Voronez Bölgesi Hayvanlar: nadir ve yaygın 2019

Voronez Bölgesi Hayvanlar: nadir ve yaygın 2019

Voronez Bölgesi Hayvanlar: nadir ve yaygın 72 17.02.2019, 18:05

Voronez Bölgesi Hayvanlar: nadir ve yaygın

Voronez Bölgesi, bozkırın sınırındave orman step bölgeleri. Bu bölgenin doğası zengin ve çeşitlidir. Birkaç büyük nehir, çok sayıda orman ve pitoresk çayır, çok çeşitli hayvanların yaşamı için mükemmel koşullar sağlar. Bölge topraklarındaki rezervler, birkaç nadir ve nesli tükenmekte olan türü korumak için izin verildi. Voronez bölgesinin hayvanları onun zenginlikleri. Şaşırtıcı flora ve fauna dünyası sadece bölgenin sakinlerini değil, aynı zamanda turistleri de dikkat çekiyor.

Voronez bölgesinin doğasının özellikleri

Burası Orta Rusya Yükseltisinin benzersiz bir köşesidir. Don, Voronezh, Khoper, Usmanka ve Bityug nehirleri bölgenin doğasını benzersiz bir şekilde pitoresk yapmaktadır. Voronez bölgesinde bulunan hayvanların ve bitkilerin çoğu diğer bölgelerde de dağıtılır ancak aynı zamanda benzersiz türleri de vardır. Bölgenin neredeyse% 10'u ormanlarla doludur. Küçük bahçeler ve meşe korularına ek olarak, büyük olanlar da vardır, örneğin, Tellermanovsky ve Shipov ormanları, Usmansky Bor. Taranmamış hecelenmiş arazilerde, birçok hayvan harika hissettiği vahşi bir bitki var: gophers, fareler, tavşanlar ve diğerleri.

Voronez bölgesi hayvanları

Bazı bitkiler eski zamanlardan beri korunmuştur, örneğin chilim veya donuta Don.

Voronez Bölgesi Hayvanlar

Kenarın doğasının tanımı çok enteresandır. Bu alanda 400'den fazla hayvan türü bulunur. Bunların arasında, birçok yerde ve her yerde nadir bulunurlar. Dikkatli tutum ve koruma hepsini hak ediyor. Taşkın çayırlarda, yoğun ormanlarda ve hatta insan yerleşimi yakınında Voronez bölgesinin hayvanlarını rahatça hissedin. Burada en yaygın kullanılan türleri nelerdir?

 • Step bölgesinde ve tarlalarda tavşan, yer sincapları, fare volleri ve güvercinler bulunur. Kuşlar keklik, step kartal ve larks. Güneyde daha yakınlar bobak, bustard ve ospreydir.
 • Ormanlar en büyük hayvan alanlarını yaşar: geyik, kırmızı geyik, kara geyiği. Ayrıca burada sincaplar, yaban domuzu, porsuk ve birçok farklı kuş bulunur.
 • Rezervuar kıyılarında kahverengi, mink gibi yer yer yerleşmek ister, bazı yerlerde bir kıyafet vardır.Voronezh Bölgesi Fotoğrafları
 • Göletlerin kendileri çok sayıda balık ve amfibiyen yaşarlar: yayın balığı, sterlet, pike levreği ve turna - değerli ticari türlere aittir ve bazen karşılaşılan bataklık kaplumbağası çok nadirdir.
 • Voronez bölgesinde herhangi bir yerde - ormanlarda ve tarlada - yaygın tilki, kurt, ayıraç ve rakunlarla tanışabilirsiniz.

Voronezh bölgesinin nadir hayvanları

Nesli tükenmekte olan türlerin fotoğraflarını Kırmızı Kitap'ta bulabilirsiniz. Bu kategoriye 300'den fazla hayvan, kuş ve böcek türü aittir. Voronej Bölgesi'nin Kırmızı Kitabında, insan ekonomik faaliyetinin etkisi altında nüfusu büyük ölçüde azaltılmış olan hayvanlar getirilmiştir. Korunmaya ihtiyaçları var.

 1. Genel olarak, bunlar böcekler, örneğin: mavi kanatlı çöl, mantis sıradan, ağustosböceği bozkır, ayı, ipekböceği ve diğerleri.
 2. Bazı balık türleri de yoğun kirlenme ve nehirlerin sığlaşması nedeniyle nesli tükenme tehlikesi altındadır. Bu mersin balığı, yıldız balığı mersin balığı, alabalık, pike levrek ve diğer değerli balıklardır.
 3. Kuşlar ayrıca hava kirliliğinden muzdaripve aktif ekonomik faaliyet hakları. Kara orman tavuğu, tırtıl, ortalama ağaçkakan, osprey, beyaz kuyruklu kartal ve kara yürekli örümcek kuşağı korunur.Voronezh bölgesi hayvanları

Bazı hayvanlar, Rusya'nın Kırmızı Kitabında listelendikleri kadar nadirdir. Bu muskrat, bizon, kara leylek, bustard ve diğerleri.

Voronezh bölgesinin doğasının insan tarafından korunması

Bölgenin hem bitki hem de hayvan yaşamı acı çekiyorinsan ekonomik faaliyetlerinden. Pek çok tür tamamen yok oldu ya da yok olma eşiğinde. Bu nedenle, doğa kendinizin ve korumanın dikkatli bir şekilde tedavi edilmesini gerektirir. Bu amaçla, 20. yüzyılın 20'lerinde Voronezh Biyosfer Rezervi kuruldu. Korunması ve yetiştirilmesi uzun yıllardan beri uygulanmakta olan nehir kunduz, şimdi bütün ülkeye yerleşti. Birçoğunda yabani tavşan, sincap, geyik ve muskrat var. Rezervin topraklarında insanlara yasak olması, dolayısıyla Voronezh bölgesinin hayvanlarının rahat hissetmesidir. Dağıtılmış tilkiler, kurtlar, martenler, gelincikler, vizon ve rakunlar vardır. Bir başka rezerv olan Khopersky, çok nadir görülen bir hayvan-desman yetiştiriyor.Voronezh bölgesi hayvan ve bitkileriBu inanılmaz hayvan Dünya'da çok yaşıyorBinlerce yıl ve şimdi neredeyse hiç oluşmaz. Hala orada bizon ve benekli geyik iyi kurulmuş, beyaz kuyruklu kartal ve altın kartal yaygındır. Nadir ve iyi bilinen Voronezh bölgesinin hayvanları koruma altındadır, hayvan sayıları giderek artmaktadır.

Voronez Bölgesi Hayvanlar: nadir ve yaygın 2019

Voronez Bölgesi Hayvanlar: nadir ve yaygın 2019

Related news

 • Ambulans şoförleri
 • My name is Khan filmi: aktörler ve roller, konu, yorumlar ve yorumlar
 • Sandviç Kurabiye
 • Suyu kaynatıp içmenin zararları

 • Voronez Bölgesi Hayvanlar: nadir ve yaygın 18

  Voronez Bölgesi Hayvanlar: nadir ve yaygın


  Voronez Bölgesi Hayvanlar: nadir ve yaygın 36

  Voronez Bölgesi Hayvanlar: nadir ve yaygın 41

  Voronez Bölgesi Hayvanlar: nadir ve yaygın 35

  Voronez Bölgesi Hayvanlar: nadir ve yaygın 97

  Voronez Bölgesi Hayvanlar: nadir ve yaygın 68

  Voronez Bölgesi Hayvanlar: nadir ve yaygın 26

  Voronez Bölgesi Hayvanlar: nadir ve yaygın 36