Uçuk Nasıl Geçer: Uçuğa Doğal Çözüm 2019

Uçuk Nasıl Geçer: Uçuğa Doğal Çözüm 2019
Uçuk Nasıl Geçer: Uçuğa Doğal Çözüm


Uçuk Nasıl Geçer: Uçuğa Doğal Çözüm

uçuğa doğal çözüm

uçuğa doğal çözüm

Uçuk için bitkisel çözümler:

1. Zeytinyağı

– Uçuk tedavisinde en etkili çözüm zeytinyağıdır. Zeytinyağı cildin nemli kalmasına yardımcı olurken aynı zamanda cilt yapısını besler ve geliştirir. Güçlü antioksidanlar içerir. Bu içeriği ile ciltteki toksinlerin ve mikropların arınmasına da yardımcı olur.

– Biraz zeytinyağı ısıtılır. Ardından etkilenen alana uygulanır. Bir süre cilt tarafından emilmesi beklenir ve su ile durulanır.

– Uygulama günde birkaç kez düzenli olarak yapılabilir.

2. Karbonat

– Karbonat da uçuk tedavisinde önerilen çözümlerden biridir. En az zeytinyağı kadar etkili bir çözümdür. Ciltteki kaşıntı ve yanma hissini azaltır.

– Biraz karbonat ile su karıştırılır. Elde edilen macun etkilenen cilt alanlarına uygulanır. Birkaç dakika bekletilir ve su ile durulanır. Uygulama her gün düzenli olarak bir kez yapılabilir.

3. Sıcak banyo

– Uçuk tedavisi için en basit çözümlerden biri de sıcak banyodur. Özellikle uçuk genital bölgede çıktıysa mutlaka sıcak su ile duş alınmalıdır. Duş, ağrının hafiflemesine yardımcı olurken aynı zamanda virüslerin yayılmasını da engeller. Duşun ardından alan mutlaka iyice kurulanmalıdır.

4. Buz uygulaması

– Buz uygulaması da uçuk nedeni ile oluşan ağrının azaltılmasına yardımcı olur. Kısa sürede rahatlama sağlar. Etkilenen alandaki tahrişi ve kızarıklıkları da azaltır.

– Birkaç buz küpü plastik bir torbaya sarılır. Bu torba etkilenen alan üzerine yaklaşık 10 dakika kadar kompres olarak uygulanır. Uygulama günde iki ya da üç kez düzenli olarak yapılabilir.

5. Lizin

– Lizin içeren besinlerin beslenme düzenine eklenmesi önerilir. Lizin genel sağlık açısından son derece faydalı iken aynı zamanda uçuğu iyileşme sürecini hızlandırır.

– Lizin içeren besinler et ve et ürünler, baklagiller ve diğer lizin içeren besinler tüketilebilir. Ayrıca lizin takviyeleri de kullanılabilir. Ancak takviye olarak kullanılacaksa doz için mutlaka doktora danışılmalıdır.

– Çok fazla lizin içeren besin tüketilmesi böbrek sağlığının zarar görmesine neden olabilir. Böbrek sorunları yaşayan insanların bu besinleri tüketmeden önce doktora danışmaları önerilir.

6. Çay poşetleri

– Uçuk tedavisinde çay poşetleri de kullanılabilir. Çay içerdiği tanen ile ciltte büzücü etkiler gösterir. Aynı zamanda cildin nemli kalmasına yardımcı olur.

– Kaynar suyun içerisine birkaç çay poşeti eklenir. Bir süre demlenmesi için beklenir. Fazla suyu sıkılır ve ılık halde uçuk oluşan alanlar üzerine kompres olarak uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve su ile durulanır.

– Uygulama her gün düzenli olarak birkaç kez yapılabilir.

7. Kahve

– Kahve uyarıcı özellikler içerir. Bu özelliklerinin yanı sıra birçok cilt sorununda da önerilir. Cildin temizlenmesine yardımcı olurken gözenekleri sıkılaştırır.

– Biraz kahve ile su karıştırılır. Elde edilen macun kıvamındaki karışım uçukların üzerine uygulanır. Yaklaşık 5 ya da 10 dakika kadar bekletilir. Daha sonra alan su ile durulanır.

– Uygulama günde birkaç kez düzenli olarak yapılmalıdır.

Uçuk bulaşıcı bir hastalıktır. Bu nedenle enfekte olan kişiler ile temastan kaçınılmalıdır. Ayrıca tüm bu bitkisel çözümler düzenli olarak kullanılabilir. Kısa sürede sonuç alınmasına yardımcı olurlar. Uçuğun önlenmesi için stresin de kontrol altına alınması önerilir. Stresin artmasına neden olan durumlardan uzak durulmalı; stres kontrolü sağlanmalıdır. Düzenli olarak yoga ve meditasyon gibi yöntemler uygulanabilir. Ayrıca zevk veren hobilere de yer verilmelidir. Beslenme düzenine dikkat edilmeli; özellikle bağışıklığı güçlendiren C vitamini ve A vitamini açısından zengin olan besinler tüketilmelidir. Su tüketiminin de artırılması tavsiye edilir.

Uçuk Nasıl Geçer: Uçuğa Doğal Çözüm 2019

Uçuk Nasıl Geçer: Uçuğa Doğal Çözüm 2019

Related news

 • Şık Şifon Tunik Modelleri
 • Buz ile cilt bakım önerisi
 • Tesettür Kırmızı Nişanlık Modelleri 2019
 • 5 Günlük Yağlara Veda Detoksu
 • TİRAMİSU TARİFİ

 • Uçuk Nasıl Geçer: Uçuğa Doğal Çözüm


  Uçuk Nasıl Geçer: Uçuğa Doğal Çözüm


  Uçuk Nasıl Geçer: Uçuğa Doğal Çözüm


  Uçuk Nasıl Geçer: Uçuğa Doğal Çözüm


  Uçuk Nasıl Geçer: Uçuğa Doğal Çözüm


  Uçuk Nasıl Geçer: Uçuğa Doğal Çözüm


  Uçuk Nasıl Geçer: Uçuğa Doğal Çözüm


  Uçuk Nasıl Geçer: Uçuğa Doğal Çözüm