Tomskaya Pisanitsa Müzesi (Kemerovo) 2019

Tomskaya Pisanitsa Müzesi (Kemerovo) 2019

Tomskaya Pisanitsa Müzesi (Kemerovo) 30 05.02.2019, 21:13

Tomskaya Pisanitsa Müzesi (Kemerovo)

Kemerovo'dan uzakta değil "Tomskpisanitsa "(şehir hakkında 60 km uzaklığı). Doğal karmaşık Uzun yıllar boyunca 1988 yılında kuruldu. Tom Nehri kıyısında, bir açık hava Kuzbass zirvesinde yer alan bu kültürel ve tarihsel merkezi, bilim adamları bu dünyaca ünlü anıtın sadık bir çalışma var. Ayrıca, makale rezerv "Tomsk pisanitsa" (Kemerovo) daha geçmişi öğrenmek, fotoğrafları aşağıda görülebilir.

Tomsk pisanitsa kemerovo

Olay tarihi

Ne zaman ve kimin tarafından kimi bilinmiyorİlkel insanların resimlerini içeren bu kaya bulunur. Buranın erken tanımları, XVII. Yüzyıldan bu yana birçok eski yolcuların ve bilim adamlarının yazılarında bulunur. 20. yüzyılın ortalarında, Sovyet tarihçileri petroglyf çalışmalarını başlattı. Antik dönem için yapılan uzun süreli çalışmalar, "Tomsk Pisanitlerin Hazineleri" (1972) adlı bilimsel çalışmada sonuçlandırılmıştır. Bu anıtsal eserin yazarları A.P. bilim adamlarıydı. Okladnikov ve AI Martinov. Dünyadaki bilimsel dergilerdeki birkaç düzine makale bu konuyla ilgilenmektedir. Bu bilim insanlarının çalışmaları sayesinde modern toplum, dünyanın ne kadar vizyona sahip olduğunu, dünya görüşlerini neye benzediğini daha kolay anlıyor.

Sovyet araştırmacılarının faaliyetleri

Geçen yüzyılın 60-80'li yıllarında,Anatoly Ivanovich Martynov, bir grup tarihçi ve öğrencileri yaratıldı. Eski anıtın restore edilmesi ve korunması için mükemmel bir iş çıkardılar. İlk restorasyon gerçekleştirildi, bugüne kadar kaya ana kökeni olarak hizmet eden bir merdiven yapıldı. Radyo ve TV raporları, dergilerdeki ve gazetelerdeki makaleler sayesinde sıradan insanlar bu anıtı öğrendi. Antik bölgeye ilk geziler düzenlenmeye başlandı.Tomsk pisanitsa kemerovo fotoğrafı1968'den bu yana, senaryoya bitişik topraklarbir yedek ilan ve 1988'de burası bir müze haline geldi. V.M.'nin liderliğindeki, aynı görüşlü insanlardan oluşan bir grup. Kimeev bu arkeolojik merkezin faaliyetlerinin temellerini attı. İlk seferler Pritomye yerli halkının kültürü - Şeria'lıları araştırmak için düzenlendi. Müzenin etnografik unsurunun oluşumu da başlamıştır. "Shorsky ulus Kesek" ve "Rus Sibirya Köyü" adlı mimari ve etnografik kompleksleri de içeriyordu. Aynı zamanda, arazinin topoğrafik araştırmaları yapıldı ve hediyelik eşya üretilmeye başlandı. Geçen yüzyılın sonlarında, aşağı akışta, müze personeli tarafından organize edilen keşif-arkeolojik bir keşif olan Tom Nehri, ilkel insanın yeni çizimlerini bulmuştur.

Araştırma faaliyetleri

1991'de tarihi ve kültürel kompleksbaşkanlık tarihi bilim adayı Martynova Galina Semenovna. Liderliği sırasında "Tomskaya Pisanitsa" (Kemerovo) müzesi onun gelişimini sürdürdü. İçinde yeni açılımlar çıktı, çeşitli konferanslar ve seminerler düzenlendi. 1995 yılında, kaya sanatına ayrılan rezerv personeliyle düzenlenen uluslararası bir toplantı düzenlendi. Ayrıca Merkezi ekibine yardımı ile oluşturulan kaya resimlerinin "Asya'nın Petroglifler" ve karmaşık "Arheodrom", bir koleksiyon tutan Rusya'nın en büyük müzesi.otobüs kemerovo Tomsk pisanitsa90'lı yılların ortalarında "Tomskaya Pisanitsa"(Kemerovo) dünya çapında ün kazanıyor, bilimsel yarışmalara ve tarih forumlarına aktif olarak katılıyor. XX.yy sonuna kadar - XXI asırın başında. "Sibirya Halklarının Efsanesi ve Destanı", "Yaşayan Arkeoloji", "Zaman, Kozmos ve Takvimler" ve "Slav Ortodoks Mitolojik Ormanı" gibi fuar kompleksleri oluşturuldu.

