Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 2019

Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 2019
15.09.2019

Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 20

Yuon'un resminin kompozisyonu "Kışın Sonu". Noon »: öneriler

Yuon'un resminin kompozisyonu "Kışın Sonu". Öğlen "yazısı bir çok öğrenciye yazılmalıdır. Bu tuval çalışması okul müfredatının bir parçasıdır. Rus kışının güzelliği ve güneşli güzel bir gün - sanatçının bize vermek istediği şey bu. Önerilen çalışmayı daha ayrıntılı olarak düşünmeye çalışalım.

kış öğleninin sonundaki resim yazısı

fon

Önümüzde harika bir manzara var: parlak ve ışık etrafında. K. Yuon'un "Kış Sonu" tablosu ile kompozisyon. Öğlen "ifadesi gibi bir konuşma türüne göre yapılmalıdır. Bu nedenle, örneğin, kış tatillerini nasıl geçirdiğinizle ilgili tartışmalardan ayrılmamalı ve bırakmalısınız.

Bu tuvalde tasvir edilen çocuklar eğleniyorve baharın erken gelişinde sevinç duyarız. Arka planda, karlarla dolu gövdeli küçük bir tepecik görürüz. Resimde tasvir edilen yılın zamanı onun sonundaki kış olduğunu tahmin edebiliriz. Belki de Şubat ayının sonudur. Sağda, mesafedeyken kar slaydı görüyoruz. Muhtemelen, adamlar kızak veya kayaklar üzerinde binerler.

kışın öğlen boyama kompozisyonunun sonuna kadar

Yuon'un resminin kompozisyonu "Kışın Sonu". Noon "kesinlikle ön planın ve arka planın bir tanımını içermelidir. Ormanın kenarındaki kar beyaz ve temiz, el değmemiş. Ancak güneşin etkisi altında erimeye başladı.

Gökyüzü açık gri tonlarında tasvir edilir. Kış son buluyor ve ilkbahar havası belirlenmiş olmasına rağmen henüz tam olarak aydınlatılmamıştır.

Uzak olmayan kapalı küçük bir kulübe görülebilir. Sadece ne olduğunu tahmin edebiliriz. Büyük olasılıkla, burası yöre sakinlerinin evi. Ya da belki de bir hamam ya da hayvanların tutulduğu bir ahır var. Örneğin, bu tavuklar ön planda tasvir edildi.

ön plan

Rus doğasının güzel manzarasına hayran olmak için,KF Yoon'un yazdığı iş sayesinde, "Kış sonu" olabilir. Öğleden Sonra ". Resmin kompozisyonu sıkı bir plana göre yazılmalıdır. Açıklamaya geçmeden önce hazırlamak daha iyidir.

Tuvalin arka planının detaylı bir analizinden sonraöne geçmek gerekiyor. Burada birilerinin köy evini görüyoruz. Bildiğiniz gibi, bu sanatçının kendisinin malıdır, ancak daha sonra bunu anlatacağız. Güneş ışınlarına yatın, bir şekilde inanılmaz ve büyülü görünüyor. Sağında - hasat edilmiş ahşap. Köylerde ve köylerde bir Rus sobası olmadan yapamazsınız, bu nedenle sahipler sıkı çalışmak zorunda kaldılar.

Yuon'un "Kış Sonu" adlı tablosunun bileşimi. Öğlen "huş ağaçlarının tanımını içerir, bu olmadan doğanın güzelliğini hayal etmek zordur." Bu güzelliklerin kar-beyaz gövdeleri gökyüzüne yükselir ve çevredeki ihtişam ile mükemmel uyum sağlar. Onların kronları hala oldukça çıplak, ama bahar tomurcuklarının başlangıcı kabarmaya başlayacak ve yaprakları görünecektir. Ama bu konuda konuşmak için henüz çok erken, çünkü şu andaki gerçek metresi kışın.

Sağdaki tuvalde bulunan zümrüt Noel ağaçları görmemek imkansız. Neredeyse kar yağmazlar. Muhtemelen güneş eridi.

Ayrıca bir kayak turundan dönen mutlu çocukları görüyoruz. Sabahtan beri zaten basmışlar ve şimdi, yorgun, eve git.

Tavuklar ve yavru horoz bahçeye gagalama yapıyor. Ayrıca kış sonunda sıcak havaların tadını çıkarırlar. Avluya bırakıldılar, ancak konutlarına geri dönmek istemiyorlar, ama güneşe doğru yürüyorlar.

