmak için profesyonel bir yaklaşım, olası çağrıların nötrleştirilmesini sağlar ve olası olayları önlemeye izin verir.

«Koruma LLC. Yangın söndürme sistemleri "profesyonellik ve kalite ilkelerine uygun olarak çalışır!

Uluslararası kaynaklı istisnaları kabul etmiyoruzyangın güvenliği standartları. Tver bölgesinin en büyük şirket ve kuruluşları ile uzun vadeli müşterilerimiz. Esas olarak sözleşmesel yükümlülüklerimizin yerine getirilmesiyle ilgileniriz ve müşterilerimiz tarafından bize emanet edilen sağlık ve yaşam sorumluluğunu sürekli olarak hissederiz. Bizimle olan iş birliği, tesislerinizin sorunsuz devlet kabulünü ve başarılı bir sonraki operasyonu garanti eder. Çok sayıda olumlu eleştiri müşterilerimizin doğru seçimini gösterir.

«Koruma LLC. Yangından korunma sistemleri "garantileri:

 • iş ve konut binaları ve inşaat halindeki yapılar için modern yangın güvenliği teknolojilerinin tanıtılması ve kullanılması;
 • Teslim edilen cihazların ve yapıların uygun şekilde belgelendirilmesini, sertifikalı uzmanlarca kalifiye kurulumunu sağlamak;
 • ALT sistemlerinin kullanımı da dahil olmak üzere, yangından korunma, ses yalıtımı ve ısı yalıtımı tasarım seviyesinin sağlanması, bir buçuk saat ile bir buçuk saat arasında bir yangın dayanımı sınırının sağlanması;
 • metal ve beton yapı elemanlarının yangından korunması;
 • 25 yıl hizmet ömrüne sahip otomatik yangın söndürme ve yangın güvenlik sistemlerinin bireysel tasarımı ve geliştirilmesi;
 • Müşterilerin isteği üzerine çeşitli boyutlarda yanmaz kapı imalatı.

Yangın sistemlerinin gerekli özelliklerine bağlı olarak, 0,5 ila 1 bin ruble arasında ALT sistemlerinin kurulması için esnek tarifeler sunuyoruz. metrekare başına.

İhtiyacınız olan projeyi tartışmak için lütfen Tver ile telefonla bize ulaşın: (4822) 52-52-52, (4822) 52-52-53.

Bu ticari teklif bir örnektirhizmetler - iş ve konut tesislerinin güvenliğini sağlamak için müşteri sadakatine dayanmaktadır. Belirli bir adres sahibine sahip değil. Ancak, bu iş mektubunda belirtildiği gibi, bu izin verilebilir: “Tver bölgesinin en büyük işletmeleri ve kuruluşları ve aynı zamanda uzun vadeli müşterilerimiz.”

Benzer bir itibara sahip bir şirket kabul edilebilirmuhatabı olmadan ticari bir teklif yapmak. Açıkça bu mektubun yazılması, potansiyel alıcılardan gelen ticari bir teklif için bir talep ile gerçekleşti. Bu nedenle, ticari teklif, bu forma rağmen kişiselleştirilmiştir. Böyle bir talep, keyfi bir biçimde oluşturulan bir tür iş mektubu. İçeriği, belirli malların elde edilmesine veya önemli hizmetlerin elde edilmesine ilgi göstermektedir. Çoğu zaman, müşteriler firmanın kataloğuna başvurur ve satın alma sırasının ve işbirliği prosedürünün genişletilmiş bir yorumunu vermeleri istenir.

Bir teklif için şablon oluşturma hakkında

Ticari teklifin şablonu (muhatabı -tüzel kişi), aynı anda üç kişinin muhtemel çıkarlarını göz önünde bulundurarak geliştirilmiştir: genel müdür, maliye yardımcısı, üretim müdürü. Yani, ürününüzün ilgisini, görüşmelerde bile göremediğiniz kişilerden provoke etmek kesinlikle gereklidir. Teklifin mali içeriğinin odağını açıklığa kavuşturmak için, alıcının ana önceliğini anlamak gerekir: maliyetleri en aza indirmek veya daha fazla kar elde etmek. İlk durumda, mal alımının başarısına "fiyat / kalite" kriteri açısından vurgu yapılır. İkinci durumda, malların işleyişinin verimliliği ve nitel özellikleri.

ticari örnek

Ancak, benzer bir ticari modelTeklifin bir tane daha bileşeni var. İçinde, ürününüzün (servis) mevcut eksikliklerini ustaca kullanmanız gerekir. Mektubunuzda, alıcının dikkatini ticari aşamalarına aktarma ve bariz eksiklikleri telafi etme konusunda özgürsünüz. Örneğin, ekipman teslimat oranınız rakiplerin neler sunabileceğini aşarsa, ek olarak teslim süresinin ekipmanın işletmeye alınma tarihini etkilemediğini belirtmek de mantıklıdır.

