Yarı sert lumbosakral korse nasıl seçilir 2019

Yarı sert lumbosakral korse nasıl seçilir 2019

Yarı sert lumbosakral korse nasıl seçilir 89 18.01.2019, 01:23

Yarı sert lumbosakral korse nasıl seçilir?

Birçoğu için, sırt çok savunmasız bir yer. Radikülit, osteokondroz, nevrit, spondilartroz, travma - bu, omurgayu tehdit eden hastalıkların tam bir listesi değildir. Halihazırda mevcut olmaları durumunda, paha biçilemez yardım, lumbosakral yarı-sert korse sağlayabilir. Bu cihaz nasıl seçilir, satın alırken nelere dikkat edilir ve ne tür kontrendikasyonlar kullanılabilir? - size daha ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

Korseler türleri

Yarı sert lumbosakral korse

Amaca bağlı olarak, üç ana korseler ayırt edilir:

 • antiradikal kemerler;
 • hamile kadınlar için bandajlar;
 • ortopedik korseler.

Sabitlemeden başka antiradical kuşakayrıca bir ısınma işlevi de gerçekleştirir. Çoğu zaman, üretimi için malzeme, kan akışını iyileştiren ve ağrı sendromunun şiddetini azaltan hafif bir masaj etkisine sahip olan doğal yündür. Ortopedik korseler görevi, omurganın hasarlı kısımlarındaki stres düzeyini azaltmaktır. Kullanımları, vücudun ek fiksasyonunu sağlamayı ve ağrı sendromunu azaltmayı mümkün kılar.

Hamileler için korseler

Kural olarak, uygulamalarının uygunluğu belirlerjinekolog, hamileliği yönetir. Hamileler için bandajlar antenatal ve postnatal olarak ayrılır. Çoğul gebelik veya düşük fetal pozisyonda komplikasyonları ortadan kaldırmak için bir antenatal bandaj reçete edilir. Doğum sonrası bandajın görevi, bir kadının doğumdan sonra mümkün olduğu kadar çabuk iyileşmesine yardımcı olmaktır.

Ortopedik korseler fonksiyonları

Bugüne kadar ortopedik korseleromurga, hangi onlar hareket - lomber, lumbosakral, torakolomber bölünmüş. Sertlik derecesine göre, serttirler, yaralanmalar veya omurgadaki cerrahi müdahaleler sırasında ve genellikle daha yaygın olan yarı sertlikte iyileşme sırasında kullanılırlar. Yarı sert lumbosakral korse aşağıdaki işlevleri yerine getirir:

 • omurga, yükü omurlardan düzeltmek ve hafifletmek amacıyla sabitler;
 • Kas iskeleti zayıflamışsa, omurgayı doğru pozisyonda tutar;
 • Yükü, omurganın hasarlı kısımlarından çıkarır.

Lumbosakral bölüm için yarı sert korse

Ek olarak, giyen herhangi bir korseMevcut kusurları düzeltir. Lumbosakral için bir yarı-sert korse, omurganın çeşitli patolojileri için kompleks terapinin bir parçası olarak kullanılabilir. Günlük çalışma aktiviteleri omurga üzerindeki yük ile bağlantılı kişiler için mükemmel bir koruyucu araçtır.

Yarı sert lumbosakral korse uygulamanız gerektiğinde

Bugün böyle korseler en çokortopedi ürünleri pazarında talep edilen modeller. Kullanımları ortopedi uzmanı tarafından önerilebilir veya hastanın bir seçimi olabilir. Lumbosakral bölüm için en sık yarı rijit korse aşağıdaki durumlarda kullanılır:

 1. Sırtın çeşitli patolojilerinden kaynaklanan ağrı ile. İntervertebral herni, radikülit, osteokondroz, omurganın yer değiştirmesi, sırt yaralanması olabilir. Etkilenen bölgelerdeki yükü azaltarak, yarı sert lumbosakral korse ağrı şiddetini azaltmaya yardımcı olur. Hareketliliğin sınırlandırılması ve bedenin fizyolojik olarak doğru pozisyonunun korunması, iyileşme şartlarının kısalmasına katkıda bulunur.
 2. Ameliyat sonrası dönemde ve iyileşme sırasındaYaralanma sonrası ortopedik lumbosakral korse yarı sertliği rehabilitasyonun vazgeçilmez bir unsurudur. Doğru seçilmiş bir korseyi kullanmak, komplikasyonları önlemek için büyük bir garanti sağlar.
 3. Böyle yaygın bir doğum sonrası ilePelvik kemiklerin bir uyuşmazlığı gibi komplikasyonlar, genellikle arka duvar ile donatılmış bir korse kadın lumbosakral semirigid kullanır. Bu, kadınların iyileşmesini önemli ölçüde hızlandırabilir.
 4. Omurga üzerinde sürekli stres ile önleme aracı olarak.
 5. Korse pektoral-lumbosakral yarı sertModele bağlı olarak, postür düzelticisi olarak hareket edebilir veya torasik omurgadaki cerrahi girişimlerden sonra hareket kısıtlılığı olarak görev yapabilir.

