Volga Nehrinin yeri nedir: coğrafya ve ekoloji 2019

Volga Nehrinin yeri nedir: coğrafya ve ekoloji 2019

Volga Nehrinin yeri nedir: coğrafya ve ekoloji 35 31.01.2019, 21:54

Volga Nehri'nin yeri nedir: coğrafya ve ekoloji

Volga, Avrupa kesiminde akan bir nehirRusya, güçlü, eski, tam akıcı. Tatarlar, Mari, Rusça, Kalmıkça ve Çuvaşçada - Yolda nehir farklı halkların geleneksel yaşam alanlarının geçer. Bu nedenle eski çağlardan beri farklı isimler altında bilinmektedir. Nehrin modern Rus adı, sözde Pre-Slav "Vyga" dan, yani nemden gelir. Nehirlerin benzer isimleri diğer Slav dillerinde de mevcuttur.

Baltık kabileleri kabaca bir "dere" ya da "küçük nehir" olarak çeviren onu "kesim" olarak adlandırdılar. Bunun nedeni, nehrin en geniş ve en derin kesimlerine erişimi olmadığımız gerçeğidir.

Bu arada, eski tarihçi Herodotus daha bilgilendirildi ve Volga'yı yeryüzünden Sarkan topraklarından akan büyük bir nehir olarak gördü.

Volga nehri hangi arazide akıyor

Volga Nehri hangi alanda akar: kaynaktan Hazar Denizi'ne

Volga birkaç nehirden, kaynaklardan biri olarak kabul edilir.belirli bir ilkbahara kadar belirlenir. En büyük Avrupa nehir sistemlerinden birine hayat veren anahtar, Tver bölgesinde konuşan bir isim olan Volgoverkhovye ile köyün yakınında bulunuyor.

Volga'nın ilk yüzlerce kilometresiBüyük bir rezervuar bugün birleşmiş diğer ayakta suya birinden akan küçük bir nehir, ile bağlı küçük göller bir dizi, Upper Lake akar vardır.

Nehrin bulunduğu yerin bilgisi, mevcut durumunun, havza havzasının boyutunun ve yalnızca Rusya ile sınırlı olmayan bölgenin ekonomisine olan değerinin anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

Nehir boyunca sakin bir akım var. Bunun nedeni, kaynağının deniz seviyesinden sadece 228 metre yüksekliğindeyken haliçin deniz seviyesinden 28 metre aşağıda olmasıdır.

Volga nehri hangi arazide akıyor

Volga Nehri ne kadar uzun: Nehrin yeri nedir

Eskiden, nehrin uzunluğu 3.690 kilometredir, ancak çok sayıda rezervuarın inşası bugünkü uzunluğunu önemli ölüde azaltmıştır ve bu da şu an 3,530 kilometredir.

Burada birkaç kelime söylemek gerekiyorVolga akan ne tür bir arazi. Kökeni Valdai Yaylası'nda alarak, nehir yavaşça Orta Rus boyunca ilerler. Nizhny Novgorod ve Tataristan bölgesinde, ormanlık alandan akarak, Samara ve Saratov'daki orman bozkırlarına doğru giderek değişiyor.

Volgograd'a giderken, Volga bozkır bölgesine girer ve alçak noktalarında, oldukça kurak bir yarı çöl bölgesinde bulunur.

Volga nehri hangi arazide ne kadar akar?

Böyle farklı bir Volga: Tver'den Astrakhan'a

Şu anda, üç site tahsis etmek,Volga Nehrinin aktığı yolla ilk etapta farklılıklar. Üst Volga'daki en büyük şehir Tver'tir. Suyun akışını düzenleyen ve sezon dışı akma seviyesini koruyan ilk barajın yapıldığı civardaydı.

Daha sonra sayısızbarajlar, asıl amacı büyük hidroelektrik santrallerinin çalışmasını sağlamaktır. Hepsi Gorodets bölgesinde aynı üst noktaya ulaştığında, Nizhny Novgorod hidroelektrik santralinde bir Gorky rezervuarının oluşmasıyla sonuçlanan bir baraj inşa edildi.

Volga'nın ortalama seyrini, Volga Oka'nın kama ile birleştiği yerdeki alandan sınırlandırmak gelenekseldir.

Kama'dan sonra, Volga drenajı önemli ölçüdeNehir geniş ve tam akıyor. Mevcut çok sayıda güçlü elektrik santralinin bu bölümünde, büyük miktarda su ve elektrik gerektiren rezervuarlar ve endüstriyel işletmeler inşa edilmektedir.

Rusya'nın Avrupa kısmında akan Volga nehri

Nehrin ağzı nemli bir nilüfer vadisidir.

Sorunun sonuç olarak değerlendirilmesiVolga Nehri akarsa, Astrakhan'ın 46 kilometre yukarısından başlayan deltası hakkında kısaca söyleyebiliriz. Delta, ülkenin en büyük ve Avrupa'nın en büyüklerinden biri olarak kabul edilir. 500'den fazla kollu, akarsu, kanal ve küçük nehirlerden oluşur. Rusya'nın bu kesimindeki iklim kurakdır, ancak Astrakhan bölgesindeki Volga boyunca, nilüferlerin büyümesi için bir yer haline gelmiş bataklık alanları oluşturulmuştur.

Konum ne olursa olsunVolga nehri akar, hayat veren nemi, refahı ve doğurganlığı taşır. Yüzyıllar boyunca, nehir bütün ulusları besledi ve bu güne, kıyılarında yaşayan insanların refahı için bir vaat olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, bu, kaynaklarının kullanımı ve nehrin ekolojisine karşı dikkatli bir tutum içinde büyük sorumluluk gerektirir.

Ne yazık ki, tüm su kullanıcıları değilVolga'nın kaynakları, nehrin ekosistemini korumak ve korumak için tasarlanmış sıkı ekolojik kurallara uymaktadır. Burada, Hazar'a düşmenin, nehrin sadece Rusya için önemli olmayacağını belirtmek gerekir. Sonuçta, farklı derecelerde, Hazar bölgenin tüm ülkeleri bu desteklenmelidir onun su ve biyolojik çeşitlilik, saflığına bağlıdır.

Volga Nehrinin yeri nedir: coğrafya ve ekoloji 2019

Volga Nehrinin yeri nedir: coğrafya ve ekoloji 2019

Related news

 • Reel Kesim Güven Endeksi yeni yıla yükselişle başladı
 • Çay için şekerli kurabiyeyi nasıl pişirirsiniz
 • Kırmızı Sivilce İzleri Nasıl Geçer

 • Volga Nehrinin yeri nedir: coğrafya ve ekoloji 87

  Volga Nehrinin yeri nedir: coğrafya ve ekoloji


  Volga Nehrinin yeri nedir: coğrafya ve ekoloji 15

  Volga Nehrinin yeri nedir: coğrafya ve ekoloji 41

  Volga Nehrinin yeri nedir: coğrafya ve ekoloji 88

  Volga Nehrinin yeri nedir: coğrafya ve ekoloji 100

  Volga Nehrinin yeri nedir: coğrafya ve ekoloji 34

  Volga Nehrinin yeri nedir: coğrafya ve ekoloji 28