Yazar ve şair Vadim Shefner 2019

Yazar ve şair Vadim Shefner 2019

Yazar ve şair Vadim Shefner 37 02.03.2019, 04:07

Yazar ve şair Vadim Shefner

Rus yazar Vadim Shefner, biyografiRus İmparatorluğu'nun Birinci Dünya Savaşı'na girdiği yıldan itibaren, bu dünyayı üçüncü binyılın başında terk etti. Çalışmalarının önemli bir kısmı Sovyet dönemine düştü. Ancak asla ortodoks bir Sovyet yazar değildi. Vadim Shefner, resmi literatüre karşı çıkmadı ve nomenklatura bürokrasisi ile çatışmaya girmedi ancak ondan uzakta rahat hissetti.

Yazarın biyografisindeki gerçekler

Herhangi bir yaratıcılığın oluşumunda ve geliştirilmesindekişilik, doğum yeri ve çocukluğun ve ergenliğin geçtiği çevre büyük önem taşımaktadır. Shefner Vadim Sergeevich, düzenli bir askeri ailenin ailesinde imparatorluğun başkentinde doğdu. Bu, savaşlar, devrimler, açlık, haraplık ve yoksulluk ile çakıştığından çağrılmayan sadece mutlu bir çocukluk dönemidir. Babasının tüberkülozdan öldürülmesinden sonra, Vadim Shefner Staraya Russa'daki yetimhanede yetiştirildi.vadim chefner Daha sonra Petrograd'a döndükten sonra mezun oldumeslek yüksekokulu ve endüstriyel işletmelerde çalıştı. Aynı zamanda (30-yıllar), şiir ve düzyazıdaki ilk edebi deneyler ve süreli yayınlarda ilk yayınlar. Savaşın ilk günlerinden itibaren Vadim Shefner Leningrad cephesinde kaldı. Daha sonra, Leningrad ablukasının tepesinde, cephedeki gazete Znamya Pobedy'nin muhabiri oldu. Savaşı kıdemli bir teğmen olarak bitirdi.

Şiirsel yaratıcılık

Savaş öncesi kırkıncı yılda bile, başlangıcıyazar ilk şiirsel deneylerini yayınlamayı başardı. Ancak, Savaşta Shefner Vadim Sergeevich'in şair olarak yer aldığı söylenebilir. Şiirlerinin ilk önemli kitabı 1943 yılında kuşatılmış bir şehirde yayınlandı. İçinde bulunan birçok çizgi, Leningrad'ın kahramanca savunmasına ayrılmıştır. Aynı tema, daha sonra yazılan ve yayınlanan "Banliyölerde Buluşma" şiirine ayrılmıştır.şefin vadim sergeevichBunlar edebi gerçeklerdir. Ayetleri neredeyse askeri konuları ele almamak üzere olan Vadim Shefner, ön safta bir şair olarak başladı. Şiirsel yaratıcılık tüm uzun yaşam boyunca geçti, ancak kendisi için yön önceliğini reddetti. Deyim, şiir ve fantezi, Vadim Shefner için de aynı derecede önemliydi. Aralarında bir sınır kurmak mümkün değildi.

Altmışlı nesir

Vadim edebiyat dünyasında gerçekten bilinirShefner altmışlı yıllarda oldu. Bu, ülkenin hızlı bir yenilenme dönemine girdiği dönem olan "Kruşçev'in çözülme" dönemiydi. O zaman, yeni bir nesil hızla sanat ve edebiyatın içine giriyordu. Temsilcilerin çoğu, Büyük Vatanseverlik Savaşı'nın ve Stalin'in kamplarının cephelerini geçmeyi başardı. Dünyaya söyleyecekleri bir şeyleri vardı. Her zaman politik tutkulardan ayrı olarak duran Vadim Shefner, onun ön cephesinin neslinin bir parçasıydı. Tüm bu yıllar boyunca yazar çok ve özverili çalıştı. Yaygın olarak yayınlandı. Okuyuculardan ve eleştirmenlerden tanınır. Ve o orada durmayacak.vadim şefi şiirleriVadim Shefner'ın düzyazısı ve şiiri genel olarak kaybolmaz.Khrushchev çözülme, sonsuz Brezhnev durgunluğunun yerini aldığında ve sonraki yıllarda akar. Onun kitapları çok bireyseldir ve kimseye benzememektedir. Yazarları hiçbir zaman ön sıralara tırmanmaya ve herkesin önünde olmaya çalışmadılar. Ama belki de, bu yüzden zamanını çok parlak ve tuhaf bir şekilde yansıttı.

