Vepr-12 Çekiç VPO-205-03 - karabina 2019

Vepr-12 Çekiç VPO-205-03 - karabina 2019
20.07.2019

Vepr-12 Çekiç VPO-205-03 - karabina 24

"Vepr-12 Çekiç" VPO-205-03 - karabina

"Vepr-12 Hammer" HPE-205-03 bir otomatik yüklemedirRus tasarımcılar tarafından geliştirilen ve ülkemizde üretilen düzgün delikli tip karabina. Karabina geliştirilmesinin temeli, Kalaşnikof makineli tüfek gibi bu tür silahların inşa edildiği tasarıma dayanıyordu.

"Vepr-12 Hammer" ВПО-205-03 için tasarlanmıştırspor etkinlikleri ve çeşitli sınıfların müsabakaları (çoğunlukla pratik çekimdir). Bazı silahlar silahlar tarafından çalışanları için ekipman olarak kullanılır.

"Vepr-12 Hammer" VPO-205-03 ayrıca kullanılırBu silahı saklamak ve kullanmak için yetkili kişiler tarafından kendini savunma için. Bu kendinden yüklemeli pürüzsüz oyuk tipte bir karabinin, halk tarafından bilinen Saiga-12 silahının "ateşli" bir rakibi olması ilginçtir.

Silah geliştirme nedenleri

arkadaki domuz 12 çekiç 205 03

Kullanıcı "Vepr-12 Hammer" HPE-205-03 adını her gördüğünde, "Vepr-12 Hammer" silahın modelinin adı olduğunu ve VPO 205-03'ün fabrika endeksinin olduğunu açıkça anlaması gerekir.

Neden silahın modelinin ismi bir rakam içeriyor?12? Pürüzsüz bir tabanca kullanan kartuşların kalibresinin bu atama. Ne tasarımcılar bir karabina geliştirmek için sordu? Mesele, IzhMash tarafından üretilen "Saiga-12" yarı otomatik cihazların popülaritesinin, geometrik bir ilerlemede, abartmadan büyüdüğü.

Silah tarihlerinde bile bu geçiciBu silah talebinin tedarik dirseğinin üstünde olduğu dönemler. Ancak zaman geçtikçe, insanlar "Saigu" yu büyük miktarlarda satın aldı. Buna göre, bir kitle testi vardı. Ve şimdi daha fazla ve olumsuz yorumlar görünmeye başladı. Silahın kullanıcılarına göre, "Saigu" genellikle klinik olarak.

Molot fabrikasında çalışan yöneticiler, zamanhediye kaybetmedi. Bunlar tümüyle ödendi parayı haklı var: rakiplerinin satış istatistiklerini analiz, uzmanlar, daha önce bir çok popüler "Saiga" vardı piyasasının segmenti, sen zamanı geldi çünkü kendinizi almak gerekir karar verdik. Bu süreç Geçen yüzyılın 90'lı yıllarda gerçekleşir.

Böylece kısa sürede bitki "Çekiç"Kalaşnikof makineli tüfek temel alınarak inşa edilen yeni av tüfeklerinin seri üretim sürecini başlattı. Konveyörlerden "Vepr-12" tüfeklerinin giderek daha fazla kopyası çıkıyor. Ve onlar, bu arada, IzhMash tarafından üretilen modellerden farklıydı.

IzhMash taktik hatası

Avcılar Boar 12 çekiç yorum

Bildiğiniz gibi, Izhevsk makine binasındaKalaşnikof saldırı tüfeği 1974 yılında üretildi. "Saiga-12" prensibinde efsanevi silahın inşası için temel teşkil eden bu gerçekti.

Eh, "Saiga" üretimi vardıAK-74 ile benzer bir görünüm (aynı zamanda inşaat üssü), öngörülebilirliği nedeniyle özel bir olay haline gelmedi. Ancak yine de, siviller tarafından kullanılması ve depolanması amaçlanan bu silah, çok talep görmüştür.

Aynı zamanda, İzhMash'in gelecekteki rakipleri (ve konuşması)Vyatskie Polyany şehrinde bulunan "Molot" fabrikası, 1974 PKK'nın küresel seri üretimiyle ilgiliydi. Bu hareket neden İzhevsk bitkisinin arkasında değil, geride kaldı? Çok basit: IzhMash, paralel üretim ve aynı anda iki silah üretimi için yeterli potansiyele sahip değildi.

Izhevsk bu yüzden yolu seçtiAK-74 tarafından yapılmıştır. Gerçekten de, sadece büyük hacimler, dolayısıyla büyük maliyetler olurdu. Ama belki de bu, IzhMash pazarının bu segmenti için savaşın nihayetinde kaybedilmesinin sebebiydi.

AK-74 ve PKK'ya Muhalefet

tuning domuzu çekiç 12

AK-74 aynı yıl PKK'yı birçok kişi için devirdiözellikleri. Genel olarak, bir dizi parametrenin karşılaştırılması yaygındı. Karşılaştırma, kitle-boyut özelliklerine ve silahların gücüne ve güvenilirliğine ilişkin kriterlere dayanmaktadır.

