Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar

Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar

Orta boy SUV'lar çokpopüler bir araba sınıfı. Bunlardan biri Volvo XC90, ancak çok popüler modellere ait değil. Ayrıca, verilen otomobilin pazarındaki geçmişi, teknik parametreleri ve yeri de göz önüne alınmaktadır.

öykü

XC90'un üretimi 2002'de başladı. Araba sadece iki nesil var. İlki 12 yıl içinde serbest bırakıldı. Bu süre zarfında birkaç kez yenilendi: İlk restyling 2006'da gerçekleştirildi, ardından 2009, 2019 ve 2012 yıllarında küçük güncellemeler yapıldı. Ve tüm yükseltmeler dışardı. Yani, uzunca bir üretim süresince, araçta herhangi bir teknik güncelleme yapılmamıştır. Buna ek olarak, harici değişiklikler çok mütevazıydı. Bunun bir sonucu olarak, modern bir analogları ile karşılaştırmalı olarak vücut ve iç, hem de işlevsellik ve teknik parçaların tasarım olarak modası geçmiş üretim XC90 sonuna kadar.

2014'te ikinci nesil tanıtıldı. Araba ilk XC90'dan kökten farklı. Yeni platformun, motor ve elektronik sistemler ile, orta boy SUV orta aralık en ileri temsilcilerinden biri haline gelmiştir. Buna ek olarak, araba parlak bir tasarım ve daha lüks bir iç aldı.Volvo CX90

platform

Volvo CX90 ikinci nesil ilk olduaraba üreticisi, yeni bir platform SPA üzerine kurulu. Gelecekte şirketin birçoğu için kullanılmayı planlanan, esnek ve ölçeklenebilir bir mimari ile temsil edilmektedir. Bu platform, aracın kütlesini ilk nesle kıyasla 150 kg azaltmaya izin verdi.Volvo CX90, incelemeler

vücut

Volvo CX90'da geleneksel bir SUV gövdesi var -beş kapılı station wagon. 2,008 m, yükseklik - - birinci nesil çok göze çarpmayan ise .. 1.776 m dingil 2.984 m ve üretim tasarımı sonuna oranlarını muhafaza ederken yeni XC90 üretici parlak yapılan güncel olanı olup, uzunluğu 4.95 m, genişliğidir.Volvo CX90, fiyat

motorlar

Araba, iki dizel ve üç benzinli motorla temsil edilen beş motorla donatılmıştır. Dikkat çeken bir özellik, hepsinin 2 litre hacme sahip olması.

D 4204 T14. Bu D4 versiyonunu sağlayan en az güçlü motor. Direkt enjeksiyon sistemine sahip dört silindirli turbo-dizel güç ünitesidir. 190 litre geliştirir. a. ve 400 Nm.Volvo CX90, özellikler

D 4204 T23, D 4204 T11. Yukarıdaki motorla aynı tasarıma sahiptir, ancak 235 litre geliştiğine bağlı olarak ayarlarda farklılık gösterir. s., 480 Nm veya 10 birim daha az güç ve tork. D5 versiyonu ile donatılmıştır.

B 4204 T11. Bu, XC90 serisindeki en basit benzinli motordur. Bu T5 sürümü için doğrudan enjeksiyon ile bir dizi dört silindirli turboşarjlı motordur. Kapasitesi 249 litredir. ile., büküm anı - 350 Nanometre.Volvo CX90, sahibi yorumları

B 4204 T27. Aynı motor, ancak T6 sürümü için farklı ayarlarla, 320 litre geliştirmesine izin veriyor. a. ve 400 Nm.

T8 modifikasyonu hibrittir. Güç ünitesi, bu durumda 316 hp geliştiren aynı benzinli motoru birleştirir. ile, ve 86 litre kapasiteli bir elektrik motoru. a. Toplam kapasite 402 litredir. a. ve 640 Nm.Yorumlar Volvo CX90 engine 2.5 turbo

transmisyon

D4 hariç tüm sürümler dolusürücü. T8'de her iki motor tarafından gerçekleştiriliyor. Benzinli motor, çekişi ön tekerleklere iletir ve elektrik motoru arka aksı tahrik eder. Diğer versiyonlar için, dört tekerlekten çekiş, Haldex kavramasına dayanmaktadır.

Tüm değişiklikler 8 ileri otomatik şanzıman ile donatılmıştır.

şasi

Her iki askı braketi de çelik alt çerçevelere monte edilir. Ön, iki enine alüminyum kol ile bir devre tarafından temsil edilir ve arka bir kompozit malzemelerden yapılmış bir merkezi yay olan bir yapıdır. Sürüş yüksekliğini değiştirme olanağı sağlayan bir hava süspansiyonu mevcuttur.Volvo CX90

Iç mimari

Volvo CX90, 5- ve 7 koltuklu modellerde mevcutseçenekler. Üretici bu modeli tarihteki en lüks olarak adlandırıyor. Dekorasyonda yüksek kaliteli pahalı malzemeler kullanılmaktadır. Ayrıca, araç modern bir multimedya sistemi ve çeşitli elektronik sistemler ile donatılmıştır.Volvo CX90

elektronik

XC90 aynı elektronik sete sahipPremium orta boy SUV'de yüklü ekipmanlar. Ayrıca bazı özel sistemlerle donatılmıştır. Böylece, otomobil yoldan ayrılırken yolcuları korumak için eşsiz bir sisteme sahiptir. Ameliyat prensibi koltuklara entegre özel cihazlar, düzensizlikler boyunca hareket ederken dalgalanmaları bastırır. Ayrıca XC90'da kesişme noktalarında otomatik bir fren sistemi kurdu.

maliyeti

D4 sürümündeki XC90 fiyatı ve en basit yapılandırma3,26 milyon ruble ile başlar ve daha güçlü bir dizel araba D5 en az 3,49 milyon ruble için satın alınabilir. T5'in en basit benzin versiyonu, 3.501 milyon rublin temel versiyonudur. En güçlü XC90'ın fiyatı 3.993 ila 4.356 milyon ruble arasında. Bir melez versiyonu yerel pazarda mevcut değildir. ABD'de temel değeri 67,8 bin dolar.