Bilim Kurgu

Vadim Shefner'in yazdığı gibi,herhangi bir tür tanımları çok koşullu görünüyor. Bu yazarın düzyazısında, kurgu ile gerçeklik arasında, günlük rutinin ve gerçek hayatta rüya arasında bir çizgi çizmek genellikle zordur. Ve genellikle kurgu anlamına gelen şey gibi çok az şey. Ve öyle görünüyor ki, yazar hiç umurunda değil - onun düzyazısı ne anlama gelir? Kendisi, bilim kurgunun, başka yollarla bir şiirin devam etmesinden başka bir şey olmadığını iddia eder.vadim şefin biyografisi Ama bu türün gelişmesi üzerine Vadim'in yaratıcılığıShefnera'nın önemli bir etkisi vardı. Bu, önde gelen Sovyet ve Rus kurgu figürleriyle tanınmaktadır. Ve yazar kendisi, fantastik eserlerini "akıllılar için masallar" ve "yarı-muhtemel hikayeler" olarak ironik olarak tanımladı. 1999 yılında yazar "Paladin Fiction" ödülünün sahibi oldu.

"Acı Kardeş"

Yazarın çalışmalarındaki koşulsuz zirvelerden biri1968 romanı "Acı Kardeş". Tam otobiyografik bir çalışma olarak adlandırılamaz. Ama onun arsada ve savaş öncesi Leningrad'ın gerçeklerinin çoğunda tasvir edildiği gibi, büyük ölçüde böyledir ve böyle. Merkezde Vasilievski adasındaki hostelde aynı odada yaşayan üç arkadaşın kaderi var. Çok yakında hepsi savaş ve ablukayı bekliyor. Tabi ki kimse bunu bilmiyor. Ama bir iki yıl içinde neler olacağını öngörmenin garip bir yolu. Atmosferde çözülür. Yüksek sesle ve telaffuz edilmemesine rağmen.vadim kitap şefi Bu çalışmadaki yazar kendini ince bir stilist ve parlak bir usta ustası olarak gösterdi. Bu hikayeyi kendi zirvesi olarak kabul etti.

Çocuklar için şiirler

Şair Vadim Shefner'ın birçok eserigenç nesillere hitap ediyor. Bazen ilk görüşte fark etmek zordur. Gerçek şu ki Vadim Shefner çocuklarla flört etmeden iletişim kurar. Onlarla yetişkinlerle aynı dilde konuşuyor. Ve bu yaklaşım, hem düşünce seviyesini hem de gerçeklik algısı imajını şekillendirir. Belki de bu genç nesil, Vadim Shefner gibi bir şair ve bilim kurgu yazarı için bilinir. Kitapları bugün okunuyor. Yarın unutulmayacak olma ihtimali var.

Yazar ve şair Vadim Shefner 2019

Yazar ve şair Vadim Shefner 2019

Related news

 • Gres lekelerini giysilerden nasıl çıkarabilirim Anlama ve yöntemler
 • 10-17 Ağustos Burç Yorumu
 • Jöleli Pirinç Tatlısı
 • Battaniyeler Ikea: müşteri yorumları
 • Disko Kralı 25 Haziran 2019-2020-2020 Sezon Finali izle

 • Yazar ve şair Vadim Shefner 83

  Yazar ve şair Vadim Shefner


  Yazar ve şair Vadim Shefner 26

  Yazar ve şair Vadim Shefner 11

  Yazar ve şair Vadim Shefner 19

  Yazar ve şair Vadim Shefner 58

  Yazar ve şair Vadim Shefner 10

  Yazar ve şair Vadim Shefner 19

  Yazar ve şair Vadim Shefner 14

  Yazar ve şair Vadim Shefner 5

  Yazar ve şair Vadim Shefner 46

  Yazar ve şair Vadim Shefner 40

  Yazar ve şair Vadim Shefner 90