Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 2019

Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 2019
01.04.2019

Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 70

Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi

En hoş olmayan solunum yolu hastalıklarından biri trakeittir. Bronşit ve larenjit gelişimi ile ilgili bulgular sıklıkla ortaya çıkar.

Bu hastalık nedir, nedeni nedir, nasıl Bir trakeiti tedavi etmek için?

Bu hastalık akut veyakronik şekil. Trakeit, isminden anlaşılacağı gibi, trakeanın alanını etkiler ve esas itibariyle lokalizedir. Genellikle solunum borusunun diğer bölümlerinin lezyonlarıyla kombine edilebilir.

trakeit işaretleriBu, sık sık,trakeanın larenks ile bronş arasındaki yeri. Bu durumda, trakeit bağımsız bir hastalık olabilir ve influenza veya diğer enfeksiyonların yanı sıra en yaygın soğuk algınlığı komplikasyonuna dönüşebilir.

kanıt

Trakeit belirtilerini karakterize etme - bu ilksıra ateş ve genel zayıflıktır. Buna ek olarak, bu sıklıkla solunum güçlüğü eşlik eder ve bunlar geliştikçe daha da güçlenirler. Ekshalasyon sırasında kaburgaların sıkışması sırasında ses var. Özellikle, çocuklarda görülen trakeit belirtileri ciddi sonuçlara yol açabilir. Buna ek olarak, böyle bir hastalıkla öksürük, vücudun solunum yollarındaki uyaranlara karşı koruyucu bir reaksiyon olarak ortaya çıkar.

çocuklarda trakeit belirtileriTrakeitte derin, pektoral, fakat hepsi ileBu kuru olabilir. Hafif öksürükten kaynaklanır ve yavaş yavaş bir saldırıya geçer. Genellikle geceleri göründü. Buna ek olarak, başka trakeit belirleyici semptomlar da vardır. Bunlar yutma ile ilgili zorluklar, ses bir süre kaybolabilir.

Yukarıda belirtildiği gibi, hastalık gelişebilirstreptokoksik, semifilik, pnevomokokkovye gibi enfeksiyonların arka planına karşı. Ayrıca wheake hastalığı, kızamık, su çiçeği gibi hastalıklara, trakeitis influenzaya, influenza, enterovirüse ve tamamen çocukluk dönemi hastalıklarına katkıda bulunur. Ancak sözde "viral" formun nedeni de budur.

Enfeksiyöz olmayan tracheite neden olabilir?

Görünüş belirtileri ortaya çıktığında ortaya çıkar.aşırı sıcaklıklar. Şiddetli hipotermi, çok sıcak kuru havanın solunması veya tersine, buz, trakea etkilenir ve sonuç olarak öksürme başlar, solunum sırasında göğüs kompresyonları başlar. Sıklıkla tracheitin nedeni toksik maddelerdir.

Yani, bu hastalığın gelişimini teşvik etmekaerosollerin, ev kimyasallarının, boyaların veya verniklerin solunmasını uzatabilir. Tracheitin nedenlerinden birinin solunum yolu üzerindeki alerjenlere uzun süreli maruz kalma olabileceğini bilmek önemlidir.

Tanı belirlendi: bir sonraki ne yapılmalı?

Şüphesiz bu hastalığı tedavi et. Başlangıç ​​olarak iklimsel arıtma gerçekleştirilir ve ayrıca petrol inhalasyonları yapılır. Ve çocuklar için ve yetişkinler için, hardal sıvaları veya sürtünme için merhemler yardımı ile ısınma reçete edilir. Ayrıca çok yararlı olan bitkisel preparatlar, okaliptüs veya papatya, mentol veya nane inhalasyonlarıdır. Doktor ayrıca şuruplar veya tabletler gibi ekspektoranlar da yazabilir. Bu tedavi, trakeada balgam varlığında gereklidir.

tracheitis belirtileri tedaviİpuçları

Peki, söyleyecek son şey, buÇocuklarda hastalıkların önlenmesi. Çocuğun ortaya çıkmasını önlemek için çocuğun çocukluktan öfkelenmesi, temiz havada daha fazla zaman geçirmesi, özellikle kış sporları yaparken fiziksel gelişimine katkıda bulunması gerekir. Ayrıca yüksek dereceli beslenme ve vitamin alımı ile büyük bir rol oynar.

Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 2019

Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 2019

Related news

 • Otomobil fabrikası Ural: tarih, üretim, ürünler
 • Salıncak Modelleri
 • Disney Channel’in Yerli Komedi Dizisi Zil Çalınca
 • Gabriela Duarte: biyografi, kariyer, en iyi rol
 • Adet Düzensizliği İçin Bitkisel Kürler

 • Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 45

  Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi


  Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 66

  Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 88

  Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 60

  Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 50

  Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 73

  Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 18

  Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 97

  Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 64

  Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 46

  Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 36

  Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 23

  Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 75

  Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 70

  Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 94

  Trakeit hastalığı: bulgular ve tedavi 46