VAZ 2110: Direksiyon uçlarının değiştirilmesi. Işin özellikleri 2019

VAZ 2110: Direksiyon uçlarının değiştirilmesi. Işin özellikleri 2019

VAZ 2110: Direksiyon uçlarının değiştirilmesi. Işin özellikleri 71 10.02.2019, 06:06

VAZ 2110: Direksiyon uçlarının değiştirilmesi. Işin özellikleri

Daha sıklıkla bir VAZ 2110 yedek otomobilinde üretilirçıtalar yerine direksiyon ipuçları. Ve bu prosedür doğal olarak çok zor değil, sadece süreçte öngörülemeyen durumlar olabilir. Genellikle ayar somunları pas ile kaplıdır ve bunlar sadece vida açılmış edilemez gerçeği ile ilgilidir. Fakat bu konuda size yardımcı olmak için, fiziğin temel yasaları hakkında bilgili ve bilgi sahibi olmalısınız. Bununla birlikte, ipuçlarını değiştirmeniz gerektiğinde önce anlamanız gerekir.

Direksiyon dişlisi teşhisi

Değiştirme gerekliliğine ilk çağrıdireksiyon itme ucu VAZ 2110 - bu, boşluğun görünüşüdür. Direksiyon simidi dönmeye başlayan daha kötüdür, serbest tekerleği artar, bu acı çeken sürüş konforu. Dümen döndürüldüğünde yabancı seslerin görünmeye başlaması da mümkündür. Tabii ki, ipuçlarındaki hemen günah, gerekli değildir, çünkü çatlaklar görünebilir ve top, yatak yıprandığında.

Direksiyon ipuçları VAZ 2110 değiştirilmesi

Emin olmak içinDireksiyon mekanizmasında hatalar var, kolları çevirip teşhisleri gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için, bazen itme kafasını döndürmek için yeterli olduğu ortaya çıkıyor. Serbestçe hareket ederse, onarımları düşünmeye değer. Bu kolay hareket nedeniyle direksiyonda rahatlık sağlayan direksiyonun geri tepmesi vardır. Parmağınızı parmaklamanız ayrıca VAZ 2110'daki direksiyon ipuçlarını değiştirmeniz gerektiğini size söyler.

Onarım hazırlığı

direksiyon taslak vazo 2110 bir ucu değiştirilmesi

Önceden, birkaç gün önce bileOnarımın planlanan başlangıcından itibaren, tüm dişli bağlantı parçalarını delici bir yağlayıcı ile dikkatli bir şekilde ele alın. Daha bol, daha iyi, çünkü kir ve pas kurtulmak gerekir. İlk eylem mağazaya bir gezi. Aslında, fiyatı 400-450 ruble olan VAZ 2110 direksiyon iplerini değiştirmek size ucuza mal olacaktır. Ama eğer bir araç yoksa, o zaman onu satın almak için para harcamanız gerekir.

Yani, senin cephaneliğin içinde olmalıEn azından en basit çektirme, yardımı ile rafın pivotundan direksiyon iplerini sökmek çok daha kolay olacaktır. Ek olarak, 27 ve 24. tuşların üzerindeki tuşlar. Onların yardımı ile, somunlar çekişten çekilir. Ancak, bu gerekli olan her şeydir. Nadir durumlarda, bir gaz kutusuna ihtiyacınız olabilir. Bu zor mesleğin nasıl kullanılacağı hakkında biraz daha az konuşulacaktır.

Direksiyon uçlarının sökülmesi

VAZ 2110'un direksiyon uçlarının kendi elleriyle değiştirilmesi

Öncelikle, sadece her şeyi bozman gerekiyorçubuklar üzerinde fındık. 24 ve 27 numaralı tuşlarla donatılmış, kaputun altına tırman. Ayar somunlarını bulun. Dış somunların bir doğru vida dişi, doğru olanı olduğunu unutmayın. Bu, direksiyonun özel tasarımından kaynaklanmaktadır. Kullanım güvenliğini sağlamak için, bu parçacığı uygulamak gereklidir. İplik önceden delici bir yağlayıcı ile işlendiyse, VAZ 2110 direksiyon iplerini değiştirmek için uzun sürmeyecektir.

