Yoğurt ve mayayla gözleme 2019

Yoğurt ve mayayla gözleme 2019
20.08.2019

Yoğurt ve mayayla gözleme 75

Yoğurt ve mayayla gözleme

Krep kefirini ve mayayı düşünün. Kreplerin ilk bahsettiklerinden biri, 16. yüzyılın ortasından yaklaşık 1938 yılına kadar uzanır. Sonra, bu çanağın adını yazmanın kesin bir biçimi bile yoktu. "Krep" ismi tereyağı anlamına gelen "oleum" kelimesinden gelir. Modern sığır eti, yağda pişirmek için yapılan ekşi hamurdan yapılan çok kalın bir gözleme türüdür. Çok çeşitli tariflerin ortaya çıkmasıyla patates krep, irmik, darı gibi tamamen yeni yemekler oluştu. Aynı zamanda, "krep" kelimesine sıklıkla kompozisyon hakkında düşünmeden kalın bir gözleme şekli denir.

Modern krepler popüler bir mutfaktırİnce hamurdan kızartılmış bir ekmeği olan ürün. Hamur yumurta ve un ilave edilerek suda, sütte veya kefirde yoğrulur. Kreplerden krep, kendilerini gür hissettiren soda veya maya ile ayırt edilir. Muhtemelen, her ev hanımı bunun "aceleyle" diyeceği gibi yapılabilecek basit bir yemek olduğunu kabul edecektir. Kefir ile gözleme nasıl pişirilir? Ayrıca, bu yemeğin pişirilmesi için pek çok yemek tarifi vardır, ayrıca krep tuzluysa (soğan, yeşillikler, peynir vs.) et ya da balık için bir yan gıdaya ve aynı zamanda bağımsız bir çanak olarak da kullanılabilir. Ancak reçel, reçel veya ekşi krema ile tatlandırılmış tatlı krepler mükemmel bir tatlıdır. Bununla birlikte, bu insanlara düşük kalorili çağrılamaz.

Lezzetli krep yapmak için çeşitli tarifler sunuyoruz.

Kefir ve kefir ile mayayı pişirmek içinelma, lüzum: 3 su bardağı un, yumurta - 2 parça, kefir yağı 400-450 ml, tuz - 1/2 çay kaşığı, şeker - 1 çorba kaşığı maya - 30 g elma 1-2 adet. (yontma, büyük ızgarada rendelenmiş), 1 çay kaşığı bitki. yağ (hamurda ilave edilir) ve krep kızartması için yağ (hem sebze hem de krema kullanabilirsiniz). Un, maya ve kefirden hamuru yoğruluruz, üstten havlu ile örteriz havadar olmaz ve "sıcak bir yerde" bırakın. Hamuru artırmak için 2 kat bir yerde olması gerekir. Sonra şeker, yumurta, elma, tereyağı, tuz ekleyin. İyi karıştırıyoruz, yine 15 dakika tekrar bir yere koyduk. Bundan sonra, karıştırmadan, krep kızartmaya başlamalısınız. Yağı kızartma kabına dökün ve iyice ısıtın. Kaşık suyu ıslatın, hamurun bir bölümünü kepçe ile kızartma tavasına koyun, dikkatli bir şekilde koyun. Soğanların dantel kenarları kahverengileşince, çevirin. Hazırlanan çanağı ekşi krema ile hazırlayabilirsiniz. Kefir krep ve mayalı elma ile hazır, aromalı çaylarla servis yapabilirsiniz. Bu arada, Fransa'da nane çayı ile masada krep servis edildiği kabul edilir; elma kreplerini olağandışı lezzetli kıldığı düşünülür.

Soğan ve ekşi krema ile yoğurt ve mayada yağ böreklerişunları içerir: kefir - 300ml, maya - 30g, Un - 3st, soğan (soğan, ince kıyılmış bir tavada zeytinyağı komposto), ekşi krema - 1. Sınıf yumurta -1 parça tuzu .... maya, yoğurt, un, tuz, kabartma tozu ve yumurta Hamuru yoğurun. Hamuru 20 dakika boyunca koyduk. Sıcaklarda, yükselmesine izin ver. Sonra soğanı ekleyin, karıştırın, 10 dakika daha verin. demlemek ve kızartabilirsiniz. Sonunda, ekşi krema ile mevsim. Bu tür krepler çok tatmin edici ve tamamen ana yemek yerini alabilir.

Kefir krep ve patatesli maya hazırlanırkefir - 150-200 ml, maya - 20 gr, un - 6 çorba kaşığı, yumurta, tuz, biber, patates rendesi ve kızartılmış kızartma yağı. Hamuru bütün malzemelerden karıştırın, demlenip yaklaşık 30 dakika kadar kalkın. Hamur kızarmış yağda kızartılmış tencereye bir kaşıkla yayılır. Her iki taraftan da güzel bir kabuk kabuğuna kadar kızartın.

Bu tariflerin birçok kişi tarafından kullanılacağını umuyoruzsadelikleri ve mükemmel tadı nedeniyle metresleri. Kefir'deki lezzetli krepler gibi bu sade yemek, tüm aile için favori olacak ve iştah açıcı ve doyurucu bir kahvaltı olarak hizmet verebilir.

Yoğurt ve mayayla gözleme 2019

Yoğurt ve mayayla gözleme 2019

Related news

 • Bir Gebe İnfluenza: Belirtiler, Tedavi ve Önleme
 • Beşamel Soslu Makarna
 • Uzlaştırma işlemlerinin denetimi: önemli pratik yönler
 • Boncuklu İğne Oyası Modeli Yapımı Videolu Anlatımlı
 • Megafondaki Vasatlı ödeme ni almak için. Hizmetin özellikleri

 • Yoğurt ve mayayla gözleme 29

  Yoğurt ve mayayla gözleme


  Yoğurt ve mayayla gözleme 93

  Yoğurt ve mayayla gözleme 42

  Yoğurt ve mayayla gözleme 46

  Yoğurt ve mayayla gözleme 54

  Yoğurt ve mayayla gözleme 100

  Yoğurt ve mayayla gözleme 70

  Yoğurt ve mayayla gözleme 22

  Yoğurt ve mayayla gözleme 63

  Yoğurt ve mayayla gözleme 10

  Yoğurt ve mayayla gözleme 31

  Yoğurt ve mayayla gözleme 36

  Yoğurt ve mayayla gözleme 31

  Yoğurt ve mayayla gözleme 62