Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 2019

Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 2019
23.07.2019

Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 77

Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma

Öyleyse hikaye sonsuza kadarBir seri katilin canı sıkma suçlarıyla Glaceemite, Zodyak takma ad. Elbette ki, bu kazara olmaz: suçlu yüzünden eski karikatürist bir yazar oldu demek mümkündür. Yirmi yıldan fazla bir süredir bu acımasız insanın kimliğini açığa vurmak için bir çok malzeme hazırladı. Ve Zodyak davası, ABD polisinin ortaya çıkardığı en gizemli suçlardan biri olduğu için, on yılını bu konuda gerçekleri öğrenmeye adayan Robert Greismith, onun hakkında yazmaya karar verdi.

İlk "Zodyak" kitabı 1986'da yayınlandı veulusal en çok satılan. Başarının esin kaynağı olan yazar, birkaç dedektif romanı yazdı, ancak hepsi de eleştirmenlerce kesinlikle kabul görmedi.

2007 yılında "Zodyak" adlı kitap çekildi. Aynı adı taşıyan filmin yönetmeni David Fincher'ti.

robert greysmith

Gizli suçlar

Altmışların sonlarında, San Francisco veKaliforniya, "Zodiac" takma adını kullanan bir suçlu tarafından işlenen bir dizi acımasız cinayetle karıştı. O dönemde Robert Graysmith, San Francisco Chronicle'da karikatürist olarak çalıştı. Katilin ayırdedici bir özelliği, suçlardan sonra yerel gazetelerin yayınevlerine gönderdiği şifreli harflerdi. Onlarda Zodyak, kendisi ve cinayetlerin sebepleri hakkında bilgi verdi ve en iyi şifreleme uzmanları bu metinlerde çalıştı. Graysmith, kodlanmış Zodiac suçlarını çözerek, polisin yeterince şey yapmadığına inandı.

Bir sürü şüpheli vardı, ancak kanıtlar ve kanıtlarve gerçek bir suçlu bulmak için yeterli değildi. katil avı da bir siyasi karikatürist Robert Graysmith vardı aralarında dedektifler, amatör, başladı. Polis, Zodiac'ın kendisinin de mektuplarında en az 37 kişinin elinde öldürüldüğünü iddia ettiği sırada beş manyak cinayet ve iki cinayet girişiminde bulunduklarını ileri sürdü. Her halükarda, polisin ve özel araştırmacıların çabalarına rağmen, katilin kimliği açıklanmadı. Bu ceza davası halen ABD kolluk için hassas bir konudur.Robert Greysmit Zodiac

Yaşam boyu bir mesele

Basın ilk kez ortaya çıktığındaKuzey Kaliforniya'ya terörize olan bir manyak, başarılı bir karikatürist Robert Graysmith, o zamanlar 25 yaşındaydı ve faaliyetlerini değiştirmeyi düşünmüyordu. Ancak polisin soruşturmayla durduğuna karar verildiğinde, Gracemith, diğerleri gibi, katili yakalamak için davaya katılmaya karar verdi. Soruşturmaya o kadar batmıştı ki tanıdık hayatına olan ilgisini kaybetmişti.

Robert gün boyunca şifrelenmiş oturuyordu.gazetelerde yayınlanan mektup, en azından bazı bilgi almak umuduyla karakolu pestered ve bu takıntı özel hayatı Greysmita etkiledi: evliliğini dikişleri de çatlamış. Daha sonra bir televizyon yazar röportajda Zodyak suçlar üzerine bu kadar ciddi bir soruşturma o bu durumda polis halsiz aktiviteyi yol açtığını söyledi. Farklı bölgelerden bahsetmemek için departmanların içlerinde bile her şey sakinleşti. Ardından Robert, soruşturmayı özel bir kişi olarak başlatmaya karar verdi: Hayatta kalan kişilerle konuştu, gerçekleri kıyasladı ve polisin kaçırdığı tüm detayları topladı. polis yaptığı sohbetlerle Reminiscing, Robert Graysmith söyledi: "Burç - bu ün craves suç olduğunu ve o kesinlikle soruşturma için istediği ilgili taraf olarak kendini ortaya koyacaktır."Zodiac Robert Greysmith