Klasik örnek ticari teklifÜrün, geleneksel bir yapıyı (giriş, ana kısım ve sonuç anlamında) öngören bir kalıpta yazılmıştır. Giriş bölümünde, mektubu yazmanın gerekçelerine ve koşullarına bir link koymanız gerekmektedir. Aynı zamanda, hedef şirketin çalıştığı piyasanın geniş ve kısa bir tanımı, müşterinizin ihtiyaçları da kısaca vurgulanmaktadır. Örnek olarak ticari bir teklif verelim - iş yazılımı tanıtımının bir örneği. Bununla birlikte, bu durumda, belirli faaliyet alanı çok önemli değildir. Ticari teklif - tescilli yazılımın bir şirket-distribütörünün hizmetleri için bir örnek - bir ürüne yönelik teklifinden temel olarak farklı değildir. Sonuçta, hem satış hem de ayar aynı anda yapılır Ayrıca, daha fazla ürün desteği sağlanmaktadır.

Örnek 3

Yazılım geliştirici firma JJSOFT'den satışa sunulan ticari teklif

Şirketiniz tanınmış bir bölgeselmuhasebe ve yönetim muhasebesinin otomasyonu için yerli yazılım ürünlerinin dağıtıcısı. Ek olarak, gelirlerin% 60'ını CRM - sistem 1 numaralı inCRM'nin satışından alabilirsiniz. Olası bir işbirliğindeki temel nokta, inCRM işlevselliğinin, şu anda dağıtmakta olduğunuz işlevsellikten temel olarak farklı olmasıdır. Böylece, birbiriyle rekabet etmeyen ürünleri gerçekleştirebilirsiniz.

CRM satış avantajları - inCRM sistemleriŞirketinizin gelirinin% 60'ını uygulamasından alırken. İnCRM sistemi, “Müşteri taban yönetimi” ve “Satış yönetimi” bölümlerindeki en çok satan satıcılardan biridir. AmoCRM markası, şirket yöneticileri ve BT yöneticileri tarafından Rusya pazarındaki lider uzman yazılım olarak da bilinir.

inCRM - küçük işletme alanında CRM derecelendirmesinin lideri

Yazılım ürünümüz en çok kabul edilenUzun bir satış döngüsü ile küçük işletmeler için başarılı (iş tipi B2B ve B2C). Moskova ve San Francisco'da bulunan temsilciliklerimiz tarafından başarıyla uygulanmaktadır. Softplus ve All & Soft yazılımının online mağazalarında başarıyla uygulanmakta olup, 1500 önde gelen programın uygulanmasında, 25-30'uncu sıralarda yer almaktadır.

girişimciler tarafından önerilen inCRM

Kullanıcı incelemeleri gösteriliyorKüçük işletmeler için pratik faydaları. Sadece müşteri tabanı oluşturmak için değil, aynı zamanda kullanımı kolaydır. Girişimciler, yardımları sayesinde, unutulmuş müşterilerle “günah” etmiyor, cevapsız aramalar yapıyor, gerçekten önemli soruları kaçırmıyorlar.

Her kullanıcı içinde yapılandırıldıişlevselliğine uygun erişim hakları. Müşterilerle çalışırken verim, veritabanlarına alanları kolayca ekleyebilmenizi ve hızlı bir şekilde analitik raporlar oluşturmanızı sağlayan kullanıcı dostu bir arayüzle sağlanır.

inCRM, müşterilerle etkili bir şekilde çalışmanıza yardımcı olur

Müşteri tabanı ile etkin çalışmaİnCRM kullanan bir şirketin çalışanları, herhangi bir müşteriyle ilgili güncel bilgileri kolayca alırlar: ne satın aldıklarını, ne önerilerini ifade ettiklerini. Bu verilerin basit bir analizi temelinde, belirli bir müşteri için bir teslimat için ticari bir teklifin nasıl düzenleneceğini anlamak mümkündür. Bu tür bir iş mektubunun örneği inCRM'ye de girilebilir.

İşbirliği ve iletişim

İşbirliğini tartışmak için, + (495) 123-45-67, + (495) 123-45-68 numaralı irtibat numaralarını aramanızı öneririz.

Ortaklarımıza iş için önemli belgeler sunuyoruz: kullanım kılavuzları, kitapçıklar, sunumlar ve promosyon malzemeleri.

Şirketin böyle bir iş mektubu nasıl yapılır,yazılım üreten ve satan? Birçok şirket, formun en altında gösterilen yönetmenin faks imzası ile şirketin antetli kağıdına modellenen bir ticari teklif formu uygular.

