Yüzdeki lekeler

Yüzdeki lekeler

Çocuklarda, bir cilt reaksiyonunun görünümü birçok nedene sahip olabilir. Çoğu durumda, ebeveynlerin cilt belirtileri türleri arasında ayrım yapabilmeleri çok önemlidir.

Yüzünde kırmızı pullu lekeler bulunur.cilt seviyesi, yüzeyinin üzerinde çıkıntı yapmaz. Bu tür belirtilere roseol denir. Kural olarak, bu lekeler çocuğa yanma hissi veya kaşıntı eşlik ettiği için önemli ölçüde rahatsızlık verir. Ancak, nadir durumlarda, bebeği tamamen rahatsız edemezler.

Kırmızı lekelerin en yaygın nedeni alerjidir. Tepkime birçok vakada vücut boyunca yayılır. Kırmızı lekeler yüz pullu, kaşıntı. Kurdeşen unsurları çocuğun vücudunda görünebilir. Çoğunlukla çocuklarda deri alerjik reaksiyonlar, bağırsağın işlevindeki değişikliklerle birlikte gelişir. Bu nedenle, çocuğun gelişimindeki tüm yenilikleri analiz etmek çok önemlidir. Muhtemelen bir bebek ya da emziren bir anne alerjik bir şey yiyordu. Bu durumda bir diyete uymak gerekir.

Birçok durumda problemi çözmekDoğru tedaviye ihtiyacın var. Bununla birlikte, tedavi, yalnızca hastalığın semptomları ve nedenlerine uygun olarak reçete edilebilir. Tüm vakaların belirli bir rahatsızlığı anında ve doğru bir şekilde teşhis edemeyeceği belirtilmelidir. Çoğu zaman ek araştırmaya ihtiyaç vardır.

Yüzdeki lekeler, etki sonucunda ortaya çıkar.çeşitli faktörler. Kural olarak, yetişkinlerde ciddi bir hastalık tarafından provoke edilmezler, çünkü birkaç gün sonra kendi başlarına kaybolurlar. Bununla birlikte, bazı durumlarda, yüzdeki lekelerin görünmesinin nedeni sadece bir uzman tarafından tespit edilebilir.

Derideki benzer tezahürlerin eşlik ettiği en yaygın rahatsızlıklar şunlardır:

- Gastrointestinal hastalıklar;

- sinir bozuklukları;

- Vitamin eksikliği;

- Bazı kozmetik ürünlere, ürünlere, ilaçlara, hava koşullarına ve benzerlerine karşı alerjik bir reaksiyon.

Yüzdeki lekeler ortaya çıkar ve gelişimin bir sonucu olarakakne. Akne yağ bezlerinin artan aktivitesi nedeniyle oluşur. Yüzdeki lekeler, kural olarak, döküntülerin kaybolmasından sonra kırmızı görünür.

Noktalar rosacea gelişiminden kaynaklanabilir. Bu inflamatuar hastalık kronik bir karaktere sahiptir. Gelişimini provoke eden nedenler, vasküler, immün ve endokrin sistemlerin işleyişinin bozulması olabilir.

Yüzdeki kızarıklık yayılmasından bazı halk tarifleri ile başa çıkmak için yardımcı olacaktır.

Lahana yaprakları (lahana turşusu) etkilidir. Onları yaklaşık yirmi dakika boyunca sorunlu bölgelere uygulamanız ve yüzünüzü suyla yıkamanız tavsiye edilir.

Popüler halk ilaçlarından biri huş tomurcuklarının kaynatılmasıdır. Kullanımı ile etkili silme ve losyon.

Ayrıca karpuz veya salatalık suyu ve yüksek alkollü alkol bazlı bir losyon kullanılması tavsiye edilir.

Ayrıca çeşitli kırmızı lekeler de vardır - vasküler cilt lezyonları. Bu grup nevüs ve hemanjiyomları içerir. Onlar da, türlere ayrılırlar.

Nevüsler (doğum lekeleri) pigmentli olabilir. Epidermiste bulunan ilgili hücreler tarafından oluşturulurlar. Bu tür lekeler kırmızıdan koyu kahverengi renge sahip olabilir. Kural olarak, bu tür oluşumlar net ana hatları var.

Damar lekeleri, düzensiz kırmızı bir renkte cilt rengiyle karakterizedir. Kılcal genişlemenin bir sonucu olarak oluşurlar.

Çoğu zaman yüzünde hemanjiyomlar gelişirkılcal görünüş. Kırmızı şarabın parlak lekeleri bir tarafta asimetrik olarak yer alır ve kan damarlarının genişlemesini ifade eder. Gelişen, bu tür oluşumlar daha yoğun hale gelebilir.Related news

 • Çeyizlik Boncuk İşlemeli Patik Modeli Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Ek yazılım kullanarak oyuna İnternet erişimi nasıl engellenir
 • Evcil hayvan olan evlerde halı bakımı ve temizliği
 • Sodalı Açma Börek Tarifi
 • Aygıt yöneticisi nerede ve nasıl çalışır

 • Yüzdeki lekeler

  Yüzdeki lekeler


  Yüzdeki lekeler

  Yüzdeki lekeler

  Yüzdeki lekeler

  Yüzdeki lekeler

  Yüzdeki lekeler

  Yüzdeki lekeler

  Yüzdeki lekeler

  Yüzdeki lekeler

  Yüzdeki lekeler

  Yüzdeki lekeler

  Yüzdeki lekeler

  Yüzdeki lekeler