Vücut geliştirme çalışmalarında en popüler temel egzersizler 2019

Vücut geliştirme çalışmalarında en popüler temel egzersizler 2019


Vücut geliştirme çalışmalarında en popüler temel egzersizler 22 01.02.2019, 04:24

Vücut geliştirme çalışmalarında en popüler temel egzersizler

Şimdi daha fazla insan almak istiyorgüzel, rahatlatıcı ve heyecan verici bir vücut. Elbette, bu, doğru besin, çeşitli spor aksesuarları ve benzeri için bir yıla aşkın yorucu eğitim, sert diyet ve önemli harcamalar gerektirir. Bu makaleyi spora ayıracağız, yani vücut geliştirmede temel alıştırmaları, amaçlarını ve uygulanma tekniklerini anlatacağız. "Taban" - Bu, kasların birkaç grubunu etkileyen ve kural olarak serbest ağırlıklarla gerçekleştirilen eğitim kompleksidir. Tabii ki, her sporun gücü, dayanıklılığı ve çevikliği arttırdığı söylenebilir, ancak büyük bir üstünlüğe sahip kas kütlesi oluşumu olarak vücut geliştirmedir.

vücut geliştirmede temel egzersizler

Belki de göğüs kası egzersizi ile başlayalım. Temel ilk klasik tezgah basın olacaktır. Bu egzersiz, büyük pektoral kas üzerinde çok iyi çalışıyor ve aynı zamanda triseps ve deltaların ön ışını kullanıyor. Klasik yanı sıra, uygulanması için başka seçenekler de vardır. Bunlar arasında, dar bir tutma yeri (iç torasik kaslar daha sıkı çalışır), tezgah presleri, Smith üzerinde bir tezgah baskısı ve diğerlerinin vücudunun belirli bölümlerine yükün oranına göre değişen derecelerde değişen çeşitli tezgah presleri bulunur. Hangi varyant kullanılırsa yapılsın tekniği daima aynıdır.

İlk olarak, çubuğu alttan indirmeniz gerekirGöğüsleriniz Bu noktada, kollarınızın dikey olması gerekir. Çubuğu sertçe düşürmeyin veya yükseltmeyin, ancak egzersizi gerçekleştirmek için çok yavaş olmanız istenmemektedir. Ilımlı bir tempoyu seçmek ve yaklaşımın sonuna kadar takip etmek daha iyidir. Hvat uygulama ile eşleşmelidir. Tezgah basınına ek olarak, vücut geliştirmede temel egzersizler pektoral kaslar ve trisepsler için de iyi çalışan engebeli çubuklardaki şişkinlikler içerir. Bu egzersiz muhtemelen spor salonu veya okul bölümündeki hemen hemen herkes için aşina. En büyük etki kasların daha hızlı büyümesine izin verecek ağırlıklarla yapılan itme ile elde edilebilir.

kas kütlesi oluşumu olarak vücut geliştirme

Ardından sırtın kasları üzerinde egzersiz yapacağız. En popüler "temel" deadlift olarak kabul edilir. Bu egzersiz aşağıdaki algoritma ile gerçekleştirilir: (! HER ZAMAN) icracı bir düz geri tutarken, (çok az var olmayan hangi çekiş performansı sürümü biraz farklı) kavrama, zemine bar düşük yapma Ve hafifçe bacaklarını bükme, barın üstüne yakın bir başlangıç ​​konumunu haline gelir. Son olarak, aynı onun geri düzleştiren ve orijinal konumunu alır kemerli.

Şunları unutmamak gerekir ki,Çekiş tezgah presinden bile daha büyüktür. En popüler kitabı listeleyelim: sırtın kaslarını mükemmel şekilde inceleyen klasik deadlift, trapez ve bacaklardaki kasları da etkiliyor; deadlift, Rumence ve itme "sumo", bütün olarak uyluk ve bacaklarda kasları üzerinde büyük etkisi var. Deadirmenin yanı sıra "omurga", yive eğimdeki çekme çubuklarını (kafa için en etkili olanlar) ve çubuk çubuğu içerir.

özel yiyecek

Ardından, temel alıştırmalara gidineller için vücut geliştirme. Toplamda, aralarında pazı, triseps, deltas ve önkollar bulunan birkaç el kas grubu vardır. Pazı için, temel egzersiz kolları bir direk ile büküyor. Triceps için - Fransız basın. Son olarak, deltoid kaslar için mükemmel bir egzersiz ordu basını olacak. Önkollar diğer birçok alıştırmalarda yer alır ve bu nedenle "pompalama" yı atlayabilirsiniz.

Son olarak temel alıştırmalar olacakbacak kaslarında vücut geliştirme. Ve burada ağız kavgası, bacaklara ek olarak, hem sırt kaslarını hem de tüm vücudu yükleyen yardım için gelir. Egzersiz en travmatik olanı ifade eder ve bu nedenle uygun teknikle takip edilmelidir. ilk pozisyon alarak ve (omuz genişliğinden biraz daha geniş) kavrama yaptıktan sonra, atlet trapez kaslarına çubuğu koyar ve dik, yavaş yavaş bodur, kemerli ve düz onun engel başlar. Kalçaların yere paralel olduğu noktaya ulaştıktan sonra atlet başlangıç ​​pozisyonuna döner. Bacaklar için ağız kavgalarına ek olarak, saldırılar ve ayak basması da önemlidir.

Ayakta direk ile kolların bükülmesi

Sadece bu egzersizleri yaparken bile başarabilirsiniz.etkileyici sonuçlar. İstenilen sonuçların hızlı bir şekilde elde edilmesine yardımcı olmak için, özel bir diyet ve spor beslenme (protein, geyner, amino asitler, kreatin) veya anabolik steroidler içeren özel bir diyet gelir. İkincisi, sadece tüm yaşamlarını vücut geliştirmeye adamak isteyenler tarafından kullanılmalıdır, ama ortalama sevgiliye değil.

Vücut geliştirme çalışmalarında en popüler temel egzersizler 2019

Vücut geliştirme çalışmalarında en popüler temel egzersizler 2019

Related news

 • Kemiğin osteomu nedir
 • Tavegil - kullanım talimatları önemli bilgiler içermektedir
 • O Ses Türkiye yeni sezon bu akşam başlıyor, ilk tanıtım İşte, O Ses Türkiyenin yeni jürisi

 • Vücut geliştirme çalışmalarında en popüler temel egzersizler 30

  Vücut geliştirme çalışmalarında en popüler temel egzersizler


  Vücut geliştirme çalışmalarında en popüler temel egzersizler 83

  Vücut geliştirme çalışmalarında en popüler temel egzersizler 55

  Vücut geliştirme çalışmalarında en popüler temel egzersizler 41

  Vücut geliştirme çalışmalarında en popüler temel egzersizler 71

  Vücut geliştirme çalışmalarında en popüler temel egzersizler 94

  Vücut geliştirme çalışmalarında en popüler temel egzersizler 58