Varyasyon kayışı: sökme ve yapısal özellikler 7 27.01.2019, 19:32

Varyasyon kayışı: sökme ve yapısal özellikler

Günümüzde varyatörler daha yaygın hale geliyor. Uzun bir süre kullanılmaya başlamış olmasına rağmen, şimdi takdir edildi. Tüm cihazlar gibi, kırılmaya karşı hassastırlar.

varyatör kayışı

Özelliklere özellikle dikkat edilmeli,Varyatör kayışlarının değiştirilmesi dikkate alınmalıdır. Boyutları ürünün amacına bağlıdır. En yaygın olarak kullanılan modeller, sırasıyla 20 mm ve 45 mm genişlik ve genişlikteki modellerdi.

Bilmen gerekenler

Çalışma zamanında zamanında yapılır.belirli araçlar. Büyük bir çıkışa sahip bir kayış, dönüş momentini kasnaklara doğru şekilde iletmeyecektir, bu nedenle güç kaybedilmektedir. İyi eğitimli uzmanlarla uzman atölyelerde değiştirilmesi tavsiye edilir, ancak böyle bir fırsatın yokluğunda bağımsız olarak yapılabilir.

Varyatör Kemeri: İnşaat

Tasarım çelik şeritler kaplıdırdilimleri. Ortalama olarak, her 200-250 bin km'de bir kayış değiştirilir. İşletim kurallarına uyulmazsa, metal yorgunluğu nedeniyle hasar görebilir. Malzeme gerilir ve plakalar arasındaki mesafe artar, bu da kırılmaya neden olur. Bu durumda, aracın çekilmesi istenmeyen bir durumdur, çünkü parçalanan kuşağın elemanları kasnaklar veya dişliler gibi diğer parçalara zarar verebilir.

scooter için varyatör kemerleri

Ciddi sonuçlar bile yol açabilirHızlı hareket ile arızalanırsa hız sensörünün kırılması ve elektronik kontrol ünitesi kasnakları acil durum konumuna taşır. Bu durumda, varyatör kayışı hem deforme olabilir hem de yırtılabilir. Araç ortalama bir hızda hareket ederse, kayıştaki yük en az olacaktır. Sensör Hall prensibi ile yapıldığından, bu tür durumlar sıklıkla ortaya çıkar. Kullanılmış bir araba alırken, önce sensörün değiştirilmesi tavsiye edilir. Bu, durumun üstüne sabitlendiğinden zor olmayacaktır. Aynı zamanda, kar motosikletlerinin varyant kayışları, örneğin, ters çalışma sırasında bir kaldırıma çarptığında, düşük hızda hasar görebilir.

İşlerin yapılması

Kemeri değiştirmek için bir tornavidaya ihtiyacınız olacak.şok, birkaç kelepçe, bir çekiç, anahtarlar, çalışma masasının temiz bir yüzeyi ve çıkarılmış küçük parçaları saklamak için birkaç boş kap. Tankların parçaların sökülmesi için uygun bir şekilde yerleştirilmesi ve özel anların kaydedilmesi veya fotoğraflanması tavsiye edilir. Tüm bunlar, varyatörü monte ederken hata riskini azaltır, çünkü inşaat bir gün içinde sökülür ve sadece bir hafta içinde montaj yapmaya başlayabilirsiniz.

varyatör kemerleri boyutları

Başlamak için kapak tespit civatalarıeksantrik milinin en az altı olması gerekir, bundan sonra kapağın kendisi çıkarılır. Bir helisel dişli çıkarılır, çıkartılan tüm parçalar önceden hazırlanmış kaplara eklenir, daha sonra kutuyu çevirmeli ve gövdenin bir kısmını şaftla birlikte almalısınız. Ayrıca, cıvatalar çevre üzerinde gevşetilir, kapak bir çekiçle hafifçe bantlanır ve dikkatli bir şekilde çıkarılır. Ayrıca dişliyi de unutma. Pompa montajı dikkatlice sökülür ve dişli ile zincir çekilir. Artık pompa kapağı kolayca çıkarılabilir, mili almanız ve yavaşça yukarı çekmeniz gerekir.

Ters montaj da zor değil. Varyatör kutusunun bu tarafının sökülmesi tamamlanır, bir süre için bir kenara bırakılması ve kapağın sökülmesine başlanması gerekir. Oldukça sıkı bir şekilde sabitlenmiştir, bu yüzden sıkmak zorundasınız, geleneksel bir tornavidaya ihtiyacınız var. Kapağı çıkardıktan sonra, varyatörün ana elemanları açılacaktır: iki mil ve bir varyatör kayışı. Kelepçelerin yardımı ile (plastik en iyi seçenektir), kayış sıkıştırılır, bu daha fazla analiz sırasında imha edilmesini engeller. Kemer, varyatörden gelen kasnaklar ile birlikte çekilir, böylece açılan deliklerde hiçbir şeyin gereksiz olduğunu izlemek gerekir. Bundan sonra, kayışlar kayıştan çıkarılır. Sadece varyatör kayışını yenisiyle değiştirmek ve tüm parçaları tekrar monte etmek kalır.

Özellikler

Kullanılan malzemeye dikkat edilmeye değer. şey hızlı bir aşınma var olarak bir klima veya bir jeneratör için kullanılan sıradan kauçuk tekstil bandı, bu iş için uygun olmadığıdır.

kar motosikletlerinin varyasyon kayışları

Özel varyatör scooter kayışlarıYapı, bu eksikliklerden mahrumdur. Otomotiv varyatörlerinde ayrıca bantlardan oluşan geniş bir metal zincir kayış olarak kullanılır. Yağlanması için, zincirin kaymasına izin vermeyen özel bir sıvı kullanılması önerilir.Related news

 • Çilek Kokusu 16.Bölüm izle
 • Ulusal Birlik İttifakı
 • Hss tanımı. Norm ve ondan sapmalar

 • Varyasyon kayışı: sökme ve yapısal özellikler 86

  Varyasyon kayışı: sökme ve yapısal özellikler


  Varyasyon kayışı: sökme ve yapısal özellikler 17

  Varyasyon kayışı: sökme ve yapısal özellikler 6

  Varyasyon kayışı: sökme ve yapısal özellikler 63

  Varyasyon kayışı: sökme ve yapısal özellikler 20

  Varyasyon kayışı: sökme ve yapısal özellikler 58

  Varyasyon kayışı: sökme ve yapısal özellikler 16