Tabii ki, makineli tüfek gücü açısından kazandıİlk yarışma, başlangıçta, rakiplerine bile bir şans vermeden. Bundan sonra, alıcının daha güçlü bir örnek olmaması nedeniyle boşluğu artırdılar. Her şey son derece yoğun yüklere maruz kalan ana çalışma mekanizmalarının büyük bir güvenlik payı ile üretilmesinden dolayı PKK için bariz avantajın sabitlendiği bir sonuca ulaştı.

Figürle konuşan Kalaşnikof tüfek sadece başlangıç ​​çizgisini geçerken, PKK zaten bitti.

Karabina "Vepr Molot-12" aslında oldusilah tasarım bürosu tarafından savunma operasyonları yürütmek için bir silah olarak ve aynı zamanda spor çekimi yapmak için konumlandırıldı. Daha fazla kullanım için kolluk kuvvetlerine silah tedarik edilmesi amaçlandı. Ama kullanmak için "Vepr-12 Hammer" avlamak için uygun değildir.

Avantaj ve dezavantajları

domuzu 12 çekiç yorumlar

Bugün dünyadaki ideal silahlar mevcut değil, her modelin artıları ve eksileri var. Ayrıca tüfek "Vepr-12 Hammer" da dokundu. Avcıların onun hakkındaki yorumları çelişkilidir.

Avantaj # 1: hızlı, doğru, güçlü

domuzu 12 çekiç pürüzsüz tüfek

Şu anda bitki "Molot" yapmayı başardıGerçekten çok sayıda "Vepray". Değişiklikleri dahil. Tüm model yelpazesi için (hem ana örnekler hem de modifiye edilmiş silahlar), karakteristik olarak yeterince yüksek çekim hızı.

Her zamankinden daha uygun bir mühimmatla (12 milimetre kalibrelik kartuşlar) bir tüfekle yüksek bir ateş oranını birleştirerek etkileyici bir ateş gücü elde ediyoruz.

Yüksek yangın oranı, birçok faktörle bir kerede tasarım açısından güçlendirilmiştir: mağazalar, bir seferde 8 kartuş tutabilir ve silahın çalışma modu kendi kendine yüklenebilir.

Avantaj 2: Ateşte yanmaz, suya batmaz

tüfek domuzu 12 çekiç

"Vepr-12 Hammer", avcıların kime ait yorumlarıhem olumlu hem de bulunabilir, öyle ki, onunla uğraşmaktan hoşlanan insanlar olarak, gerçekten yıkıcı olmayan bir silahtır. Herhangi bir korku ve ihmal olmadan, "Çekiç" in bugün dünyada üretilen en güçlü pürüzsüz tabancalardan biri olduğu söylenebilir. Burada, mühendislerin temel aldığı PKK'nın tasarımıyla belli bir rol oynar.

Dezavantaj # 1: Konforun zararına pratiklik

Önkolun alt kısmında standart bir çıta bulunması nedeniyle tüfeğin ön tarafta tutulması son derece sakıncalı olacaktır. "Vepr Molot-12" ayarının yapılması da bu problemi çözmemize izin vermemektedir.

Dezavantajı # 2: büyük ağırlık

Herhangi bir kurulum yapmadan tam deşarj olsa bileek seçenekler "Yaban Domuzu" kütlesi 4,3 kg. Şimdi silahın taktik cihazlarla ve ek opsiyonel elemanlarla yüklü ve asılı olduğunu hayal edin. Çok uygun değil.

Ancak, ayarlama yapan kullanıcılar"Vepr Molot-12", bir kereden fazla büyük bir silah kitlesinin daha istikrarlı davranmaya başladığını belirtti. Özellikle çekim yüksek hızlı modda ise. Dolayısıyla, bir dezavantaj bir avantaj haline dönüşebilir, ancak bu bireysel bir meseledir.

Vepr-12 Çekiç VPO-205-03 - karabina 2019

Vepr-12 Çekiç VPO-205-03 - karabina 2019

Related news

 • Bir kişisel bilgisayarın donanım ayarlarını inceliyoruz. BIOS nasıl sıfırlanır
 • ORİGAMİ KAĞIT KATLAMA KARE KÜP NASIL YAPILIR
 • Lomo ve Zenitin memleketi SSCB döneminden Instagram pozları
 • Çok Şık Dantel Bardak Altlığı Modelleri Resimli Galeri
 • Lens Rengi Nasıl Seçilir

 • Vepr-12 Çekiç VPO-205-03 - karabina 78

  Vepr-12 Çekiç VPO-205-03 - karabina


  Vepr-12 Çekiç VPO-205-03 - karabina 71

  Vepr-12 Çekiç VPO-205-03 - karabina 22

  Vepr-12 Çekiç VPO-205-03 - karabina 52

  Vepr-12 Çekiç VPO-205-03 - karabina 93

  Vepr-12 Çekiç VPO-205-03 - karabina 98

  Vepr-12 Çekiç VPO-205-03 - karabina 42

  Vepr-12 Çekiç VPO-205-03 - karabina 56

  Vepr-12 Çekiç VPO-205-03 - karabina 99

  Vepr-12 Çekiç VPO-205-03 - karabina 90

  Vepr-12 Çekiç VPO-205-03 - karabina 81