Ticari teklifin semantik içeriğinde

Ana bölüm hakkında bilgi sağlarsatılan malların rekabet avantajları. Bu durumda, müşterilerinizden daha önce satın aldığınız ürünün çalışmasıyla ilgili geri bildirimlere önem verilir. Anahtar alıcılarınız listeleniyor. Ana bölümün son paragraflarında, müşteri iletişim bilgileriniz, teslimat şartları ile birlikte sağlanır.

Son paragrafta, müşterinin ürününüzü satın alması için en iyi algoritmayı belirtin. Üç satırdan daha uzun olmamalıdır.

Hangi yazarların çabalarını olumsuz yönde etkiliyor?kişiselleştirilmiş iş teklifleri? Bir ticari teklif örneği yaratan pek çok girişimci girişimci sadece fiyat faktörlerini kapsayacak şekilde sınırlandırılmıştır. Aynı zamanda, tanıtım kısmı genellikle ürününüzün (hizmet) gereksinimlerini karşılayan belirli bir alıcıya hitap edilir. Tüketici yararlarına dikkat edilmemektedir.

Girişimci, böyle bir mektup gönderdiğini,dikkatsizlik, muhatap için onun dikkatini izlemek için. Periyodik bakım onunla temas halinde. Önce mektubun muhatabına ulaşıp ulaşmadığını bilmelisin. Üç gün içinde herhangi bir cevap yoksa, müşterinin bariz faydaları kaçırdığı konuşmasında vurgu yaparak geri arayın. İş dünyasında, kişiselleştirilmiş iş teklifleri gönderemez ve ardından bunları unutmazsınız. Harflerinizin, rakiplerin yazdıklarından daha önce dikkate alındığından emin olun.

Ticari bir teklifin ne kadar tam anlamı var?

Her zaman ticari içerir miÖrnek ürün (servis) hakkında kapsamlı bilgi sunuyor mu? Aslında, bu soru tüm durumlar için tek bir cevap anlamına gelmez. Örneğin, ön görüşmelerin arifesinde yapıldıysa, o zaman, ticari teklif mümkün olduğunca eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır.

ticari teklif

Ön temas mümkün iseMüşteri resmiydi (onu aradınız veya e-posta ile mesajlar aldınız), o zaman derhal tam bilgi vermemelisiniz. Onunla kişisel bir konuşma için "koz kartlarını" tutmak mantıklıdır. Ancak, bir ön itiraz ile bile, tahmini fiyat ve fiyatlandırma ilkesi hakkında onu bilgilendirmek gerekir.

Tam bilgi vermeyi amaçlamaktadır.İşlemin karlılığının asgari düzeyde olması durumunda alıcıya (ön toplantı olmadan bile). Bu durumda girişimci, zamanın üstünü en aza indirmenin mantığı temelinde hareket eder.

Sonuç

Makalenin içeriğini özetliyoruz. Sadece fizibilitenin analitik bir değerlendirmesini yaptıktan sonra, bir girişimci müşteriye ticari bir teklif yazmalıdır. Bu iş belgesinin bir örneği tutarlılık ve düzenlilik varsayar. Müşteri tabanının oluşumunun özelliklerine bağlı olarak, bilgi ve reklam veya kişisel ticari teklifler yazılır.

Bir iş mektubunun ifadesinin belli bir keyfihala net bir yazma algoritması anlamına gelir. Uzmanlar, hatalardan kaçınma gereği konusunda uyarıyor, çünkü ticari teklifler oldukça hassas bir iş aracı.Related news

 • Mutsuz evlilikler
 • Tez Pişti
 • Tüm Burçların Uyumu
 • Masaüstü yüklenmezse ne yapmalıyım
 • Pembe-file-örgü-bayan-bluz

 • Ticari teklifler nelerdir Ticari bir teklif nasıl yapılır

  Ticari teklifler nelerdir Ticari bir teklif nasıl yapılır


  Ticari teklifler nelerdir Ticari bir teklif nasıl yapılır

  Ticari teklifler nelerdir Ticari bir teklif nasıl yapılır

  Ticari teklifler nelerdir Ticari bir teklif nasıl yapılır

  Ticari teklifler nelerdir Ticari bir teklif nasıl yapılır

  Ticari teklifler nelerdir Ticari bir teklif nasıl yapılır

  Ticari teklifler nelerdir Ticari bir teklif nasıl yapılır

  Ticari teklifler nelerdir Ticari bir teklif nasıl yapılır

  Ticari teklifler nelerdir Ticari bir teklif nasıl yapılır

  Ticari teklifler nelerdir Ticari bir teklif nasıl yapılır

  Ticari teklifler nelerdir Ticari bir teklif nasıl yapılır

  Ticari teklifler nelerdir Ticari bir teklif nasıl yapılır

  Ticari teklifler nelerdir Ticari bir teklif nasıl yapılır

  Ticari teklifler nelerdir Ticari bir teklif nasıl yapılır

  Ticari teklifler nelerdir Ticari bir teklif nasıl yapılır