UAZa disk fren takmalı mıyım 2019

UAZa disk fren takmalı mıyım 2019 UAZa disk fren takmalı mıyım

UAZ'a disk fren takmalı mıyım?

Şu an neredeyse tüm arabalardış üretim disk frenlerle donatılmıştır. Yurtiçi otomobil endüstrisi hala çoğu otomobilinde davul sistemleri kullanmaktadır. disk frenleri ile otomobillerin ilk örneklerini Sovyetler Birliği'nde geliştirilmiş olmasına rağmen Bununla VAZ 2108 varken arka hala davul ile donatılmış iken, bunlar, sadece ön aks üzerinde idi. UAZ araba için bu "lüks" bile mevcut değildir (UA Patriot arka disk frenleri bile takılı değildir). Fren kampanalı arabalar hala var.disk freniFakat şimdi bazı araba sahiplerinin kendileriaraçlarını başka bir fren sistemi ile tekrar donatın. Bununla birlikte, pratikte gösterildiği gibi, sürücüler her zaman böyle bir adımı atmaktan memnun değildir. Bugünün makalesinde, disk frenlerinin UAZ'da kurulup kurulamayacağını bulmaya çalışacağız.

Kurulum Avantajları

Her şeyden önce, bu tip fren ünlüdüroperasyonel istikrarı yüksektir. Bu tür sistemler, aracın herhangi bir yol koşulunda etkin fren yapmasını sağlar. Ve sudan sonra tambur çalışmazsa, diskler daha fazla çalışmaya devam eder. Buna ek olarak, bu sistemler özel havalandırma deliklerinden gelen en iyi hava dolaşımını sağlar. Bu durumda ayakkabı sırtı ısınmaz ve diske yapışmaz, tekerlek bir sonraki serpantin veya trafik ışığında asla sıkışmayacaktır. Uzun süre güçlü hava akışı sebebiyle kir ve yol tozları içinde kalmazlar. Küçük partiküllerin içeri girdikten sonra frenler frenlemeyebilir.disk freni takma

eksiklikler

Dikkat çeken nokta, kurulumdaki dezavantajlarsistemlerin işlevselliği, pahalı bakımı veya yedek parçalara erişememesi şarttır. En büyük dezavantaj bu parçayı monte ettikten sonra ortaya çıkar. UAZ'da disk frenlerinin kurulumu o kadar da kötü değildir, ancak burada parçayı diske monte etmek için çok çalışmanız gerekecektir (bu noktada aşağıda ele alacağız). Bundan sonra tüm değişiklikleri teknik pasaporta girmeniz gerekecek. Ve burada en korkunç başlar. Sertifika prosedürünü uygulamanız gerekecek, makineye bir takım çeşitli testler tabi olacak ve bundan sonra tüm bunları ödemek, hattınızı dikmek ve gerekli tüm kağıtları doldurmak zorunda kalacaksınız. Ancak bundan sonra, aracınızın teknik pasaportundaki değişikliklerle SAI'ye girersiniz.

Kurulum aşamasında, bizBurada kaçırılanların dezavantajları var. Gerçek şu ki, bu gibi fren sistemlerini üreten şirketlerin UAZ üzerinde disk freni üretmiyor olması. Kitleri diğer makinelerden almak gereklidir. Bu nedenle, satın alındıktan sonra her durumda, bu mekanizmayı rafine etmeniz ve tamamlamanız gerekir. Her halükârda UAZ'ta parkurun genişletilmesi veya negatif ve sıfır kalkışa sahip diğer diskler satın alınması gereklidir.oas vatansever arka disk frenler

Sonuç

Gördüğünüz gibi, UAZ üzerindeki disk frenleriayarlama veya yükseltme için en uygun seçenektir. Evet, bu tür frenler çok daha etkilidir, ancak tüm sertifikalar ve iyileştirmelerden sağ çıkabilir misiniz? Bu nedenle UAZ disk frenleri o kadar popüler değildir.

UAZa disk fren takmalı mıyım 2019

UAZa disk fren takmalı mıyım 2019

Related news

 • Bir taşikardi içinde saklı olan nedir Semptomlar, tedavi seçenekleri
 • İlişki için karakterin değişmesi doğru mudur
 • Kül ayakkabıları: olumlu özellikleri ve eşi bulunmaz
 • Unutkanlık ile Alzheimer arasındaki fark nelerdir
 • İP İLE KUMAŞ GÖRÜNÜMLÜ HARİKA FİYONK NASIL YAPILIR

 • UAZa disk fren takmalı mıyım

  UAZa disk fren takmalı mıyım


  UAZa disk fren takmalı mıyım

  UAZa disk fren takmalı mıyım

  UAZa disk fren takmalı mıyım

  UAZa disk fren takmalı mıyım

  UAZa disk fren takmalı mıyım

  UAZa disk fren takmalı mıyım

  UAZa disk fren takmalı mıyım

  UAZa disk fren takmalı mıyım

  UAZa disk fren takmalı mıyım

  UAZa disk fren takmalı mıyım

  UAZa disk fren takmalı mıyım