Ama eğer fındıkları çözemezseniz,daha fazla yapmak zorunda kalacak. Bir tornavida alın ve çubuk bağlantılarını raylara sabitleyen cıvataları sökün. Her iki cıvatayı sökün, ardından ön tekerlekleri takıp çıkarmanız gerekir. Pimleri el kısımlarının parmaklarından çıkarın ve somunları sökün. Çekiciyi kullanarak, parmağınızı amortisör desteğinin pivot piminden dışarı doğru bastırın.

Fındık nasıl sökülür?

Şimdi, WHA'nın dümenini değiştirmek için2110 kendi ellerinizle olabildiğince hızlı geçti, fındıkları sökmek için iki yöntem kullanmalısınız. İlk etapta, elbette, mengeneye sıkışıyor. Önce orta parçayı içlerine takın, sıkıca sıkın, ardından somunu 27 ile anahtarla çevirin. Yavaşça, ama mutlaka çıkmalı. Elbette, her şey çok güzel bitmiyor. Uzun süre penetran bir yağlayıcı etkisi altında olsa bile, somun vermezse çok iyi olmayacaktır. Bu durumda, sadece ikinci yöntem kaydedilir.

direksiyon ipuçları vases 2110 fiyat yerine

Daha önce bir gaz kutudan söz edildi. İkinci yöntemi uygulamak için ihtiyacı olan şey bu. Yardımı ile tüm iplik yüksek sıcaklığa ısıtılır. Eğer bir kutu yoksa, gaz sobası üzerine bir kaç dakikalığına bir parça koy. Metal yeterince ısındığında, bitmiş "tabağı" ateşten çekebilir ve örs üzerinde servis yapabilirsiniz. Bir çekiçle birkaç darbe, sadece çok güçlü değil, ana şey keskin olmaları, iş parçasında birikmiş olan pas ve kirden kurtulmalarıdır. Hepsi bu, şimdi fındıkları dikkatlice sökmeyi deneyebilirsiniz. Sadece VAZ 2110'unuzda direksiyon uçlarının değiştirilmesinin yanmalarla bitmediğini görün. Koruyucu ekipmanlarda sıcak metal ile çalışın.

Sonuç

Çubukları tersine monte edindizisi. Daha sonra bunları önce rayın üzerine takın, ancak önce bağlantı iyi bir şekilde lithol ile bulaşır. Cıvataları ısıtın ama acele etmeyin. Çekiş yapıldığında, uçların parmaklarını döner yumruklara koymak gerekir. Tekerlekler dönmüyorsa, parmağınızın en doğru şekilde takılmasını sağlayabilirsiniz. Ama yine de ipuçlarını değiştirdikten sonra, ayarlama prosedürleri ve ön ayak çöküşünü geçen amacıyla istasyonlarını ziyaret edin. Bu prosedür bağlayıcı değildir, ancak zorunludur. Ayar çubukları kauçuk ayak aşınma olmadan değiştirilmesi tabi düzensiz olacak ve aracın taşıma zarar görecektir unutulmamalıdır. Bir kenara çekilecek ve bu hayatınız için bir tehlike yaratıyor.

VAZ 2110: Direksiyon uçlarının değiştirilmesi. Işin özellikleri 2019

VAZ 2110: Direksiyon uçlarının değiştirilmesi. Işin özellikleri 2019

Related news

 • Chevrolet SS - Bumblebeenin kaputunun altında saklanıyor
 • Maral nasıl başladı
 • Galatasaray-Beşiktaş Süper Kupa Maçı Ne Zaman, Hangi Kanalda, Saat Kaçta
 • Mavi deneyene Mavi bocuk hediye

 • VAZ 2110: Direksiyon uçlarının değiştirilmesi. Işin özellikleri 49

  VAZ 2110: Direksiyon uçlarının değiştirilmesi. Işin özellikleri


  VAZ 2110: Direksiyon uçlarının değiştirilmesi. Işin özellikleri 100

  VAZ 2110: Direksiyon uçlarının değiştirilmesi. Işin özellikleri 82

  VAZ 2110: Direksiyon uçlarının değiştirilmesi. Işin özellikleri 57

  VAZ 2110: Direksiyon uçlarının değiştirilmesi. Işin özellikleri 33

  VAZ 2110: Direksiyon uçlarının değiştirilmesi. Işin özellikleri 59

  VAZ 2110: Direksiyon uçlarının değiştirilmesi. Işin özellikleri 14

  VAZ 2110: Direksiyon uçlarının değiştirilmesi. Işin özellikleri 24