Rus tabiatımızın güzelliği ve bekarlığı, yazar tarafından tüm ihtişamlarda iletilir. Rus kışının tasvirine, sanatçılar tekrar tekrar başvurdu.

Fotoğrafın açıklaması kış öğesinin sonu

Arsa

Yuon'un "Kış Sonu" adlı eserinin kompozisyonu. Öğle vaktini yeniden yaratmadan öğlen imkansız. Görünüşe göre sıcak bir kış günümüz var. Günün saati öğlen, çünkü güneş şu anda her yerde parlıyor. İki mevsimi geçmek bu tuvali daha da sıra dışı hale getiriyor. Kışın şiddeti kaldı, bu resimde gördüğümüz ılık bahar saltanatı yaklaşıyor.

Bunun üzerinde merkezi bir yer olmasına rağmenGörüntü kar alır, biraz daha fazla hissederiz - ve yılın zamanı değişecektir. Bu karın sadece beyaz renkte yapılmaması dikkat çekicidir. Çözülmüş yamalar ve ayakkabı izleri vardır. Bu durumda yazar gri tonlarını kullanır. Böylesine basit bir görev - karı tasvir etmek - sanatçı tarafından sanatsal olarak yürütülür. Yani bu köyde orada olmak ve gevrek, gıcırtılı bir piçte yürüyüş yapmak istiyorsun! Bu arka plana karşı, yerli kuşlar çok canlı ve parlak görünüyor. Onlar, renkli lekeler gibi, resme rengarenk ve peri masalı bir karakter verir.

Bu tuvalin - hiç bir şekilde unutulmamalıdır.yazarın sanatsal kurgu. Temel, Moskova banliyölerinde KF'yi dinlemeyi sevdiği bir ev ile bir ülke arsasıydı. Huon. "Kışın sonu. Öğlen "(bu yazının resminin üzerine bir deneme) - sanatçıyı çok ünlü yapan bir eser. Her ustanın mevsimlerinde böyle bir değişimi canlı ve detaylı bir şekilde göstermesi çok kolay değil. Ama Konstantin Fedorovich Yuon bunu tam olarak yapmayı başardı.

bulgular

Bu çalışmaya hayran olmak, istemeden transfer edildikış dönemi ve güneşli bir kış günü nasıl göz kamaştırıcı güzel hatırlıyorum. Resim sesleri aktaramasa da, ancak, yalnızca çocuksu seslerin sarsılması ve kuşların birlikte beslenmesiyle birlikte, kırsal yaşamın huzurunu ve sessizliğini hayal edebiliyoruz. Yuon'un "Kış Sonu" adlı tablosunun bileşimi. Öğlen, "bize düşüncelerimizi ifade etme ve duygularımızı ve izlenimlerimizi paylaşma fırsatı verir. Her birimiz, bu tuvalde gördüğü şey hakkında konuşma fırsatı var, ki bu yazar için en başarılı olanıydı. Hiçbir güneş olmadığı gerçeğine rağmen, ağaçlar tarafından dökülen parlak ışınlar ve gölgelerde kendini gösterir. Bu resim çok hoş bir his veriyor.

Herhangi bir okul çocuğu, kendinden önceki görevde ustalaşabilecektir - bu harika işi tanımlamak.

İlk adımın bir plan hazırlamak olduğunu hatırlamakta fayda var.

kış öğle vakti

İlk bakışta, çocuklar bunun hiç de olmadığını düşünüyor.bu gereklidir ve onsuz kolayca yönetebilirsiniz. Ancak, birinden diğerine atlama gibi sorunlardan kaçınmak için, planın hala çizilmesi gerekiyor. O zaman acele etmeden, adımlarda sadece resmi değil, aynı zamanda başka nesneleri de tanımlayabilirsiniz.

Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 2019

Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 2019

Related news

 • Star Trek: Infinity: aktörler ve filmdeki rolleri
 • Pekingesenin bir gözü vardı - ne yapmalı
 • Mastometrin: veterinerlik, kompozisyon ve değerlendirmede kullanım talimatları
 • Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler
 • Ağır Yelek Modelleri ile Değişik Burgulu Baklava Anlatımı

 • Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 8

  Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler


  Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 39

  Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 59

  Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 97

  Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 54

  Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 52

  Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 59

  Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 82

  Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 58

  Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 4

  Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 74

  Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 61

  Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 83

  Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 90

  Yuonun resminin kompozisyonu Kışın Sonu. Noon : öneriler 40