Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemelerVladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler

22.05.2019

Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler 23

Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler

Vladivostok'daki Botanik Bahçesi,şehrin başlıca turistik yerleri. Üssünde, Uzakdoğudaki tek botanik bilimsel araştırma enstitüsü var. Çalışması, doğa koruma, ormancılık ve ekolojinin yanı sıra botanik alanındaki temel araştırmaları da hedef alıyor.

Botanik Bahçesi Tarihi

Vladivostok Botanik Bahçesi

Vladivostok Botanik bahçesinde geçmişi1949'da başlıyor. Bu, Bakanlar Kurulunun özel bir kararı ile oluşturuldu. Bununla birlikte, sadece 1970 yılında bağımsız ve ayrı bir bilimsel kurum haline geldi.

O zaman, iki bilimsellaboratuvarı. İkinci yeni ortamda bitkiler acclimate nasıl soruyu cevaplamak için çalışıyoruz, deneysel ortamda ele Bunlardan biri, Uzakdoğu'nun doğal bitki örtüsünü inceledi.

Vladivostok'daki Botanik Bahçesi'nin gelişiminde önemli bir adım, Amur ve Sakhalin botanik bahçelerinin bağlı olduğu 2004'tir.

Botanik Bahçesi Koleksiyonu

botanik bahçesi

Vladivostok'daki FEB RAS'ın botanik bahçesi, en azından Rusya'nın doğusunda zengin bitki örtüsüne sahip olduğundan ziyaret edilmelidir.

Yerel bitki banyosu yaklaşık 40 bin sayfa tutar. Bu koleksiyon artık uluslararası herbaryum sisteminde sabitlenmiş olup, kendi uluslararası endeksi vardır. Beğenildiği takdirde böyle olur.

Her yıl Botanik Bahçesi çalışanları yenileronun üç ya da dört bin kopya için. Buna yerel iklim göçü için umut verici olarak kabul edilen tür tohumları dahildir. Ve günlük ıslah çalışmalarında kullanılan düzinelerce bitki formu.

Vladivostok'ta zengin bir arboretum. Botanik Bahçesi, neredeyse bin tane ağaç ve çalıdan oluşan bir koleksiyona sahiptir. Birçoğu açık alanda büyür. Periyodik olarak, birçoğu kenti çevre düzenlemesinde kullanılır.

Botanik Bahçesi'nin Beklentileri

çiçek vladivostok botanik bahçesi indirimi

Vladivostok Rusya Bilimler Akademisi Uzak Doğu Şubesi Botanik Bahçesibugün ciddi görevler koyuyor. Her şeyden önce, Uzak Doğu, ortak veritabanlarının tescili ve yerel flora biyolojik çeşitlilik bitki genetik çeşitliliğinin çalışma yanı sıra örneğin tohumların uzun süreli depolamaya keşfetmek yolları, onların kriyoprezervasyon.

Bu çalışma özellikleri keşfetmenizi sağlarBitkilerin morfolojisi, görünüşlerinin yapısını belirler. Bu çalışmanın, bu bilimsel kurum temelinde yürütülen çok uzun süreli durağan gözlemler gerektirdiği anlaşılmalıdır.

Yerel türlerin zenginliği sadece şaşırtıcı. Ziyaretçiler kendilerini mevcut indiricilerin çiçeklerinde hissedebilirler. Botanik Bahçesindeki Vladivostok'ta çok zengin flora topluluğu bulunur.

Başka bir umut verici alanPeyzaj mimarlığı ve tasarımının gelişimi. Bu, çevreyi en uygun hale getirmeyi amaçlayan modern bir bilim alanıdır. Çeşitli tipteki peyzaj bitkilerinin gözden geçirilmesini, peyzaj mimarlığı gereklilikleri doğrultusunda yeni sergiler düzenlemeyi, eğitim seminerleri ve kursları düzenlemeyi, bitki koleksiyonlarını genişletmeyi, peyzaj dikim vaat eden koleksiyonlara öncelik vermeyi amaçlamaktadır.

Çalışma modu

Doubts Vladivostok Botanik Bahçesi Enstitüsü

Bu kuruma ulaşmak Uzak Doğu'ya giden turistlerin çoğunun hedefi. Birçoğu Vladivostok'taki botanik bahçesi tarafından çekilmektedir. Çalışma şekli şöyledir: Ziyaretçiler günlük olarak alınır.

Kasım-nisan ayları arasında kurum, mayıs-ekim ayları arasında sabah saat 10'dan akşam 5'e kadar çalışır, çalışma takvimi iki saat uzatılır - saat 19.00'a kadar.

Şu anda Botanik Bahçesi'ne giriş bileti100 ruble maliyeti. Emekliler (yaşına göre) ve okul çocukları için indirimler sağlanmaktadır. Sadece 30 rubleye mal olacaklar. 7 yaşın altındaki bebeklerin hiç bilet almasına gerek yoktur.

Serayı serayı ziyaret etmek için ayrı olarak bir bilet almak zorunda. Onun maliyeti 150 ruble. Botanik bahçesinin programında çalışıyor, sadece her pazartesi sağlık günü düzenliyor.

Ziyaretçiler için en çekicigeziler. Sen botanik bahçesi olan gezi aşinalık üzerine gidebilir ve misafirler deneyimli yerel personel en şaşırtıcı bitki örneklerinin hakkında size seralar için tematik ziyaret edebilirler.

Ayrıca Botanik Bahçesi'nde ana sınıflar, kültür ve eğitim etkinlikleri, bitkilerin yer altı yaşamı ve mikrokozmos üzerine tematik sınıflar bulunmaktadır.

Gezgin Yorumları

Bu botanik ziyaret ettikten sonra yorumlardabahçe ziyaretçileri, bakımlı bölgeyi ve çok sayıda nadir ve eşsiz bitkiyi övüyorlar. Ancak, herkesin görülemeyecek kadar açık ve ücretsiz olmaması, seranın ziyaret edilmesi için bir miktar para alınmasından memnun değiller.

Ama en çok buna katılıyorBütün aile, burada temiz ve taze hava ile dinlenmek için harika bir yer ve buna ulaşmak zor değil. Şehrin bir banliyösünde olmasına rağmen. Hafif bir yürüyüşle modern floranın en muhteşem örneklerini göreceksiniz.

Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemelerVladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler

Related news

 • Zor Sevda 22. Bölüm izle 31 Mayıs 2019-2020-2020
 • İşaretler ne diyor. Kulak yanar - ne için
 • Trileçe Tatlısı
 • Ishal sebepleri ile Etiketlenen Konular
 • Gerçeğin Peşinde 28 Eylül 2019-2020-2020 izle

 • Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler 36

  Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler


  Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler 13

  Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler 69

  Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler 79

  Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler 82

  Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler 72

  Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler 69

  Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler 57

  Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler 76

  Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler 42

  Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler 87

  Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler 40

  Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler 90

  Vladivostok, Botanik bahçesi: Fotoğraf, İncelemeler 24