Ana şüpheli

Gracemith'in sözleri ciddiye alınmadı,ancak 1971 yılında kolluk görevlilerinin Görüş alanı Arthur'un Leigh Allen, hükümlü çocuk tacizcisi oldu. Arkadaşı suçları işlediği niyet Burç, ek olarak, Arthur keresinde can sıkıcı gençler randevular için emekli itiraf benzer nedenlerle Alain polis söyledi. Polis Zodyak'ın temelde saldırdığını ve bu çiftleri vurduğunu biliyordu.

Sonraki soruşturma sırasında polisSan Francisco ve Vallejo, Allen'a ait bir römork aradı, ancak araştırmacılar Allen ile Zodiac'ın suçlarını birbirine bağlayan herhangi bir kanıt bulamadılar. Katilin parmak izleri ve tuvaletindeki ter örnekleri polisin elinde olmasına rağmen DNA incelemesi kusurluydu ve hiçbir şey kanıtlanmadı.

"Zodyak," Robert Greysmith: Kitabın Kısa Tarihi

Zodyak suçlarının incelenmesi on yıl sürdü.Gracemite'nin hayatı. İnsanların bu konuyla ilgili gerçeği bilmeye hakkı olduğuna karar verdi. 1986'da "Zodyak" kitabı çıktı. Belgesel notalar şeklinde dosyalanmış ve polisin ve yazarın bir katil bulma girişiminde bulunması gereken tüm güçlükleri anlatıyor. Okuyucu için kitabın son kısmı ilgi çekici olacak ve yazarın görüşünü şöyle ifade ettiği söylenmelidir: "Zodyak hâlâ tespit edilmiş, ancak dünyevi değil, cennet yargısına göre cezalandırılmıştır." Gazetecilik soruşturması şeklinde yapılan çalışma, Zodyak harfleri ve soruşturmanın geldiği sonuçlar da dahil olmak üzere tüm gerçekleri temsil ediyor ve ayrıca neler olduğuna dair kendi bakış açısını ortaya koyuyor. Ve eleştirmenler yazarın kınanmasına ve katilin bazı mektuplarının metinlerinin orijinalliğini reddetmesine rağmen, izleyiciler kitabı hevesle kabul ettiler.Robert Graysmith Zodiac yorum

Robert Graysmith, Zodyak: Geri bildirim

Okuyuculara göre Gracemite çalışmasıBu literatürün hafif kalpli olmadığı için rezervasyon ile dikkati hak ediyor. Ceza davalarının grafiğinin doldurulmasının kuru diline benzer şekilde, gerçeklerin dosyalanmasının doğruluğu, gerçekçiliği ve sınırlandırıldığına dikkat çekilmiştir. Okuyucular, yazarın Zodiac davasıyla ilgili ikinci kitabının Rusça tercümesi bulunmadığı için pişmanlıklarını dile getiriyor, yazarın bu davaya ilişkin varsayımlarını ifade ettiği.

Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 2019

Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 2019

Related news

 • Su İçmenin Cilde Faydaları
 • Görüntünüzden mutlu olmanın yolları
 • HANGİ DİZİ OYUNCUSUSUNUZ (TEST)
 • Ülkemizde ne tür bir eğitim (eksik, üstü, ortaöğretim, birincil)
 • Beyaz eşyada satışlar kasımda yüzde 18 düştü

 • Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 16

  Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma


  Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 14

  Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 10

  Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 95

  Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 55

  Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 74

  Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 48

  Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 80

  Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 15

  Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 65

  Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 30

  Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 86

  Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 4

  Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 48

  Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 49

  Yazar Robert Greysmith ve seri katil Zodyak takma 78