Windows kayıt defterini neden temizlemem gerekiyorWindows kayıt defterini neden temizlemem gerekiyor


Windows kayıt defterini neden temizlemem gerekiyor 37 06.01.2019, 06:26

Windows kayıt defterini neden temizlemem gerekiyor?

Windows sistem kayıt defteri bir çeşit veritabanıdırİşletim sistemi hakkındaki tüm bilgilerin saklandığı veriler: donanım ve yazılım parametreleri, kullanıcı hesaplarındaki değişiklikler hakkında, dosya ve klasörlerin özellikleri hakkında. Onun fonksiyonu -kayıt defterini temizlemeProgramın normal çalışmasını sağlamak vePC'nin donanım bileşenleri. Kayıt defteri girdilerinde yer alan bilgilerin doğruluğundan, tüm işletim sisteminin çalışmasına bağlıdır, çünkü bu işlem, yükleme sırasında veya kapatıldığında olduğu gibi, işletim sırasında sürekli olarak yeni veriler için buraya çizilir.

Kayıt defterinin yapısı hiyerarşiktir. Ana (kök) bölüm daha fazla "küçük" alt bölüm içerir: parametreler ve anahtarlar. Toplam kök bölüm sayısı beştir, her biri işletim sisteminin belirli bir alanından sorumludur. Kayıt defteri, Windows sistem klasöründe saklanır, ancak yerleşik yardımcı program Regedit'i kullanarak ve üçüncü taraf geliştiricilerin özel programlarını kullanarak düzenleyebilirsiniz.

Soru ortaya çıkıyor: "Kayıt defteri girdilerini neden düzenleriz?" Yukarıda belirtildiği gibi, sistem hakkındaki tüm bilgiler ve burada meydana gelen değişiklikler burada saklanır. Bununla birlikte, örneğin, bir programı kaldırırken, bununla ilgili tüm girdilerin silinmemesi ve bu nedenle çok fazla gereksiz bilginin kayıt defterindeki zamanla birikir olması sıklıkla olur. Sonuç olarak, artan yük nedeniyle, Windows "yavaşlatmaya" başlar. Bu nedenle, sistem kayıt defterinin periyodik olarak temizlenmesi gerekir.

Ve bunu iki yoldan biriyle yapabilirsiniz:temiz kayıt defteri pencereleri 7

1. Özel programlar, çok fazla: iyi ve çok değil, ücretli ve ücretsiz. En popüler ve test edilmiş CCleaner, RegCleaner, Auslogics Registry Cleaner, TuneUp Utilities.

Ancak, nadiren sonraKayıt defterini program temizleme, sistem alışılmadık hata vermeye başlar, bazı uygulamalar çalışmayı durdurur. Bu, temiz programın yanlış yapılandırılmasından kaynaklanmaktadır.

2. Kendi ellerinizle.

Çoğu zaman bile olurözel bir program tüm gereksiz kayıtları silmez, "temizlemek" için gerekli, aksi takdirde değil. Ancak, acemi bir kullanıcı iseniz ve cihaz işletim sistemi hakkında herhangi bir fikriniz yoksa, böyle bir bağımsız "temizlik sicili" nin size pahalıya mal olması muhtemeldir. Bazen başarısız bir girişimden sonra, Windows'u yeniden yüklemeniz bile gerekir.

Yani, Windows 7 / Vista / XP'nin kayıt defterini uzak programların bileşenlerinin kalıntılarından nasıl temizleyeceğimizi anlayalım mı? Düşen satırda, Win + R veya "Başlat - Çalıştır" tuşuna basın, Regedit yazın,kayıt defterini temizleo zaman girin. Kayıt defterini temizlemeden önce, öngörülemeyen komplikasyonlar durumunda bir yedek kopyasını aldığınızdan emin olun: "Dosya" sekmesinde "Dışa Aktar" öğesini bulup uzantısı .reg ile kaydedin. Şimdi düzenleme ve temizlemeye başlayabiliriz. "Bilgisayar" a tıklayın, ardından Ctrl + F tuşlarına basarak arama menüsüne gidin. Görünen pencerede, girişlerini silmek istediğiniz programın adını girin. Tüm sonuçlar açılan pencerede görüntülenecektir (genellikle kurulu programlar ile ilgili girdiler HKEY_LOCAL_MACHINESoftware bölümünde saklanır). Onların kaldırılması ile devam edebilirsiniz. Manuel kayıt defteri temizleme işlemi tamamlandı. Her zaman Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde gerçekleştirilen eylemin geri alınamayacağını unutmayın.

Windows kayıt defterini neden temizlemem gerekiyorWindows kayıt defterini neden temizlemem gerekiyor

Related news

 • Plastik tekne nasıl seçilir: pratik tavsiyeler
 • Emelce Zarif Patik Modeli Yapımı Videolu Anlatımlı
 • Kereviz kürü ile zayıflayın

 • Windows kayıt defterini neden temizlemem gerekiyor 38

  Windows kayıt defterini neden temizlemem gerekiyor


  Windows kayıt defterini neden temizlemem gerekiyor 36

  Windows kayıt defterini neden temizlemem gerekiyor 20

  Windows kayıt defterini neden temizlemem gerekiyor 42

  Windows kayıt defterini neden temizlemem gerekiyor 10

  Windows kayıt defterini neden temizlemem gerekiyor 95

  Windows kayıt defterini neden temizlemem gerekiyor 2