WiFi çalışmıyorsa ne yapmalı 2019

WiFi çalışmıyorsa ne yapmalı 2019

WiFi çalışmıyorsa ne yapmalı 91 28.01.2019, 18:34

WiFi çalışmıyorsa ne yapmalı?

Bugün, kablosuz WiFi ağıçok sayıda insan. Bu rahat ve çok kolaydır. Ancak, bu tür bir bağlantıyla bağlantının ne kadar basit olursa olsun, WiFi'nin çalışmadığı durumlarda hala durumlar vardır. Ve ağın yeniden kurulması için tartışılması gereken sorunların nedenlerini bulmak gerekiyor.

Işe yaramazWiFivericinin hatası boyunca

Verici bir WiFi cihazı olarak adlandırılabilir;WiFi-modem, WiFi erişim noktası vb. gibi diğer cihazları bağlayan Doğal olarak, bu ekipman yayın durdurursa, nihai cihazlar da çalışmaz.Wifi çalışmıyor

WiFi vericisinin verimliliğini belirleyinkolay - ekipmanınızın şebekeye bağlandığı bölüme gitmeniz gerekiyor. Telefonlar, tabletler, akıllı telefonlar ve böyle bir bağlantıyı destekleyen modern bilgisayarlarda olduğu gibi, bu bölümde WiFi ağınızın adı görüntülenmelidir. Böylece vericinizin çalışıp çalışmadığı belli oluyor.

Bununla birlikte, sıklıkla ağlarınilçe birkaç olabilir. Listenizde olup olmadığını nasıl anlarsınız? Çok kolay - sadece ekipmanı kapatın ve listeyi güncelleyin - eğer isimlerden biri kaybolursa - bunun sizin ağınız olduğu anlamına gelir. Şimdi WiFi vericisini açın ve listeyi tekrar güncelleyin. Yeni bir ad görünürse, o zaman bu sizin ağınızdır.Wifi çalışmıyor

Bu yüzden,cihaz yayın. Ancak etiketi tıklarsanız bağlanır, ancak WiFi (hala) çalışmıyor, ne yapacağım? İşte tamamen farklı bir konu. Artık tam olarak WiFi ağının çalıştığını anladık, ancak İnternet yoksa, vericinin ayarlarında bu zaten geçerli (eğer arıza kendi hatasından kaynaklanıyorsa). Burada suçlama böyle durumlarda olabilir:

 • WiFi vericisi yapılandırılmamış veya doğru şekilde yapılandırılmamıştır.
 • İnternet, cihazınızda virüs, antivirüs, çalışmayan Proxy sunucusu, İnternet sağlayıcısı (teknik nedenlerle) tarafından tamamen engellenmiştir.
 • İnternet ödemek zorundasın.

Yukarıdaki sorunların bazılarını ortadan kaldırmak için, herkesin yapamayacağı kapsamlı bir çeke ihtiyaç vardır, ancak İnternet sağlayıcısının ofisine çağrı yapmaya başlamak yeterli olacaktır.

Işe yaramazWiFison cihazın hatası ile

Çoğu zaman WiFi ağının inoperabilitesinin nedeni, kullanıcının kendisi veya ekipmanıdır. Son cihazda WiFi çalışmazsa, aşağıdakilere dikkat etmelisiniz:

 • IPhone Wi Fi'ye bağlanmazsa(veya başka bir cihaz), akıllı telefon veya bilgisayara yanlış şifre girilmiş olabilir. Bunu değiştirmek için, "Ağı Unut" (ya da bunun gibi bir şey) düğmesini tıklamanız ve sonra yeni bir şifre girerek yeniden bağlanmanız gerekir.iPhone, kablosuz bağlantı kurmuyor
 • Wi-Fi çalışmıyor, çünkü son cihazhiç böyle bir ağ görmez. Belki bir yeniden başlatma yardımcı olacaktır. Eğer yardımcı olmazsa, sürücüyü WiFi-kartı (eğer bir bilgisayarsa) veya işletim sistemini (eğer telefon) yanıp sönmeyi tekrar deneyebilirsiniz. Ve belki de, sadece WiFi alıcısını kapattı (nasıl açılır, bilgisayar, telefon, vb. Için talimatlara bakın). Çoğu zaman alıcılar kendileri başarısız olur, o zaman sadece tamir yardımcı olacaktır.

Ne yazık ki, tüm nedenler olamazbir makalede. Ancak, ortalama bir kullanıcının WiFi'nin neden çalışmadığını bilmesi için, bu temel bilgi yeterli olacaktır, bu da okuyucuya gelecekte oluşturabileceğiniz temel kavramları vermelidir.

WiFi çalışmıyorsa ne yapmalı 2019

WiFi çalışmıyorsa ne yapmalı 2019

Related news

 • Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Özel Öğretime Teşvik Kademeli Olarak Kaldırılacak
 • Zeytinyağlı Patlıcan Videosu
 • Balyajlı Saç Modelleri

 • WiFi çalışmıyorsa ne yapmalı 18

  WiFi çalışmıyorsa ne yapmalı


  WiFi çalışmıyorsa ne yapmalı 77

  WiFi çalışmıyorsa ne yapmalı 15

  WiFi çalışmıyorsa ne yapmalı 4

  WiFi çalışmıyorsa ne yapmalı 50

  WiFi çalışmıyorsa ne yapmalı 32

  WiFi çalışmıyorsa ne yapmalı 96