Tuzlu domates tarifiTuzlu domates tarifi
Tuzlu domates tarifi

Tuzlu domates tarifi

Yazın sonu ve sonbaharın başlangıcı birçok insan tarafından seviliyor,özellikle arazi arsasının sadece dinlenme ve keyifli bir ortam için değil, açık hava aktiviteleri organize etmenin ve çok bilinçli bir şekilde büyük bir meyve ve sebze mahsulü yetiştirebilmeniz için harika bir yol olduğu için.

Şu anda bahçenin gözüylesalatalık, soğan, büyük lahana "başkanları" gururla, tembel kalın kabak ve yuvarlak, tuhaf bir balkabağı aşağı bakmak, sırayla, neşeli bir şekilde neşeli domates bakmak.

Kışın masaya tuzlanmış domates durdu, yaz sonunda ve erken sonbaharda biraz zaman geçirmeniz gerekiyor. Pikap domatesleri kolaydır, çünkü bankaların sterilize edilmesi gerekmez.

Dekapaj için herhangi bir dereceye kadar domatesolgunluk, çeşitlilik ve form. Kırmızı domatesler tuzlama sırasında yumuşadığı için, kavanozlara tuz serpmek daha iyidir ve varillerde bile büyük bir kapta kahverengi ve yeşil tuzlanabilir. Domates toplamadan önce mutlaka olgunluk derecesine göre sıralanmalı ve farklı yemeklerde tuzlanmalıdır.

Domatesler iyice yıkanır ve teneke kutulara konur.ya da varil, baharat - sarımsak, dereotu, karabiber bezelye, horseradish yaprakları, sarımsak, defne yaprağı, kereviz ve tarhun. Tuzlu domatesler için bu tarif hem kahverengi domates hem de kırmızı olanlar için uygundur, sadece yüzde altı tuzlu su ile dökülmesi gereken ilk ihtiyaç, litre başına 60 litre su ve ikinci - yüzde yedi. Dökülen domatesler birkaç gün oda sıcaklığında tutulduktan sonra tuzlu su hafif hale geldiğinde, depolamak için serin bir yere nakledin. Hardallı kışlık tuzlu domatesleri hazırlayabilirsiniz.

Hardallı tuzlanmış domates için reçete uygundurhardal ölçüde tuzlu lezzetini artırır ve meşe fıçılarda tuzlu sanki domates, olduğu ortaya çıkar, çünkü aynı zamanda çok lezzetli söndürmeden heyecan, sert domates. Domates, tuz, 60 gram siyah yenibahar 7-10 bezelye, defne yaprağı Parçalar 6, 3-4 diş sarımsak, yaban turpu (kök), dereotu yaprakları: Üç litrelik göre tarifi tuzlu domates hardal kavanoz içinde aşağıdaki bileşenler bulunmaktadır siyah kuşüzümü ve kiraz ve hardal tozu 1 çorba kaşığı.

Hazırlanan bankalar baharatlarla dolu veDaha sonra bir kürdan veya çatalla, domatesle birkaç yerde yıkanır ve delinir. Tuzlama için, çok olgun meyveler dehidrate olabileceğinden, kahverengi domatesleri almak daha iyidir. Salamura, soğutulmuş kaynamış su ve tuzdan hazırlanır. Üç litrelik bir kavanozda bir litre salamura hazırlamanız gerekir. Dökülen domatesler üzerine bir çorba kaşığı hardal dökülür pamuklu bir bezle kaplıdır. Hardal tozu doğrudan domateslerin üzerine dökülürse, üstte küf oluşacaktır. Kapalı kutular 6-7 gün boyunca oda sıcaklığında tutulur, daha sonra domatesler kapron kapakları ile kaplanır ve olgunlaştıkları buzdolabında temizlenir. Tam mevcudiyet domatesin büyüklüğüne ve olgunluğuna bağlı olarak 2-4 hafta içinde gelir.

Çok fazla meyve varsa, bunları kendi meyve suyunuzda bir varil içinde salgılayabilirsiniz.
Kendi suyunda tuzlu domates tarifiçok küçük bir malzeme içerir: bir domatesin yanı sıra siyah frenk üzümü ve tuz yapraklarını almanız gerekir - 1 kilogram meyve 50 gram tuz için. Namlu iyice yıkanmış ve alt siyah frenk üzümü yaprakları ile döşenmiştir. Daha sonra katmanlar domatesleri yayıyor, tuz ve serpme yaprakları ile serpiyor. Aşağı kahverengi domates, sonra orta olgunluk ve üstte - kırmızı yatıyordu. Namluyu üstten doldurarak, domates püresi domates ezmesi üzerine dökülür. Oda sıcaklığında, varil 7-8 gün tutulur ve daha sonra soğuk bir odada saklanır.

Yeşil domates kokulu ile doldurulmuşotlar - Bu Gürcü mutfağından alınan bir domates salçası için orijinal bir reçete. Böyle keskin bir domatesten harika bir baharatlı atıştırmalık alabilirsiniz. Orijinal tarifler çok uzun zaman önce popüler hale gelen kurutulmuş domatesler için reçete içerir.

İlk olarak, kurutulmuş veya kurutulmuş domatesler dikkate alındı.incelik ve büyük bir nadirlik vardı, ama şimdi her ev hanımı, istenirse, kolayca bu yemeği pişirebilirsiniz. Gerçek şu ki, oldukça zahmetli ve bu domateslerin depolanması için zeytinyağı oldukça pahalıdır. Fakat eğer kurutulmuş domatesler doğru bir şekilde saklanırsa, yağsız olarak yapabilirsiniz. Ancak, kışın kendiniz ve misafirlerinizi memnun etmenin ne kadar keyifli olduğunu masanın üzerine bir incelik sokmak!

Tuzlu domates tarifiTuzlu domates tarifi

Related news

 • Düğün gelin buketi büyük bir olay için küçük bir ektir
 • Türk edebiyatının usta ismi Bahattin Karakoç hayatını kaybetti
 • Bir nyxis gelen koniler: mühürler oluşursa ne yapmalı
 • Etiket: zayıf saçlar için
 • Güneş lekesi nasıl geçer

 • Tuzlu domates tarifi

  Tuzlu domates tarifi


  Tuzlu domates tarifi

  Tuzlu domates tarifi

  Tuzlu domates tarifi

  Tuzlu domates tarifi

  Tuzlu domates tarifi

  Tuzlu domates tarifi

  Tuzlu domates tarifi

  Tuzlu domates tarifi

  Tuzlu domates tarifi

  Tuzlu domates tarifi

  Tuzlu domates tarifi

  Tuzlu domates tarifi

  Tuzlu domates tarifi

  Tuzlu domates tarifi