Nasıl doğru kullanılır

Ortopedik lumbosakral korse yarı sert

Her şeyden önce, daha önce belirtilmelidirYarı sert lumbosakral korse kullanmaya başlayın, hala ortopedi doktoruna başvurmanız gerekir. Durumunuza uygun özelliklere sahip bir model seçmenize yardımcı olacaktır. Korse, gerçek faydalar sağlamak için, belirli kurallara uymanız gerekir:

 • Korse, alıcının parametrelerine tam olarak uymalıdır - genellikle üretici, bu modelin hangi bel ve kalça hacmine sahip olduğunu gösterir;
 • yarı sertlikten öncelomber korse, dikkatli bir şekilde onun talimatlarını okumak gerekir (Eğer bir doktorun varlığında ilk kez giydiğinizde optimal olacaktır, çünkü zayıf bir fiksasyon sonuç vermeyecektir ve aşırı, göbekte bir nabız belirtisi olan aşırı, vücuda ciddi hasar verebilir );
 • Korsenin vücuda hem belin üst kısmında hem de pelvis bölgesinde sıkı bir şekilde oturması gerekir;
 • Korsenin kullanım süresi 8 saat ile sınırlandırılmalıdır - daha uzun süre korse kullanıldığında, kas iskeleti zayıflayabilir ve nihayetinde atrofi gelişebilir;
 • Bir korse koymak için bir cildin zarar görmesini önlemek için bir keten üzerinde daha iyidir.

Kontrendikasyonlar

Korse lumbosakral yarı sert - yorumlar

Görünür kullanım kolaylığı rağmenyarı sert korseler, kullanımları kontrendike olduğunda bir dizi koşul vardır. Her şeyden önce, hamilelik içerir. Korsenin kullanımı, abdominal ve pelvik organların sınırlı, fakat sınırlı bir şekilde sıkıştırılmasını gerektirir ve bu, fetüsün gelişiminde kötü hisler ile doludur. Yarı rijit korse kullanmak için bir başka mutlak kontrendikasyon abdominal duvarın fıtığıdır. Bu durumda, kullanımı fıtığın bir ihlali, yani, yaşam için tehlikeli bir duruma neden olabilir. Cilt hastalıklarında da kullanılması istenmeyen bir durumdur, çünkü ısınma etkisinden dolayı durumu daha da kötüleştirebilir.

Korseler Orlett

Korse kadın lumbosakral semirigid

En ünlü üreticiler arasındaOrtopedik korseler Alman markası Orlett olarak adlandırılabilir. Bu markanın korseler bugün Rus ortopedik ürünler pazarında en tanınmış biridir. Bu ürünler hakkındaki yorumlar genellikle en olumludur. Farklı modeller, boyutlar ve renkler, müşterinin tüm gereksinimlerini karşılayacak bir ürün seçmenize izin verir. Tüm modeller stifnerleri alıcının parametrelerine göre ayarlamanıza izin verir. Örneğin, güçlü bir fiksasyon durumunda kullanılan Orlett lumbosakral yarı-sert lss-114 korse zaten gerekirse, daha da özelleştirilebilir, metal sertleştiriciler kavislidir. Bu, ürünün uyumunu güçlendirmenize ve omurgadaki yük dağılımını en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır.

Bu üreticinin ürünleri bir başka artıOrlett lumbosakral (semirigid) herhangi bir korse, en uygun hava ve nem değişimini sağlamak için şeklini koruyarak izin veren güçlü ve düşük gergin bir ağdan yapılır. Bu, hastaları tarafından yapılan incelemelerde belirtilen ürünü kullanırken konfor düzeyini önemli ölçüde artırır.

Nereden satın alınır

Korse lumbosakral yarı sert - nasıl seçilir

Tabii ki, yarı katı satın almaya karar vermeklumbosakral korse, piyasada bakmak ya da özel reklamlar satın almak için aptalca olurdu. Bugün, geniş bir ortopedik ürün yelpazesi sunan oldukça uzmanlaşmış mağazalar var. Bu tür organizasyonlardan biri Rus şirketi "Ladomed" dir. Faaliyetinin ana yönü, ortopedik ürünlerdeki perakende ticarettir. Burada en ünlü Rus ve Batı üreticilerinden birçok model bulabilirsiniz. Ortopedik salonlara ek olarak, "Ladomed" şirketinin web sitesinde gerekli malların seçimini yapabilirsiniz (ladomed.com adresinde bulunabilir). Korse lumbosakral yarı-sert, hem bireysel gereksinimler temelinde hem de maliyetini göz önünde bulundurarak seçilebilir. Deneyimli ve güler yüzlü danışmanlar, bu seçimi mümkün olduğunca verimli hale getirmeye yardımcı olacaktır.

Korse Orlett lumbosakral semirigid

Ama bir kez daha hatırlamaya değer: Bir doktorla konsültasyon, lumbosakral bir yarı-sert korse almadan önce yapılacak ilk şeydir. Arkadaş veya tanıdıkların yorumları, sosyal ağlardaki yorumlar - elbette, bu iyidir. Ancak, sadece bir uzman (cerrah, travmatolog veya ortopedist), probleme en uygun çözümü sağlamak için hangi tip korse kullanıldığını belirleyecektir.

Yarı sert lumbosakral korse nasıl seçilir 2019

Yarı sert lumbosakral korse nasıl seçilir 2019

Related news

 • Hafıza kaybını önleyen diyet
 • Saç Rengi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli
 • Ciğerli Bulgur Pilavı
 • Erdoğandan Nazım Hikmet şiiri

 • Yarı sert lumbosakral korse nasıl seçilir 89

  Yarı sert lumbosakral korse nasıl seçilir


  Yarı sert lumbosakral korse nasıl seçilir 19

  Yarı sert lumbosakral korse nasıl seçilir 56

  Yarı sert lumbosakral korse nasıl seçilir 15

  Yarı sert lumbosakral korse nasıl seçilir 96

  Yarı sert lumbosakral korse nasıl seçilir 87

  Yarı sert lumbosakral korse nasıl seçilir 74