Yasama ne 2019

Yasama ne 2019 Yasama ne

Yasama ne

"Yasama" sözcüğü herkes tarafından bilinmiyor,Bununla birlikte, akıllı ve entelektüel insanlar genellikle kullanırlar. Bu nedenle, bunun ne olduğunu bilmelisiniz - özellikle de kelimenin farklı anlamları olabilir. Bu makale bu terime ayrılmış olacak - yasama teriminin ne olduğunu anlayacaksınız ve ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nde bu terimin kendi anlamına sahip olduğunu anlarsınız.

Ne oldu

yasama organı

Yani, yasama organı görev süresidirherhangi bir hükümet organı, yani cumhurbaşkanı, parlamento, meclis ve benzeri. Basitçe söylemek gerekirse, belirli bir bedenin bir ülkenin, bölgenin veya herhangi bir diğer idari birimin başında kalacağı süre budur. Sekiz yıl - Böylece, o tekrar seçildi dört yıllık kurul dönemi başkanı ve eğer söyleyebiliriz. Ancak, yasama organı başkanı dört ila sekiz yıl arasında olduğunu söyleyerek ve daha yüksek terimleri caizse. Bununla birlikte, yasama sadece bir terim değil, bu değer bu sözcük için esas olan değerdir. Başka ne gibi bir anlam kazanabilir?

Federal eyalette önemi

Özel bir dikkat,Bu kelime, federe devletler söz konusu olduğunda kullanılır. Bu durumda, yasama, herhangi bir organ ya da kişinin hükümet dönemi değil, belirli bir federasyonun belli bir üye kümesi değildir. Bu, bu anlamda yasama organının, ortak Federasyonun parçası olan birkaç eyaleti, bölgeyi veya herhangi bir diğer bölgesel siyasi birimi temsil ettiği anlamına gelir. Bu terim, Rusya'nın belli bölgeler ve bölgelerinin yasama organlarına atıfta bulunarak Rusya Federasyonu'na da uygulanabilir.

Literatürdeki değer

yasama organı

Bununla birlikte, yasal ve siyasi literatürdeYasama başka bir şey. Elbette bu kelime aynı zamanda ana anlamıyla da kullanılabilir, ancak bu kelimenin tamamen farklı bir anlam taşıdığı olasılığı vardır. Bu tür literatürde yasama, bazı eyaletlerde ve bazı ABD eyaletlerinde yasama organıdır. Örneğin, İngiltere'de yerel meclisin parlamentosu, diğer ülkelerin yasama organlarına yasama organları denir. Benzer bir fenomen, bazı ABD ülkelerinde yukarıda belirtildiği gibi bazı ülkelerde de gözlenmektedir. Artık, "yasama" kelimesinin anlamlarının her biriyle ilgili her şeyi biliyorsunuzdur.

Yasama ne 2019

Yasama ne 2019

Related news

 • Bacaklardaki tırnak kalınlaşması - nedeni nedir
 • En iyi oyunlar - İkinci Dünya Savaşıyla ilgili stratejiler
 • Burundaki doğum lekesi ne anlama geliyor Bir kadının ve bir erkeğin yüzündeki doğum lekesinin önemi
 • Hafıza Güçlendiren Yiyecekler
 • Bir kişinin karakterini el yazısıyla belirler misin Bu kolaydır

 • Yasama ne

  Yasama ne


  Yasama ne

  Yasama ne

  Yasama ne

  Yasama ne

  Yasama ne

  Yasama ne

  Yasama ne

  Yasama ne

  Yasama ne

  Yasama ne

  Yasama ne

  Yasama ne

  Yasama ne

  Yasama ne

  Yasama ne

  Yasama ne