Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler 2019

Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler 2019
22.07.2019

Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler 76

Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler

Rus şiiri çok yönlü ve olağandışısembolizmin süslü lirik şiirini ve fütürizm, tutarsız ritm ve net bir beton heceyi kolaylıkla birleştirir. Rusça konuşan şairlerin listesi gerçekten sonsuz - Pushkin, Tyutchev, Blok, Mayakovsky. Öğrenilmesi kolay olan şiirler farklı yazarların kalemlerine aittir, ancak Demir Şair'in eserleri en unutulmaz şahsiyetlerden biri olarak kabul edilmektedir. Neden edebiyatımızın en iyilerinden biri olarak kabul edildiğini anlamaya çalışalım.

Genel İzlenim

Sevilen ya da nefret edilen, tarafsızbununla neredeyse hiçbir ilişki yoktur. Mayakovsky, çocuklar, vatanseverlikler ve kısa isimler için şiirler yazdı; yetenekleri herhangi bir çerçeveye sürüklenemedi. Bir şeyde yakınsak taraflar ve rakipler var - tartışmasız derecede yetenekli. bazılarına göre, diğerleri onların eserlerinin ritmini göstermek için kullanılan şairin bu formu olduğuna inanıyoruz ederken, satırlar çok sayıda kazanmak için bir yol oldu, yazma şiirlerin, ünlü "merdiveni", yenilikçi bir yaklaşım. Özellikle parlak dönemin bile tuhaf, ama yine de lirik Mayakovski tecelli neologisms, çok sayıdaki - Bu yirminci yüzyılın diğer birkaç şair ayıran şeydir.

Öğrenilmesi kolay Mayakovski şiirleri

İdealin peşinde

Mayakovski'nin şiirlerininöğrenmesi kolay, çok zahmetsizce yazıyor, imkansız. Sanat eleştirmenleri, Demir şairin kafiye üzerine çalışarak bütün dizüstü bilgisayarları doldurarak saatlerce harcamış olduğunu söylüyor. Şiirlerinin her birisi, şok ve zorlamasız hecelemeleri göz önüne alarak, aralarında bir denge kurarak ideal bir şekilde parladı ve şiirlerin ritmik olmayan bölümleri için bile ritmi seçti. Puşkin'in şairin edebi simgelerinden biri olduğu 1910'da o tarihte başlayan yazarın "Tolstoy, Dostoyevski ve Puşkin'i modern gemiden atmak" adlı kampanyayı desteklemesine rağmen, bilindiği gibi. Böyle bir putla kötü yazamazsın, değil mi? Bu arada, Vladimir Vladimirovich'in bile Rus şiirinin güneşine adanmış bir şiiri var - "Jubilee", burada da öğretmeniyle diyalog kurduğu iddia ediliyor.

Pasaport Mayakovsky ayeti

Şairin eserinin başlangıcı şöyledir:Geleneksel edebiyat (o henüz Fütürizmin anda militanı tüm etkisini yaşamaya zamanları olmamıştı), onun dehasının sonradan toplanması çok canlı bir şekilde kabul genç şair bile kubofuturizma dahilinde olmadığını ortaya oysa nerede onların formda ve arkalarında bir protesto - kademeli olarak yeni bir hareketin modeli haline gelir. Dahası, drama, sinema (ve hem oyunculuk becerileri ve yönetmenlik) gibi alanlarda faaliyet - çok az insan bu sayfalarda Demir hayat biliyorum. Ancak, bu dönemde, öğrenmek kolaydır Mayakovski şiir, neredeyse yazmak için durdurdu: nedenlerle tamamen onun sözleri canlı görüntüleri çevreleyen çizgilerin günlük yaşamda boğuldu anlaşılamamıştır. Biz yirmili şairin çalışmalarında bir çeşit bunalıma ile ilişkili olduğunu söyleyebiliriz.

parti üyelik

Pek çoğu sadece bir yazar olarak algılıyorTüm tezahürlerinde Sovyetler Birliği'ni yücelten lirik şiir. Bu sadece şiir hafızaya alınır şairin kalbinin çalışmasında çok, uzun yıllar boyunca, hatta okullarda, dahası, o zaman toplumun gerçek marşı yapılmış bir "pasaport" Mayakovski şiirdir. Onun hatlarından biri olan "Ben geniş bacak çıkarmak" diye belki olma, insanlara gitti en aforizmalar onlarca dövüldü ve sıkıca insanların kafasında baskılı ediliyor, Rus edebiyatında alıntı. Ayrıca, örneğin çocuklar için şarkı, en "At-yangın", " "Ne olmak" Ne iyi, neyin devrimci motifleri ile aşılanmış gibi" kötü. Fakat birkaç Komünist Partisi şair belada olduğunu biliyoruz: o bile Sosyal-Demokrat İşçi Partisi hobi fikirler için bir başka tutuklanmasının ardından, o kefaletle anne serbest bırakıldı yirminci yüzyılın ilk on yılı içinde bunun dışında geldi. Bu nedenle, aslında Sovyet gücü için çok ki, o zaman ve adam gerçekten şaşırtıcı düşünmüyordu biridir parti dışından bir yaptığını. Belki de Mayakovski makamlarla ilişki devrimci motifleri kaldırmak için bir girişim yaptığı sözleri otsenzurivaniyu devam çabalarına rağmen, iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Çocuklar için Mayakovski şiirleri

zambak

Mayakovski'nin en sevdikleri şiirlerinin birçoğuLilya Brik'in sevgisi - şairin hem edebi hem de sosyal imgesinin oluşumu üzerinde muazzam bir etkisi olan bir kadın. En ünlü "Bir harf yerine", "Dinle", "Seviyorum", okuyucunun sevgilisinden önce başını eğilerek yeni bir söz görmesini sağladı. Bu eserlerde Vladimir Vladimirovich'e ilham veren Brik olduğuna inanılıyor.

Mayakovski'nin favori şiirleri

Demek istediğim, Demir'in nimetiydi ya daOnun laneti, bu "o onun Vladimir Vladimirovich sayesinde oldu kesinlikle onun yetenek ve hangi diyebilirsiniz, bir şiir yaratmak için verilen tahrip edeceğini, tutku ve sürekli bir mücadele değil, tevazu sıcağında ona ayrılan birkaç yıl hayatta mümkün olduğunu anlamak önemlidir, imkansız Mayakovski. Öğrenmesi kolay olan şiirler.

Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler 2019

Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler 2019

Related news

 • Hayatı Çalışmaları Eserleri
 • Vintage Severlerin İstanbulda Görmesi Gereken 10 Mağaza
 • Güney Gaz Koridoru açıldı
 • Iğne oyası işlemeli çiçek havlu modeli
 • Baba Adaylarının Doğum Öncesi Yaşadıkları 8 Kaygı

 • Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler 35

  Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler


  Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler 91

  Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler 42

  Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler 86

  Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler 49

  Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler 77

  Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler 23

  Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler 31

  Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler 42

  Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler 47

  Vladimir Mayakovsky: öğrenmesi kolay şiirler 17