Piyasaya yerleştirin

XC90'ın fiyat ve tüketici özellikleri içinorta boy geçişlerin segmentinin orta aralığındadır, bu da hem geleneksel hem de premium modellerle rekabet etmesini sağlar. Bu ilk maksimum alternatif modifikasyon ve üst rekabet minimum ve SUV ortalama prim versiyonlarının en basit versiyonu. Örneğin, VW Touareg, XC90'a yakındır. maliyetinin en basit versiyonu Volvo (2,6 milyon) çok daha düşüktür, ancak veritabanında aralığının üst sadece 247.000. ruble daha ucuz XC90 T6 sahiptir.

Lexus RX'in temel versiyonu da Volvo'dan daha ucuzCX90. Fiyatı 2.8 milyon ruble. Bununla birlikte, T6'ya tekabül eden modifikasyon, azami donanıma sahip bir şekilde ona yaklaşabilir. Buna ek olarak, Volvo aksine Lexus (4.351.000 ruble) daha pahalı XC90 olan yerel piyasada hibrit versiyonunu sunar.

Fiyat aralığındaki Infinity QX70 çok yakınRX (2.899 milyon ruble). Buna karşılık, maksimum modifikasyon Infinity 4160 milyon ruble eşit değer olan hiçbir melez ve V8 versiyonunu sundu.

Alman premium orta boy SUV arasındaEn uygun fiyatlı ise 3.665 milyon ruble için satın alınabilecek Audi Q7. Çok fazla 252 litre kapasiteli 2 litrelik bir versiyon. a. Ayrıca XC90 T6'nın fiyat aralığı içinde 333 ve 249 litre kapasiteli Q7'nin 3 litre benzin ve dizel modifikasyonları bulunmaktadır. a. sırasıyla (her ikisi de 4,15 milyon ruble). Yani, benzer bir fiyat için, daha basit bir Audi'yi, ancak temel konfigürasyonda satın alabilirsiniz.

BMW X5 için aynı fiyat aralığında mevcutayrıca üç motor: 3 litre benzin kapasitesi 306 litre. a. (3.86 milyon ruble), dizel 218 litre versiyonlarında. a. (4.06 milyon ruble) ve 313 litre. a. (4,33 milyon ruble). Buna ek olarak, yerel pazar 4,68 milyon rubleye mal olan bir melez modifikasyon ile tedarik edilir. XC90 T6'nın fiyatı için sadece 204 litrelik 4 silindirli dizel motorla Mercedes Benz GLE'nin temel versiyonunu satın alabilirsiniz. a. (4,12 milyon ruble). Ayrıca, model 5.5 milyon rubleye mal olan bir melez versiyona sahip.

XC90'ın, benzer modeller arasında farklılaşan en dikkate değer özelliği, tüm güç ünitelerinin farklı ayarlarla 2 litrelik motorlarla temsil edilmesidir.

yorumlar

İlk Volvo hakkında birçok operasyonel bilgiCX90. Bu konuyla ilgili gözden geçirmeler 2002'den bu yana birikmekte olup, bu 12 yıllık üretimin otomobil tasarımının değişmemesi ile kolaylaştırılmıştır. Şimdiye kadar, birçok kişi eskimiş tasarım ve iç mekanı düşünmektedir. Ayrıca, çok sayıda kullanıcı makinenin büyüklüğüne dikkat çekiyor ve birçok mal sahibi süspansiyonun katılığını şikayet ediyor. Ayrıca, hem parça hem de servis fiyatları nedeniyle XC90 hizmette pahalı olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca özellikle benzin versiyonları, incelemeler için yüksek yakıt tüketimi hakkında da söylüyorlar. Volvo CX90 (2.5 turbo motor) ekonomi için en iyi seçenek olarak adlandırılıyor, ancak çoğu dinamiklerden yoksundur. Ana avantajlar rahatlık, ferahlık, kalıcılık değildir. Buna ek olarak, profesyonel servisin Volvo CX90'ın güvenilirliğini oldukça takdir etmesi sağlandı. Sahiplerin yorumları çoğunlukla olumlu.

Çoğu otomobil kullanıcısı ikinciNesiller de onlardan memnun. Özellikle Volvo CX90'ın konfor ve donanımlarına dikkat çekiyorlar. Teknik özellikler de sahiplerine uygundur. Bununla birlikte, hem otomobilin hem de servisin maliyetinin çok yüksek olduğunu düşünüyorlar. Ek olarak, bazıları çok sayıda elektronik sistemde arıza olduğunu not etmişlerdir.Related news

 • Ekim biberi: bilmeniz gerekenler
 • Palamut Balığı Nasıl Pişirilir Videosu
 • Ürünlerin karlılığı mevcut maliyetlerin sonucunu gösterir
 • Çiğ Börek Yapılışı
 • En Etkili Doğal Detoks İçecekleri

 • Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar

  Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar


  Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar

  Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar

  Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar

  Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar

  Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar

  Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar

  Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar

  Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar

  Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar

  Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar

  Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar

  Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar

  Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar

  Volvo CX90: İnceleme, özellikler ve yorumlar