Şubat diyeti 2019

Şubat diyeti 2019 Şubat diyeti

Şubat diyeti .. Şubat ayına girmemize sayılı günler kaldı ve sen hala yeni yılda hangi kararlar alman gerektiğini, hayatında neleri değiştirmen gerektiğini düşünmedin mi? Evet zaman su gibi akıp geçiyor ama sağlıklı bir yaşam ve kaliteli bir yaşlılık hayal ediyorsan önerilerime mutlaka kulak vermelisin:

Şubat diyeti

İşe mutfağını temizleyerek başlamalısın.Günde en az 1 öğününü evde yaptığın düşünülürse mutfaktaki zararlı besinler senin için kırmızı alarm demektir! Sende mutfağından bu besinleri çıkar veya mutfağına sokma. Beyaz ekmek, rafine edilmiş şeker, gazlı içecekler, alkol, süt ve yoğurt dışındaki tüm hazır gıdalar, beyaz pirinç, beyaz undan yapılmış makarna, kek, börek, pasta, şekerli diyet bisküviler (evet yanlış duymadın), sakatatlar, salamura ürünler, mevsiminde olmayan tüm sebze ve meyveler, katı yağlar (tereyağı dışında), kavrulmuş veya tuzlanmış her türlü besin…

Şubat diyeti

Şubat diyeti

Peki mutfağını ne ile doldurmalısın; yağsız veya yağı azaltılmış süt ürünleri (süt, yoğurt, peynir, kefir), tam buğday veya çavdar ekmeği, yulaf ezmesi, tam tahıllı unlar ve ürünleri, karabuğday, esmer pirinç, tavuk, , kuru baklagiller, balık, ton balığı, bal, hindi, taze ve mevsiminde olan tüm sebze ve meyveler, kavrulmamış yağlı tohumlar, kuru meyveler, zeytinyağı ve zeytin, baharatlar…

Güzellik mutfakta başlar…Sende internette takip ettiğin ve sevdiğin aşçıların ve bloggerların yemek tariflerini denemeye başla ve yemeklerine çeşitlilik kat.

Alkali su takıntısından kurtul.Suya atılan limon veya bikarbonat tuzları suyun pHsını alkali yapar (> 7 pH) ancak senin vücudundaki asit- baz dengesini etkilemez. Vücudumuz öyle güzel bir sistemle çalışır ki asit- baz dengesini ayarlamak suya kalmaz, böbrekler bu görevi üstlenir ve sen ne yersen ye bu denge ayarlanır. O yüzden paket paket aldığın İngiliz tuzlarını çöpe at ve doğal su iç, istersen içine meyve, baharat dilimleri de koyabilirsin. Ancak unutma, alkali su seni zayıflatmaz, vücudunun asit- baz dengesini değiştirmez, sadece içtiğin suyun tadını değiştirir.

Sağlıklı içecekleri tüket.Bunların başında tabii ki de su geliyor. Hemen hemen herkesin kilosu başına 30 cc su tüketmesi gerekiyor (herhangi bir kronik hastalığa bağlı olarak değişir). Örneğin 70 kg olan bir kişinin günde 2100 cc yani 2,1 litre su tüketmesi gerekir. Buna ek olarak çay, bitki çayı, kahve (miktarına dikkat), sade maden sodası, ayran ve kefir de tüketebileceğin sağlıklı ve kilo problemini çözmene yardımcı içeceklerdir.

Mutfak tartısı olmazsa olmazımız!Yanlış duymadın. Şu hayatta baskülden daha önemli tartılar da var ve bunların başında mutfak tartısı geliyor. Mutfak tartısı ile yediklerinin porsiyonlarını mükemmel bir şekilde ayarlayabilirsin ve böylece sağlıklı ve fit olduğu sürece her türlü besini ve yemeği de tüketebilirsin!

En yakın arkadaşım; diyet günlüğüm…Yediklerimizi bir kağıt parçasına yazmak ne kadar saçma gelirse gelsin bu kağıt parçaları yeme davranışını kontrol etmende büyük rol oynuyor. Böylece kaçamak yapma ihtimalin azalıyor, sağlıklı beslenmeye başlıyor ve alışıyorsun.

Aç kalarak zayıflamak bir efsane.Artık kimse aç kalarak zayıflamayı tercih etmiyor çünkü kendilerine ne kadar zarar verdiklerini fark ediyorlar. Gün geçtikçe artan obezite, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol düzeyleri, kalp-damar hastalıkları insanları sağlıklı beslenmeye zorluyor ve uygulandığı sürece mevcut hastalığa ek olarak fazla olan kilolardan da kurtulmayı sağlıyor. Bu yüzden sende aç kalarak kısa sürede zayıflarım diye düşünüyorsan bu fikri unut, belirli aralıklarla (ortalama 3-4 saat aralıklarla) ana veya ara öğünlerini tüketmeye gayret et.

Aktivite olmadan asla!Artık herkes telefonuna veya elektronik cihazına egzersiz yapmayı teşvik edecek uygulamalar indiriyor. Böylece egzersiz yapanların sayısı artıyor. Benim önerim eğer egzersiz yapmanı engelleyecek bir rahatsızlığın yoksa haftada 3-4 gün en az 30 dakikalık orta tempoda yürüyüş veya aerobik egzersizler ve buna ek olarak haftada 3-4 gün de pilates veya yoga yapman. Böylece kardiyo egzersizleriyle kalp kasını güçlendirip vücudunda fazla olan yağ kütlesinin azalmasını sağlarsın hem de pilates/ yoga sayesinde kasların daha güçlü ve esnek olur, istediğin jean in içine girebilirsin.

Kaynak: Dyt.

Şubat diyeti 2019

Şubat diyeti 2019

Related news

 • Rinoplasti Nasıl Yapılır: Rinoplasti Ameliyatı
 • Zayıflamış Saçlar için Bakım Önerileri
 • Bronzlaşmak İçin Hangi Yağlar Kullanılır: Bronzlaştırıcı Yağ Hindistancevizi Yağı
 • Akubası ile Baş Ağrısı ve Stresi Giderin
 • 2019 Yaz Düğün Kıyafet Önerileri

 • Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti

  Şubat diyeti