Yeni öğretici

2004'ten beri ve bugüne kadar yönetim kurulunun başındaarkeolojik kompleks Kaplunov Valery Aleksandrovich'tir. 2005'deki önderliğinde, rezervin tüm bölgesi tamamen yeniden inşa edildi. Tomskaya Pisanitsa (Kemerovo) varlığı süresince dünya çapında bir araştırma merkezi haline geldi. Merkezin ana uzmanı olan Rus Doğal Bilimler Akademisi akademisyeni Anatoly Martynov, kalıcı danışmanıdır, uzun ömrünün çoğunu rezerve çalışmaya ve muhafaza etmeye adamıştır. Müze çalışanları tarafından bilimsel keşifler ve araştırma çalışmaları sırasında toplanan bilgiler, 4 doktora tezi ve birçok bilimsel makalenin temelini oluşturdu.Tomsk pisanitsa kemerovo oraya nasıl gidilir

Bugün doğal ve kültürel merkez

Bugün rezerv "Tomskaya Pisanitsa"(Kemerovo) gelişimini sürdürmektedir. Modern bir arkeolojik bir komplekstir. Doğal özgünlük, araştırma ve kültürel faaliyetler birleştirir. "Tomsk pisanitsa" - Kuzbass gerçek gurur. Rezerv takım birkaç düzine kişiden oluşmaktadır. Bunlar çeşitli şekillerde çalışması: turist organizasyonu arkeolojik kompleksin restorasyonuna gezileri dan. Karmaşık "Tomsk pisanitsa" toprakları - bu da sakinleri ve Kuzbass bölgenin ziyaretçiler için rekreasyon favori yerdir sadece bir araştırma merkezidir. Rezerv bir partide birçok insan ev sahipliği yapmaktadır. Burada sıradan turistleri ve dünya yıldız, siyasiler, akademisyenler ve işadamları geliyor. Dünyanın dört bir yanından pek çok ünlünün bu eski yeri ziyaret etti. Bunlar arasında dünya şampiyonu Anatoli Karpov, opera sanatçısı Dmitri Hvorostovsky Valentine Tolkunova gezgin Yuri Senkevich, kozmonot Aleksey Leonov ve diğerleri vardır. Burada Held ve çocuklar için turlar.Kemerovo Tomsk Yazı Mesafesi

Tarihi ve kültürel merkezin doğası

Toprağın bitki örtüsü, büyük birtür sayısı. Rezervin faunası da bileşiminde çeşitlilik göstermektedir. Doğal kompleksin vejetasyon, Kemerovo bölgesinin neredeyse 1/4 florası olup yaklaşık 40 tür ağaç, çalı ve çimen içerir. Bazı bitki türleri üçüncül kalıntılardır ve tüy tüy çimenleri Rusya Kırmızı Kitabı'nda listelenir. Rezervin faunası da önemli ve çeşitlidir. Kalıcı sakinleri sütunlar, tilki, porsuk, ermine ve diğer birçok küçük ve büyük hayatı içerir. Burada da geyik, kurt ve vaşak yaşıyor.Tomsk müzesi pisanitsa kemerovo

"Tomskaya Pisanitsa" (Kemerovo). Ayrılmış komplekse nasıl gidilir

Yashkinskaya hattından geçmek gerekiyor.Kirovsky bölgesi. Ana yoldan, Kuznetsk köprüsünden her an hareket etmek gerekiyor. Sola dönüşü kaçırmamak önemlidir. Sonra bir demiryolu geçişi olacak. Ardından, tekrar sola dönün. O halde, köprü üzerinde ilerlemeye devam etmeli, ilk kavşakta sağa, ikinci sıradadır. Şimdi ikinci trafik ışıklarında solda bir kongre olacak. Sonra, ana bandın her zaman hareket ettirmek gerekir. Hiçbir kişisel ulaşım yoksa, Kemerovo - "Tomskaya Pisanitsa" otobüsü alabilirsin. Rota şehirden ve doğrudan Yashkino köyüne kadar uzanıyor.

Tomskaya Pisanitsa Müzesi (Kemerovo) 2019

Tomskaya Pisanitsa Müzesi (Kemerovo) 2019

Related news

 • Yemeklerde Zerdeçal Nasıl Kullanılır
 • Cocostar Muffin Tarifi
 • Kurtlar Vadisi Deniz Üstü Köpürür İndir

 • Tomskaya Pisanitsa Müzesi (Kemerovo) 62

  Tomskaya Pisanitsa Müzesi (Kemerovo)


  Tomskaya Pisanitsa Müzesi (Kemerovo) 97

  Tomskaya Pisanitsa Müzesi (Kemerovo) 80

  Tomskaya Pisanitsa Müzesi (Kemerovo) 99

  Tomskaya Pisanitsa Müzesi (Kemerovo) 94

  Tomskaya Pisanitsa Müzesi (Kemerovo) 7

  Tomskaya Pisanitsa Müzesi (Kemerovo) 62