Windows 7: Görev Çubuğu rengini üç basit şekilde nasıl değiştirebilirim 2019

Windows 7: Görev Çubuğu rengini üç basit şekilde nasıl değiştirebilirim 2019


Windows 7: Görev Çubuğu rengini üç basit şekilde nasıl değiştirebilirim 9 17.01.2019, 16:52

Windows 7: "Görev Çubuğu" rengini üç basit şekilde nasıl değiştirebilirim?

Windows'un yedinci sürümünün grafiksel arayüzü,her ne kadar görünüşte en güzel ve hoş biri olarak görülse de, bazen rahatsız edici. Özellikle, yarı saydam tonları ve beğenilmeyen Windows 7 için bazı kullanıcılar, "Taskbar" rengini değiştirmek için, arayüzün tasarımının diğer unsurlarını etkileyen, şimdi gösterilecektir. Bunu en az üç basit yöntemle yapabilirsiniz.

görev çubuğunun rengini nasıl değiştirilir

Windows 7: Kişiselleştirme ayarları aracılığıyla "Görev Çubuğu" rengini nasıl değiştirilir

Görünümle ilgili temel ayarlar,Kişiselleştirme dizisi seçimi ile "Masaüstü" nin boş alanına sağ tıklayarak çağrılabilir. Temel değişiklikler varsayılan temayı değiştirerek yapılır.

Ayarları girdiğinizde, kullanıcıana pencere, sıralanan konuların saklandığı üç ana bölüm görecektir: kullanıcı, Aero ve temel olanlar tarafından yaratılmış. Kendi temalarınız yoksa, Aero bölümünden Windows panelleri (varsayılan olarak) ve temel temalar, Internet'ten indirilebilenleri içermeyen, değiştirmeler olarak kullanılır.

panel pencereleri

Özellikle temel tasarıma bakarsanız,Klasik bir simge seçebilir ve değişiklikleri uygulayabilirsiniz. Görünüm, eski Windows 98'e benzeyecek. Ancak, bu ayarın dezavantajı, değişken rengin başlangıçta kesin olarak tanımlanacağıdır. Yani, "Görev Çubuğu" siyah rengini ayarlamanız gerekirse, pencereler için mümkün olsa da hiçbir şey çalışmayacaktır. Sadece bu panel için renk şemasında, ton başlangıçta sağlanmamıştır.

Performans Parametrelerini Kullanma

Şimdi bir Windows 7 ayarı daha. "Görev Çubuğu" rengini nasıl değiştirebilirim, böylece ayarlar ve kişiselleştirme ayarları girmeden klasik bir görünüm elde edilir? Çok basit.

Görev çubuğunun siyah rengi

Bunu yapmak için, sağdaki özellik menüsünü arayın"Bilgisayarım" simgesine ("Masaüstü" veya "Gezgini") tıklayın ve ardından görsel efektlerin sekmesine gidin. En iyi performans parametrelerini seçerken, arayüz tekrar klasik olarak değiştirilecek ve bu teknik, XP sürümünden başlayarak tüm Windows sistemlerine kesinlikle uygulanacaktır.

Örnek olarak Görev Çubuğu Renk Değiştirici'yi kullanarak üçüncü taraf programları kullanarak "Görev Çubuğu" rengini değiştirin

Ve şimdi özel hakkında birkaç kelimeWindows 7 ortamında kullanılabilecek yardımcı programların yardımı ile "Görev Çubuğu" rengini değiştirmek için, çok popüler uygulama Görev Çubuğu Renk Değiştirici örneğini ele alacağız. Avantajı, değişikliklerin sadece bu unsuru etkileyeceğidir ve geri kalanı etkilenmeyecektir.

İlk önce programı çalıştırıyoruz (mutlakaadmin) ve ana pencereye bakın. Tüm kurulum iki basit adımda azaltılır: rengi seçmek ve değişiklikleri uygulamak. Burada rastgele bir renk oluşturabilen veya kullanıcıya bir renk tonu seçebilen randomizasyon düğmesini (Rastgele) kullanmanız gerekir. Seçim penceresinde temel renkler vardır, ancak isterseniz ek bir palet de arayabilirsiniz. İmleci renk geçişine taşıma ve ana palette bulunmayan istenen gölgeyi seçebilirsiniz.

görev çubuğunun rengini nasıl değiştirilir

Bu arada, program sadece "yedi" de değil, Windows'un başka herhangi bir değişikliğinde benzer değişiklikler yapmanıza izin veriyor.

Toplam yerine

Aslına bakarsanız, endişelenen her şey"Görev Çubuğu" rengini değiştirin. Yukarıdaki materyalden de görebileceğiniz gibi, Windows kendi araçları ve ayarları mükemmel olmaktan uzaktır ve sadece önceden tanımlanmış renk ve parametreleri kullanarak özelleştirmenize izin verir. Ancak üçüncü taraf yardımcı programları bunu sadece hızlı ve verimli bir şekilde değil, daha basit bir şekilde yapar. Doğal olarak, açıklanan program türünün tek örneği değildir. Bugün bu tür uygulamalarda aynı internette yüzlerce hatta binlerce bile bulunmuyor.

Windows 7: Görev Çubuğu rengini üç basit şekilde nasıl değiştirebilirim 2019

Windows 7: Görev Çubuğu rengini üç basit şekilde nasıl değiştirebilirim 2019

Related news

 • Tığ Oyası Yelpaze Çiçeği Modeli Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • ÇUKURLU ÖRGÜ MODELİ VİDEOLU TÜRKÇE ÖRNEK TARİFİ
 • Dünya Yükü Örgü Modeli
 • Eğer gebelikte size de böyle oluyorsa

 • Windows 7: Görev Çubuğu rengini üç basit şekilde nasıl değiştirebilirim 63

  Windows 7: Görev Çubuğu rengini üç basit şekilde nasıl değiştirebilirim


  Windows 7: Görev Çubuğu rengini üç basit şekilde nasıl değiştirebilirim 79

  Windows 7: Görev Çubuğu rengini üç basit şekilde nasıl değiştirebilirim 22

  Windows 7: Görev Çubuğu rengini üç basit şekilde nasıl değiştirebilirim 48

  Windows 7: Görev Çubuğu rengini üç basit şekilde nasıl değiştirebilirim 30

  Windows 7: Görev Çubuğu rengini üç basit şekilde nasıl değiştirebilirim 35

  Windows 7: Görev Çubuğu rengini üç basit şekilde nasıl değiştirebilirim 57

  Windows 7: Görev Çubuğu rengini üç basit şekilde nasıl değiştirebilirim 20